Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze stereo.


Marcin Bałażak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 19.09.2020 o 10:18, Marcin Bałażak napisał:

Ważne, by cena zestawu nie przekroczyła 3000pln.

 

Dnia 19.09.2020 o 10:18, Marcin Bałażak napisał:

Kolumny muszą mieścić się w dosyć ograniczonych miejscach, więc ich wysokość nie powinna przekraczać 90cm, szerokość 25.

 

Dnia 19.09.2020 o 10:18, Marcin Bałażak napisał:

Fajnie byłoby gdyby kolumny były białe, a wzmacniacz srebrny.

 

Dnia 19.09.2020 o 10:18, Marcin Bałażak napisał:

Zależy mi na niskim, miękkim basie, ale i na górze chciałbym by ładnie było.

To co piszesz brzmi tak , jak byś chciał szafkę z litego drewna na wymiar od stolarza, z uwzględnieniem kolorystyki i designu Ci pasującego, w cenie z cienkiej płyty wiórowej szafki z Jyska. I do tego zadajesz pytanie w stylu " czy będzie ładnie ? ". Marcin , jak wielu przedmówców powtórzę , audio to indywidualna , subiektywna dziedzina , nikt ani You Tube , ani recenzent nie jest w stanie wskazać co w Twoim pomieszczeniu , przy Twoich preferencjach słuchowych będzie Ci się podobało. Tutaj rzucamy pewne sugestie ,a weryfikacja i wzięcie odpowiedzialności finansowej za zakup należy do Ciebie. Czy coś stoi na przeszkodzie byś po prostu wypożyczył sprzęt do domu i posłuchał ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Marcin Bałażak napisał:

Wnioskuję więc, że nie ma co pytać o jakieś rady w tym temacie, bo albo ktoś coś chwali bo chce sprzedać, albo ktoś coś chwali bo wziął za to pieniądze. Jeśli nawet ktoś coś rzetelnie zachwala to i tak może być u mnie kicha, bo nie taki wzmacniacz, kable, lub inny repertuar, albo z pomieszczeniem coś nie tak. Ciężka sprawa 😁

No i brawo :) Dokładnie tak jest!

22 godziny temu, Stream napisał:

Te rzekomo opłacone recenzje to jedna z wielu audiofilskich teorii spiskowych🙂

No nie wiem skąd masz takie informację.

Oczywiscie nie odbywa się to oficjalnie :P za dużo gadac i nie temat o tym

11 godzin temu, Marcin Bałażak napisał:

Ale ja wysłuchałem opinii gościa, który te kolumny testował, a nie słuchałem muzyki z tych głośników przez jutub.

Tym bardziej. Sugerujesz się opinią kogoś. Jego dziewczyna tez ci się podoba? Macie takie same samochody? I dżinsy?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

No i brawo :) Dokładnie tak jest!

No nie wiem skąd masz takie informację.

Oczywiscie nie odbywa się to oficjalnie :P za dużo gadac i nie temat o tym

Tym bardziej. Sugerujesz się opinią kogoś. Jego dziewczyna tez ci się podoba? Macie takie same samochody? I dżinsy?

 

 

Konkluzja z Twojej wypowiedzi poddaje w wątpliwość sens istnienia tego forum - innych o podobnej tematyce także. Oczywiście poza aspektem handlowym.

Co do jego dziewczyny, auta i dżinsów to nie wiem. Nie widziałem i nic o nich nie wspominał. Ale, jak to mawia mój kolega, nie wykluczam takiej ewentualności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marcin Bałażak napisał:

Konkluzja z Twojej wypowiedzi poddaje w wątpliwość sens istnienia tego forum - innych o podobnej tematyce także. Oczywiście poza aspektem handlowym.

Konkluzja jest taka że Testy w sieci to nie forum które negujesz ( po co tu się pojawiłeś 🤔Forum to PORADY przede wszystkim!! Testy na forum też są jak najbardziej i to są prawdziwe słowa! 

30 minut temu, Marcin Bałażak napisał:

Co do jego dziewczyny, auta i dżinsów to nie wiem. Nie widziałem i nic o nich nie wspominał. Ale, jak to mawia mój kolega, nie wykluczam takiej ewentualności.

Marcinku bierzesz jakieś tabletki i popijasz % ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Panowie po co te uszczypliwosci... o lekach i %?

