Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jaccam22

Kino domowe, kolumny bipolarne + atmos - wybór.

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Cześć Wszystkim!

Mam kilka problemów/dylematów, a co za tym idzie pytań, mam nadzieję, że pomomżecie mi je rozwiać ;)

Stworzyłem swój wymarzony zestaw do pokoju, który ma około 20m2 (załączyłem obrazek w moim wykonaniu, proszę się nie śmiać, starałem się, żeby wyglądał poważnie 😜)

Kolumny, które wybrałem, to Klipsch z nowej serii, RP6000F + RP-404C + RS-402S, SUB 112sw, wciąż zastanawiam się nad czymś do atmos'a i czy będzie to coś z Klipsch'a, ma ktoś doświadczenie z nimi? bardzo mało informacji znalazłem w internecie... a zależałoby mi na spójności dźwięku z całą resztą. Zestaw będzie napędzany Onkyo TX-RZ840.

Pytanie do osób posiadających bipolarne głośniki, gdzie mógłbym je ustawić? z tyłu za kanapą? jest taka rozbieżność informacji, że ciężko ogarnąć... niektórzy twierdzą, że po bokach... schematów jest cała masa... może Wy wiecie jak i macie zamontowane u siebie i wiecie jaka wysokości i miejsce będzie najlepsze?

Swoją drogą... czy sub 112SW, będzie wystarczający? czy może 115SW? tam gdzie rozwija się ekran projekcyjny, na całej ścianie mam okna balkonowe, ciężko mi znaleźć jakieś dobre miejsce na SUB'a, koniecznie musi być naprzeciwko odsłuchu?

Ostatnie pytanie, to okablowanie... wiem, że temat też wałkowany, ale chciałbym zakupić raz dobre okablowanie, słyszałem dużo dobrego o marce Medolika... dobrze się kieruję? 

Z góry dziękuję za porady i pomoc w temacie.

C2F5393C-40A3-4E2A-8DFB-D99A7F3A0263.jpeg

Edytowano przez Jaccam22

Jeśli szukasz spójności w dźwięku to nic innego jak kupno kolumn tego samego producenta może ci zapewnić. Co do ustawienia to w sieci znajdziesz sporo gotowych przykładowych ustawień, które musisz zaadaptować do własnych warunków w miarę możliwości. Jeśli chodzi o subwoofer i kable to przy takim metrażu w zupełności powinien wystarczyć  Klipsch R-112SW, a Melodika oczywiście może być jednym z rozwiązań, choć osobiście stawiałbym na coś lepszego np.  Chord Leyline X, czy Van den Hul The Snowline.

Napisano (edytowany)

Dziękuję za wypowiedź w temacie. Teraz tylko pytanie co do modelu sufitowego z Klipsch'a, bo niestety nie moge znaleźć zbyt wiele informacji, oprócz tych od producenta, pytanie czy jest tak duża różnica między modelami Klipsch PRO-14RC i PRO-16RC, żeby nie było  przerostu formy nad treścią... i pasowały do mojego metrażu, kto miał możliwość odsłuchu, albo posiada?

Kwestia głośników bipolarnych, mogą być usytuowane na ścianie za kanapą, jak na moim "szkicu"? 

Edytowano przez Jaccam22

Osobiście podjechałbym z kanapą, jakieś 1,5 m do przodu i RS-402S zamontował po bokach. Wtedy możesz nawet pomyśleć o 7.x.2.

Co do sub'a. Nie ma takiej reguły, że sub musi być na przeciwko odsłuchu. Nie jest żadną tajemnicą, że jest to najtrudniejsza do prawidłowego ustawienia kolumna w KD i stawiasz go tam (o ile warunki pozwalają), gdzie najlepiej gra, a wszystko jest kwestią akustyki pomieszczenia - może okazać się, że najlepiej będzie brzmiał na środku pokoju ;) Ale wszystko jest kwestią kompromisów. I tak, 112 może okazać się wystarczający, ale 115, to już jest inna klasa pier***nięcia. Warto też zastanowić się nad zastosowaniem dwóch subwoofer'ów - o przewadze takiego rozwiązania nie trzeba nawet się rozpisywać.

Zdecydowanie  115 SW.

Dnia 19.09.2020 o 00:58, Markcox napisał:

112 może okazać się wystarczający, ale 115, to już jest inna klasa pier***nięcia.

dokładnie tak.

A co do Atmosow to jesli będą montowane w sufit to model Klipscha są ok. Mieliśmy je u nas w salce dośc długo. Całkiem dobrze w połączeniu z Klipschem wypadają Monitor audio albo dużo tańsze Magnaty.

Systemu słuchałeś? Podoba Ci się?

Dnia 19.09.2020 o 00:58, Markcox napisał:

Osobiście podjechałbym z kanapą, jakieś 1,5 m do przodu i RS-402S zamontował po bokach. Wtedy możesz nawet pomyśleć o 7.x.2.

Co do sub'a. Nie ma takiej reguły, że sub musi być na przeciwko odsłuchu. Nie jest żadną tajemnicą, że jest to najtrudniejsza do prawidłowego ustawienia kolumna w KD i stawiasz go tam (o ile warunki pozwalają), gdzie najlepiej gra, a wszystko jest kwestią akustyki pomieszczenia - może okazać się, że najlepiej będzie brzmiał na środku pokoju ;) Ale wszystko jest kwestią kompromisów. I tak, 112 może okazać się wystarczający, ale 115, to już jest inna klasa pier***nięcia. Warto też zastanowić się nad zastosowaniem dwóch subwoofer'ów - o przewadze takiego rozwiązania nie trzeba nawet się rozpisywać.

Dziękuję za wypowiedź w temacie ;)

1,5m do przodu może być dość problematyczne, to jednak nie jest zbyt duży pokój... (stety/niestety) a biorąc pod uwagę 131" ekran i projektor, zabraknie mi trochę odległości do komfortowego oglądania... Dodatkowo czytałem, że fronty od Klipsch'a (RP6000F) lubią jak się je odsunie od ściany... liczę, że niecały metr będzie musiał im wystarczyć, chociaż lepiej  by im zrobiło 1,5m 🤷‍♂️ cóż poradzić...

Przekonaliście mnie, zakupię 115SW, najwyżej będę robił odsłuchy u sąsiada 😅

Dnia 21.09.2020 o 08:22, S4Home napisał:

Zdecydowanie  115 SW.

dokładnie tak.

A co do Atmosow to jesli będą montowane w sufit to model Klipscha są ok. Mieliśmy je u nas w salce dośc długo. Całkiem dobrze w połączeniu z Klipschem wypadają Monitor audio albo dużo tańsze Magnaty.

Systemu słuchałeś? Podoba Ci się?

Jak wspomniałem wyżej, zainwestuje w 115SW ;) dzięki za wsparcie i poradę w wyborze.

Co do systemu ATMOS, jakiś konkretny model z Monitor Audio? szczerze brałem jeszcze tego producenta pod uwagę w wyborze, zdaje się, że dokładnie zainteresowałem się modelem C265-IDC / C280-IDC, czy w tym przypadku, któryś z nich będzie odpowiedniejszy do mojego metrażu? bo rozumiem, że raczej nie będzie kolosalnych różnic między nimi, prawda?

Nie będzie. Możesz wziać mniejsze. To dokładne a nie ostre granie. Dobry pomysł.

Ewentualnie zastanów się nad subem Klipscha a całym kompletem innych bardziej ustawnych kolumn?