Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze stereo.


Marcin Bałażak

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.

Od jakiegoś czasu czytam rozmaite fora, testy i opinie na temat zestawów stereo. Jedyna konkluzja jaka mi się ciśnie do głowy to to, że nic nie wiem. Przejdę jednak do rzeczy. Szukam zestawu stereo do pomieszczenia ok 30mkw. Ważne, by cena zestawu nie przekroczyła 3000pln. W skład zestawu ma wchodzić wzmacniacz i kolumny, najlepiej podłogowe. Kolumny muszą mieścić się w dosyć ograniczonych miejscach, więc ich wysokość nie powinna przekraczać 90cm, szerokość 25. Maja stać przy ścianie, więc ewentualne otwory bas reflex raczej z przodu. Interesowałem się Wilsonami Raptor 5 i 7, teraz podobają mi się Pylon Audio Pearl 25.  Fajnie byłoby gdyby kolumny były białe, a wzmacniacz srebrny. Zależy mi na niskim, miękkim basie, ale i na górze chciałbym by ładnie było. No i teraz kolej na to czego słucham. Mój ulubiony album od dłuższego czasu to blu ray Hans Zimmer Live in Prague, poza tym rock, pop.

Sprzedaż ratalna bardzo mile widziana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,
Pomieszczenie spore w związku z czym należy iść koniecznie w kolumny podłogowe i jeśli mamy zmieścić się w zakładanym rozmiarze to Pylon Audio Pearl 25 czy Wilson Raptor 7 wydają się być bardzo dobrym rozwiązaniem. W gatunkach, które słuchasz warto postawić na dynamiczne brzmienie z szybkim basem. Pylon zagra przestrzenniej i obficiej na basie. Jeśli chodzi o wzmacniacz to proponowałbym zwrócić uwagę na Yamahę AS501. 
Alternatywą dla Yamahy może być niepozorny Topping MX3, który posiada wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy oraz moduł bluetooth. Zgranie będzie bardzo dobre z Pylonem lub Heco Aurora 700, które zagrają bliższą średnicą i pełniejszym dźwiękiem już przy niskich poziomach głośności. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2020 o 21:40, Marcin Bałażak napisał:

Odpisywałem dwukrotnie i ani razu post się nie ukazał.

Chętnie zapoznałbym się z ofertą cenową zestawu Yamaha+Pylon, Yamaha+Heco. 

Pozdrawiam

Proponujemy Ci posłuchać jeszcze kombinacji: Yamaha AS501 + Indiana Line Nota 550X.

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html

To podobna kwota za zestaw, a będziesz mógł odnieść jeszcze jedną propozycję. Indiany mają fajny charakter dźięku. Są przejrzyste i lekko ocieplone. Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja. Ponieważ mam stary wzmacniacz Technics i vintage amplituner Nikko, to może zacząć od kupna dobrych kolumn za te 3000pln, a za jakiś czas dokupiç wzmacniacz do nich? 

Model Technicsa to SUV45. Nikko to model 8080.

Edytowano przez Marcin Bałażak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marcin Bałażak napisał:

Czy kolumny Klipsch R-620F dałyby sobie radę?

 

Nie. To kolumny do 100% kina.

 

Dnia 23.09.2020 o 07:32, Marcin Bałażak napisał:

Jest jeszcze jedna opcja. Ponieważ mam stary wzmacniacz Technics i vintage amplituner Nikko, to może zacząć od kupna dobrych kolumn za te 3000pln, a za jakiś czas dokupiç wzmacniacz do nich? 

Model Technicsa to SUV45. Nikko to model 8080.

nie znam tych kolumn.

Mozesz wypożyczyć od nas elekotronikę i sprawdzić czy wystarczy

19 godzin temu, schimmel.name napisał:

Wysoka jakość dźwięku jest najważniejsza, zastanawiam się właśnie nad zakupem porządnego wzmacniacza. 

Aha. A coś więcej? Jakieś informację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:
Dnia 23.09.2020 o 06:32, Marcin Bałażak napisał:

Model Technicsa to SUV45. Nikko to model 8080.

nie znam tych kolumn.

@S4Home widzę że masz szeroką wiedzę :D jak widzisz tutaj kolumny, postaraj się, proszę!!!.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję więc, że nie ma co pytać o jakieś rady w tym temacie, bo albo ktoś coś chwali bo chce sprzedać, albo ktoś coś chwali bo wziął za to pieniądze. Jeśli nawet ktoś coś rzetelnie zachwala to i tak może być u mnie kicha, bo nie taki wzmacniacz, kable, lub inny repertuar, albo z pomieszczeniem coś nie tak. Ciężka sprawa 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy na YT są zupełnie bez sensu. Dźwięk, który słyszysz nijak się ma do tego co wyszło z kolumn. Ilość rzeczy które psują po drodze sygnał jest porażająca.

Z opiniami różnie jest, każdy ma swoją a audio i jego odbiór jest bardzo subiektywną kwestią i tak jak jakość sprzętu jeszcze można ocenić tak charakter jego brzmienia to już prywatna sprawa słuchającego. Co człowiek to inne ucho, tolerancja na częstotliwości, wyczucie itd. Warto udać się na odsłuch do salonu, posłuchać różnych propozycji, z nich wybrać na zasadzie porównań to co nam najbardziej się podoba a następnie zabrać taki zestaw do domu i posłuchać jak sprawdzi się w naszej przestrzeni. To jedyny sposób na racjonalny wybór sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Odsłuchy na YT są zupełnie bez sensu. Dźwięk, który słyszysz nijak się ma do tego co wyszło z kolumn. Ilość rzeczy które psują po drodze sygnał jest porażająca.

Ale ja wysłuchałem opinii gościa, który te kolumny testował, a nie słuchałem muzyki z tych głośników przez jutub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin Bałażak napisał:

Ale ja wysłuchałem opinii gościa, który te kolumny testował, a nie słuchałem muzyki z tych głośników przez jutub.

No ale Ty nie jestes tym gosciem. Ten gosc ma np. Inny sluch od Ciebie i inaczej niz Ty opisuje sprzęt.... mozna oczywiscie taki test zobaczyc ale to Ty musisz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...