Jak to po co? Żeby tracić czas. Zadaj tu jakieś konkretne pytanie to nikt nic nie wie, albo nie chce wiedzieć, ale uszczypliwości to się czasami przez 2, 3 strony przewijają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie jest poprostu jest NEGOWANE forum jak podejść do tej wypowiedzi może najlepiej nie reagowac?

2 godziny temu, Marcin Bałażak napisał:

Konkluzja z Twojej wypowiedzi poddaje w wątpliwość sens istnienia tego forum - innych o podobnej tematyce także. Oczywiście poza aspektem handlowym.

Co do jego dziewczyny, auta i dżinsów to nie wiem. Nie widziałem i nic o nich nie wspominał. Ale, jak to mawia mój kolega, nie wykluczam takiej ewentualności.

 

6 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Zadaj tu jakieś konkretne pytanie to nikt nic nie wie, albo nie chce wiedzieć

Troszkę chyba przesadzasz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może i Panie. Zacznę od początku. Po co tu przyszedłem - padło takie pytanie. Hmmm, w pierwszym poście jest odpowiedź. Testy na forum? Hmm, z tego co piszecie to wszystko zależy od składników sprzętowych, od pomieszczenia no i wreszcie od samego słuchającego. Od jego preferencji, słuchu. Jaki więc mają sens testy, opinie, nawet najwrażliwszych audiofili, skoro inny audiofil może mieć inne pomieszczenie, albo zwyczajnie inne oczekiwania? Wynika z tego prosty wniosek. Testy, opinie nic nie dają innym użytkownikom. Są bowiem subiektywną oceną kogoś komu jakieś brzmienie się podoba lub nie. Co oczywiście nie oznacza, że inny user będzie mieć takie same odczucia. 

I Panowie, a może i Panie, rozluźnijcie trochę pośladki. Nie napinajcie się tak bardzo. Prawdę powiedziawszy to trochę przypomina to forum elektroda🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Marcin Bałażak napisał:

Jaki więc mają sens testy, opinie, nawet najwrażliwszych audiofili, skoro inny audiofil może mieć inne pomieszczenie, albo zwyczajnie inne oczekiwania?

I tu masz po części rację , ta część obejmuje wzmiankę o innym pomieszczeniu i preferencjach dźwiękowych. test to pewna sugestia by samemu się przyjrzeć i ocenić. W ten sposób poprzez wielokrotne odsłuchy w różnych warunkach , różnych klocków nabywa się doświadczenie. Do tego dochodzą koncerty , słuchanie instrumentów na żywo bez elektroniki wzmacniającej ,by poznać ich barwę . W audio nie ma czegoś takiego jak " kup Pan i będziesz Pan zadowolony :) ". To krew, pot i łzy i masa straconej na odsprzedażach kasy :) 

Drogo masz dwie albo kupujesz te Pylony , bo Ci się podobają i do tego jakiś wzmacniacz byle był srebrny i w budżecie , albo słuchasz propozycji , wypożyczasz je , testujesz , aż powiesz ok. to jest to.

Możesz zwrócić się do kolegi forumowego Pumpurka , widzę , że coś białego ma :

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-xtz-95-44-white-wstega-myslenice-8393568508

do tego :

https://allegro.pl/oferta/luxman-l-116a-znakomity-wzmacniacz-vintage-9423083912

Ale czy Ci to będzie pasować dźwiękowo to nie mam pojęcia :) 

A tak a'propos , jak wciśniesz kolumny we wnęki i będą dosunięte do tylnej ściany to co byś nie kupił to nie zagra :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adam Wesolowski napisał:

Nie sądzę. 

Ścisnołem już pośladki 😉 Nie mam ochoty wdawać się w rozmowę z tobą, lepiej nie ciągnij już tego tematu dobrze ci radzę 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

I tu masz po części rację , ta część obejmuje wzmiankę o innym pomieszczeniu i preferencjach dźwiękowych. test to pewna sugestia by samemu się przyjrzeć i ocenić. W ten sposób poprzez wielokrotne odsłuchy w różnych warunkach , różnych klocków nabywa się doświadczenie. Do tego dochodzą koncerty , słuchanie instrumentów na żywo bez elektroniki wzmacniającej ,by poznać ich barwę . W audio nie ma czegoś takiego jak " kup Pan i będziesz Pan zadowolony :) ". To krew, pot i łzy i masa straconej na odsprzedażach kasy :) 

Drogo masz dwie albo kupujesz te Pylony , bo Ci się podobają i do tego jakiś wzmacniacz byle był srebrny i w budżecie , albo słuchasz propozycji , wypożyczasz je , testujesz , aż powiesz ok. to jest to.

