Skocz do zawartości

Advance Paris A10 w zamian za Advance Acoustic xi125?


pawlica

Recommended Posts

Witam. Próbowałam zakupić AA xi125 wisiał na stronie więc myślałem że jeszcze może są do kupienia ale nie.... dostałem propozycje nowego A10 w cenie 1300€. Pytanie do branży czy jest to dobra cena? Warunek tylko taki że muszę czekać ponad miesiąc na dostawę . 1e5a84d6644201c32986d54e7a130b66.jpg

 

Wysłane z mojego motorola one macro przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A10 nie jest (jeszcze) produkowany. W materiałach producenta brak takiej informacji. Jest tylko pewna wzmianka na jakiejś francuskiej stronie. Nie sądzę aby ktokolwiek coś wiedział...

X-i125 to wzmacniacz zintegrowany. 
A10 wydaje się być all-in-one. 
 

Myślę że bezpośrednie porównanie nie ma sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 18.09.2020 o 22:23, sonique napisał:

A10 nie jest (jeszcze) produkowany. W materiałach producenta brak takiej informacji. Jest tylko pewna wzmianka na jakiejś francuskiej stronie. Nie sądzę aby ktokolwiek coś wiedział...

X-i125 to wzmacniacz zintegrowany. 
A10 wydaje się być all-in-one. 
 

Myślę że bezpośrednie porównanie nie ma sensu. 

Z tego co podaje producent A10 to integra.

@pawlicamozesz podać jakieś namiary tego sklepu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2020 o 14:04, Q21 napisał:

Wstrzymaj się chwilę, jak tylko wzmacniacz pojawi się w sprzedaży, to na pewno go przetestujemy i będziemy w stanie odnieść się do znanego nam X-i125.

Dzięki. Czekam zatem na pierwszy test A10. Póki co, wszystko co znalazłem na temat tego wzmacniacza jak na razie jest tylko na papierze :)

Niemniej, interesuje mnie też cena, wszędzie gdzie niebawem będzie dostępny to jest ok 1500eur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota EUR 1300 - 1500 to niemała suma i nie fiksowałbym się na produkt od Advance Acoustic / Advance Paris. W tym budżecie masz przeogromny wybór, szczególnie jeżeli A10 (wbrew nazwie) okaże się integrą i nie będzie jedynie uzupełnieniem gamy urządzeń all-in-one zapoczątkowanej przez A5 i A7.

Sam posiadam X-i120 i brzmienie jest świetne - lecz bez odsłuchu raczej AA nie kupuj bo nie każdemu się takie spodoba. Również nie do każdych kolumn.

Natomiast wykonanie jest słabiutkie, typowo Chińskie. Niedokładne i  delikatne. Roksan, Denon, Marantz... można by mnożyć, to przy Advance Acoustic mercedesy jeżeli chodzi i jakość obudowy i spasowanie elementów, jak też dokładność montażu w środku.

Chyba, że to już w nowszych modelach poprawili, choć nie sądzę ;)

Myślę, że AA jest wyłącznie dla świadomego klienta. Coś zyskujesz, coś tracisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique

Nie znam Advance wcale, nie słyszałem też żadnego na żywo. Nie wiem czy cena jest wysoka czy nie, jednak patrząc na to co może zaoferować ten klocek i porównując z rynkiem cena wydaje się akceptowalna. 

Zainteresowałem się tym A10 bo szukam czegoś do Focal Aria 926. 

Jeśli chodzi o wykonanie to ludzie piszą że A5 i A7 są robione w Chinach zatem podejrzewam że i A10 też :)

Dla mnie to i tak jak na razie tylko teoria i testy w necie, póki co nie mam możliwości odsłuchu jakiegokolwiek sprzętu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Acoustic nie jest złym tropem ale jednym z bardzo wielu równie interesujących w tych pieniądzach.

Jeżeli jesteś rasowym audiofilem :P to wcześniej czy później, jak na takowego przystało, będziesz chciał sprzęt wymienić na inny :P

Zastanów się zatem na czym bardziej stracisz. Na egzotycznym chińskim smoku czy popularnym Brytyjczyku, Francuzie, czy Japończyku? Myślę, że to też trzeba wziąć przed zakupem pod rozwagę... ;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique

No właśnie, to jest mój problem. Teraz podoba mi się ten A10 parametry ma fajne, lampowy przedwzmacniacz odpowiednia moc, złącza ale nie wiem jak jakością wykonania. Myślę też, że zaspokoił by moje potrzeby zdecydowanie. Jednak jeśli byłby wykonany źle, to nawet pomimo solidnego audio byłbym niezadowolony. No i najważniejsze jeszcze, obawiam się, że za jakiś czas będę szukał innych wrażeń i co wtedy...? :)

Tak na prawdę to rozważam też popularnych Francuzów i Japończyków, Atoll IN200 i Rotel RA1572 :) 

Brytyjczyków chyba nie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu miałem kontakt z ta firmą krotki bo urządzenia po prostu uległy awarii. I później zauważyłem że podobne opinie pojawiają się czesto w sieci.

Nie wiem czy to w ostatnich latach zostało poprawione? Dźwiękowo były fajne.

Atoll IN 200 na pewno bezpieczniejszy wybór.

Pytanie czy Rotel jest dalej Japoński czy już bardziej Brytyjski? I tak składany w Chinach :P

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz czekać na A10 aby poznać brzmienie Advance. Ta firma wyjątkowo spójnie komponuje swoją paletę wyrobów: wszystkie grają w zasadzie tak samo. Różni je głównie moc, przeznaczenie, funkcje. Ale charakter brzmienia jest ten sam bez względu na produkt.

Pożycz coś z aktualnej oferty i będziesz wiedział jak brzmią produkty Advance’a.

Jeżeli takie brzmienie przypadnie Ci do gustu, to sprawdź również ofertę firm Xindak i Vincent. Blisko powinien być też fransuski Atoll.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, johny.friday napisał:

Wydaje mi się, że brzmienie Advance może mi się spodobać.

Szczególnie właśnie z Twoimi Focalami Aria 926 - nie słuchałem ich razem ale znając charakter brzmienia każdego z osobna, wygląda, że mają szansę się polubić. 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance ma podobne brzmienie do  Atolla jednak trochę upraszcza, i skupia się bardziej na rytmie nie detalu i wybrzmieniach gra po prostu muzykę miłą w odsłuchu, nie dzieli utworu na kawałeczki, ale pierwszy plan podaje jak na dłoni. 

Oczywiście to moja opinia i to o modelu xi75 bo np. Map105 grał trochę inaczej ale w swoim przedziale cenowym naprawdę przyzwoicie. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...