Skocz do zawartości

wybór wzmacniacza i kolumn - całość około 2000zł


Oktawio

Recommended Posts

Witam

Poszukuję swojego pierwszego porządnego zestawu stereo. Poczytałem sporo internetów i wytypowałem kandydatów na wzmacniacz:

marantz pm68

pioneer a701r

denon pma 920

onkyo a8850 

sony f570es

 

Z zestawem głośnikowym jest trochę trudniej. cały czas marzą mi się podłogówki, ale niestety miejsca brak.

wytypowałem jedynie:

Tannoy m2.

Mają one bass reflex tylny, Chyba bardziej pasowałyby mi z przednim. 

 

Pomieszczenie w którym będzie to grało to pokój 20m, kształt litera L. 

 

Czego oczekuje od zestawu stereo?

uniwersalności, szczegółowości i dobrze zaznaczonej sceny, przestrzeni. 

 

Jak moglibyście mi pomóc?

Niestety nie jestem w stanie pojechać i posłuchać każdego z tych 5 wzmacniaczy więc podajcie swoje typy, żeby zawęzić tą listę.

Jak możecie doradźcie też coś z kolumnami. Jakie zestawy najlepiej się sprawdzą do moich oczekiwań.

 

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.

Edytowano przez Oktawio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić Onkyo A-8850 (bądź 8870). Znajomy ma i gra on bardzo dobrze, zwłaszcza jak na swój wiek. Minus to ceny, które absurdalnie skoczyły po filmie ReduktoraSzumu. No i sterowanie głośnością tylko ręczne (chyba nie ma pilota, ale mnie najwyżej poprawcie).

Jeśli chcesz szczegółowości to na pewno nie te Tannoye. Słuchałem go na Tannoy M4. Grało to okej, ale Catony za kilka stówek, grały podobnie, więc hymmm.

Do tego Onkyo może warto patrzyć za jakimś modelem Dali. Masz miejsce na podłogowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli brałbyś pod uwagę nowy sprzęt to polecam zwrócić uwagę na Topping MX3 w połączeniu z Pylon Audio Pearl 25. Zestaw zapewni dynamiczne brzmienie z szybkim basem i szeroką prezentacją sceny dźwiękowej.  Jeśli miałyby to być kolumny podstawkowe to dobrym rozwiązaniem byłyby niemieckie Heco Aurora 300, które zagrają muzykalnie z bliższą średnicą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Starsze ONKYO, DENON 560/860 + M2 jak najbardziej fajne granie! Jednak żeby nie było tradycyjnie i za nudno 😉 od siebie polecam SMSL Q5 PRO mam używam jestem BARDZO ZADOWOLONY wielu użytkowników też!! W jego przypadku wielkość nie ma znaczenia!

Kolumny np: 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-elac-fs-107-jet-120w-swietny-stan-srebrne-9435462862 

Poczytaj o nim! 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kubad

sporządziłem poglądowy obraz mojego mieszkania. Całość to 29m. szału to z miejscem nie ma. Wzmacniacz myślę, że mógłby stać w regale.

Sprzęt ma być podłączony do kompa, tv i ps4. W przyszłości jakieś cd.

DudasDudek

dzięki za polecenie onkyo 8850. Polecisz jeszcze jakieś kolumny z Cantonów i Dali konkretnie?

Q21

niestety biorę pod uwagę tylko sprzęt używany.

kolodziejski

dlatego dodałem konkretne zapytanie na forum. Jest mnóstwo opinii w internecie które się wykluczają.

Możesz polecić coś detalicznego i szczegółowego?

 

20200919_181119.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Cantonów, po prostu pamiętam, że one grały ciul gorzej od Tannoyów, które były ponad dwa razy droższe.

Jeśli chodzi o Dali, to w budżecie na pewno mieści Concept 6, albo chyba pan Piotr kiedyś polecał 850.

Tylko nie jestem pewien czy zapewnią wystarczająca szczegółowość.

Można by też pomyśleć o Melodika BL40 MK2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...