Skocz do zawartości

Mały Denon D-M41


Lorbun

Recommended Posts

Dzień Dobry, 

Jestem świeżo upieczonym właścicielem tego małego Denona D-M41 z dedykowanymi monitorkami SC-M41 i nie mogę nigdzie poszukać jaką skuteczność mają te kolumny i czy wysoko skuteczne monitory np Klipsch KB-15 znacząco poprawią głośność tego zestawu i czy to nie przeszkadza że są 8 omowe a te dedykowany 6 omowe. Czytałem różne wątki o dobieraniu kolumn pod ten zestaw jednak chodziło tam głównie o barwę dźwięku a mi chodzi bardziej o to żeby było głośniej a z tego co czytałem to te Klipsche mogły by pasować do tego Denona bo "grają dźwiękiem otwartym, bardzo dynamicznym, przestrzennym" co sądzicie o tym zestawieniu i czy są jeszcze jakieś inne wysoko skuteczne monitory?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przede wszystkim, dużo małych głośników na rynku będzie miało niską skuteczność, co będzie się wiązało z niższą głośnością. Nie chcemy w jakiś sposób negować modelu DM41, bo to ciekawy produkt, ale dobór innych, nowych głośników w cenie do 2000 zł za parę to absolutnie wszystko co można do tego podłączyć. Wymienione Klipsche, mają wyższą efektywność niż zestawowe Denony, a więc będą głośniejsze. Z naszej oferty, powodzenie w takiej konfiguracji mogą mieć głośniki Indiane Line Nota 260X

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html - duży głośniki niskośredniotonowy (16cm) może Ci zaimponować i znacząco coś zmienić.

Zapraszamy Cię na odsłuchy żeby się przekonać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Klipsch będą zdecydowanie głośniejsze ale pozostaje jeszcze kwestia zgrania. Klipsch to dynamiczne brzmienie z mocno podbitą górą. Jeśli zależy Ci na głośniejszym zestawieniu i muzykalności to polecam zwrócić uwagę na Heco Aurora 300, które zagrają łagodniej od Klipsch i zapewnią bardziej zróżnicowany bas. Alternatywą mogą być Pylon Audio Opal Monitor, które zagrają przestrzenniej, z nieco bliższą średnicą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew, jestem teraz trochę na rozdrożu, jest tych monitorów na tyle dużo, że będę musiał po odłożeniu jeszcze kilku stówek, podjechać z Demonem pod pachą i albo po odsłuchaniu dobrać jakieś nowe monitory, albo po prostu dobrać cały nowy zestaw i pozbyć się tego małego Denona w całości, generalnie jestem bardzo zadowolony z dźwięku tego Denona, chociaż na początku byłem zawiedziony, dźwięk wydawał mi się taki jakiś niby czysty i detaliczny ale mimo wszystko jakoś tak przytłumiony jakby ale potem zaobserwowałem że jest tzw scena której nigdy w życiu nie słyszałem wcześniej i że są w piosenkach różne dźwięki w tle i miałem banana kilka dni 😁, właściwie całe życie to najlepsze co miałem to głośniki komputerowe Logitech 2.1 do kompa za 250zl z atrapą głośnika wysokotonowego na dodatek się dowiedziałem później 😄, ale jestem ciekawy czy duży zestaw będzie jeszcze lepiej brzmiał, myślę że wzmacniacz plus monitory w zupełności by mi wystarczył ,bo zauważyłem że słucham muzyki ze Spotify i z Flaców mp3 z Xboxa przez przewód optyczny radio również i YouTube, tylko mam jedna obawę czy ten optyczny jest wystarczający do Flaków czy powinien być coaxial bo jeżeli tak to by znaczyło że Xbox się nie nadaje jako źródło dźwięku bo ma jedynie wyjście optyczne.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...