Możesz zwrócić się do kolegi forumowego Pumpurka , widzę , że coś białego ma :

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-xtz-95-44-white-wstega-myslenice-8393568508

do tego :

https://allegro.pl/oferta/luxman-l-116a-znakomity-wzmacniacz-vintage-9423083912

Ale czy Ci to będzie pasować dźwiękowo to nie mam pojęcia :) 

A tak a'propos , jak wciśniesz kolumny we wnęki i będą dosunięte do tylnej ściany to co byś nie kupił to nie zagra :) 

 

Kolumny mi się podobają. Pojawia się jednak pewien problem. Sprzęt muszę kupić na raty.

Nie chcę wciskać kolumn we wnęki i dosuwać ich do ściany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2020 o 16:34, Marcin Bałażak napisał:

Czy kolumny Klipsch R-620F dałyby sobie radę?

Jako (były) użytkownik mogę się co nieco wypowiedzieć. Zwróć uwagę na słowo BYŁY użytkownik. Sprzedałem. Nie do końca zgodzę się z dwiema opiniami typu że 100% do kina i że ostre. Te co mam teraz są chyba nawet ostrzejsze, ale nie będę rozwijał tego tematu.. O klipschu utarła się taka miejska legenda, że grają ostro, krew z uszu, granie w remizie z technicsem i że do kina tylko. Klipsch, konkretnie ten model gra bardzo fajnie dociążonym dźwiękiem, zgoda- fajnie się to sprawdza w kinie, filmy oglądało się super, nie czujesz potrzeby posiadania subwoofera. Bas naprawdę ma kopa, energię, wciąż bardzo miło wspominam. Góra, w moim odczuciu nie ostra, dźwięczna, na pewno nie jakaś słodka też. Stare serie grały ostro, chamską V-ką, te nowsze już ucywilizowały się trochę. R-620 to podstawowa seria Reference, dużo lepsza wg opłaconych i nieopłaconych opinii jest seria RP i do twojego metrażu RP 6000 byłoby jak znalazł. Wracając, co z R620F było nie tak? Średnica, zdecydowanie najsłabszy punkt tych kolumn wg mnie. Nie było detaliczności, szczegółowości. Super grały utwory z gitarą akustyczną, pięknie wybrzmiewały, ale już jakiś pop brzmiał słabo, bez detali, drajwu, bez żylety gitary elektrycznej. Co z tego, że np hip hopowe kawałki syna kopały basem jak nie było słychać tych wszystkich elektronicznych detali w środku pasma. Na pewno nigdy nie powiem, że wysokie tony to był najsłabszy punkt tych kolumn. W sumie to wciąż mam do nich sentyment i idąc tą filozofią wziąłem w którymś momencie polk audio S55E  jako taki klipsch z plusem. a które to okazały się mega ostre i to one odpowiadały wg mnie w 100% negatywnym opiniom przypisywanym klipschom. Po kilku dniach wróciły do salonu. Co mogę powiedzieć, musisz posłuchać tych 620 i nie zachwycaj się od razu jak dynamicznie grają tylko zwróć uwagę na średnicę, czy na pewno jest taka jak powinna. Aaa, na pewno nie ma białych klipschów.

Jak już pisałem, mam trochę do nich sentyment i kolejne kolumny muszą grać bardziej dociążonym dźwiękiem, ale bez braków w średnicy. Na papierze póki co moimi faworytami są Fyne 501 i może Diamond 25, ale oczywiście muszę je mieć w domu i ocenić. Lubię detaliczność, melodyjność ale w parze jednak z takim trochę loudnesowym charakterem. Melodia przyszłości.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin Bałażak napisał:

Nie chcę wciskać kolumn we wnęki i dosuwać ich do ściany.

No to mi kamień spadł z serca :) 

A poważnie to naprawdę posłuchałbym " branży " , Panowie odsłuchują więcej sprzętu niż niejeden z nas. Funkcjonują od lat na tym forum i nie było zbyt wielu reklamacji. Idealnym rozwiązaniem jest odsłuchanie u siebie przynajmniej dwóch propozycji , będziesz miał skalę porównawczą. Nie każdy sprzedawca to krwiopijca , zdarzają się też uczciwi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...