Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze stereo.


Marcin Bałażak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hmmm, trochę kłopot. Bo żeby wypożyczyć wpłacasz kaucję. Nie każdy ma, nie każdy chce płacić gotówką i po to właśnie są wymyślone raty, ale jak w takim układzie zrobić wypożyczenie, nie wiem. No chyba że pożyczyć kasę od kogoś z rodziny na 2 tygodnie. Jak kolumny przypadną do gustu to na niby oddać, sklep zwraca kasę i składasz w sklepie wniosek ratalny jednocześnie. Takie masło maślane, ale myślę że zrozumiałeś.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się jeszcze jednym wspomnieniem. W latach 90, gdy pewexy były synonimem przepychu i luksusu uwielbiałem chodzić do sklepu z kasetami. Jako uczeń szkoły średniej nie dysponowałem dużymi kwotami na zakup owego dobra, ale sprzęt grający jaki tam był produkował takie dźwięki, że pod pretekstem kupna przesiadywałem tam, przebierałem,, czytałem i upajałem się dźwiękiem. Deck, i wzmacniacz to Technics, kolumny Altus bodaj 200. To była bajka. W Radomiu były dwa takie sklepy: AudioVideo i Studio 2000. 

Boże! Ile to lat temu to było?!

4 minuty temu, Wito76 napisał:

Hmmm, trochę kłopot. Bo żeby wypożyczyć wpłacasz kaucję. Nie każdy ma, nie każdy chce płacić gotówką i po to właśnie są wymyślone raty, ale jak w takim układzie zrobić wypożyczenie, nie wiem. No chyba że pożyczyć kasę od kogoś z rodziny na 2 tygodnie. Jak kolumny przypadną do gustu to na niby oddać, sklep zwraca kasę i składasz w sklepie wniosek ratalny jednocześnie. Takie masło maślane, ale myślę że zrozumiałeś.

Nie no na brak gotówki nie narzekam. Problemu z kaucją, a nawet zakupem za gotówkę by nie było. Jednak wolę raty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin Bałażak napisał:

. W latach 90

Miałem podobnie z tymi kasetami 😉 U mnie wtedy grał Radmor+UNITRA potem dokupiłem CD/SONY panie HI-END 👍 

To były inne czasy cieszyliśmy się ze wszystkiego ludzie byli inni bardziej życzliwi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin Bałażak napisał:

Wynika z tego prosty wniosek. Testy, opinie nic nie dają innym użytkownikom. Są bowiem subiektywną oceną kogoś komu jakieś brzmienie się podoba lub nie.

To zależy. Nie do konca jest to prawda bo: jesli test wykonuje ta sama osoba nie ważne czy to kraftest tutaj na forum czy tez opis w prasie/stronach internetowych, to czytajac nie jeden test a kilka lub kilkanascie mozna wyciagnac pewne wnioski bo osoba opisujaca, opisuje brzmienie w tych samych warunkach akustycznych wciąż mając "swój punkt widzenia", jesli "wczujemy" sie w "tą" osobe i sposob oceniania mozna juz w iluś tam % określić pewne cechy dzwieku mimo iz to nie my oceniamy. Ale jest warunek by jak najwiecej tych testów przeczytać. Wiadomo że u nas niekoniecznie musi sie to potwierdzić jednak jakieś tam prawdopodobienstwo istnieje.... a różnice niekoniecznie musza byc znaczne.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcin Bałażak napisał:

Konkluzja z Twojej wypowiedzi poddaje w wątpliwość sens istnienia tego forum - innych o podobnej tematyce także. Oczywiście poza aspektem handlowym.

Nie do końca. Bo ja tylko wskazuję drogę. Ale wyraźnie piszę odsłuchaj. Wypożycz sprzęt. Nikomu nie oferuje produktu do zakupu w ciemno bez możliwości zwrotu.

Cała dyskusja zaczęła się od tego że sprzet zostaje wybierany na podstawie opisu czy też słuchowiska z YT.

Mamy raty, zapraszam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Nie do końca. Bo ja tylko wskazuję drogę. Ale wyraźnie piszę odsłuchaj. Wypożycz sprzęt. Nikomu nie oferuje produktu do zakupu w ciemno bez możliwości zwrotu.

Cała dyskusja zaczęła się od tego że sprzet zostaje wybierany na podstawie opisu czy też słuchowiska z YT.

Mamy raty, zapraszam :)

 

Absolutnie nie posądzam nikogo o brak uczciwości. Chodzi mi jedynie o to, że jeśli Kowalski zachwycony będzie swym sprzętem audio, a Nowak kupi taki sam na podstawie opinii tego pierwszego, to ów Nowak wcale zachwycony być nie musi. I to zrozumiałe. Wniosek z tego taki, że opinie, testy i wrażenia opisywane w sieci, w czasopismach, na portalach, czy nagrywane na jutub tak naprawdę nie dają nic takiej osobie jak ja.

Co do zakupów i rat, to podeślij jakiś link do swej oferty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Nie do końca. Bo ja tylko wskazuję drogę. Ale wyraźnie piszę odsłuchaj. Wypożycz sprzęt. Nikomu nie oferuje produktu do zakupu w ciemno bez możliwości zwrotu.

Dokladnie!!!! Co Ci szkodzi wypożyczyć jakis zestaw jesli nie mozesz sie pofatygowac na odsłuch. Bedziesz wiedzial na czym stoisz... my tutaj tez tak działamy przy zmianach systemu. Wypozyczamy x produkt i sprawdzamy czy spelnia nasze oczekiwania. Jesli sie nie wpasuje to odsyłamy. Proste prawda...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadłem na pomysł, by może zamiast zestawu stereo, sprawić sobie zestaw kina. Po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że chyba to byłoby lepsze rozwiązanie. Tzn decyzja jeszcze nie zapadła, ale więcej oglądamy w domu filmów niż słuchamy muzyki. Wiem, że totalnie zmieniam zasady, ale czy w tym budżecie znajdzie się coś sensownego? 

Mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2020 o 10:18, Marcin Bałażak napisał:

Ważne, by cena zestawu nie przekroczyła 3000pln.

Jeżeli jednak zdecydowałeś się na KD to moim zdaniem sprzęt z drugiej ręki. Albo i nie 😉 

Poszukam coś!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Jeśli w budżecie 3000pln nie da się kupić zestawu kina domowego z akceptowalną jakością to proszę o taką informację. Nie chcę wyrzucić zarobionych pieniędzy w błoto. Wystarczy mi, że już moje podatki są marnotrawione. Jeśli więc mam nie być zadowolony z KD, to wybiorę stereo. Krótko mówiąc: wolę grające stereo, niż nie grające kino domowe. Liczę na rzetelne rady i oczywiście biorę poprawkę na subiektywność ocen🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2020 o 07:26, S4Home napisał:

Jeśli chcesz kino to Yamaha 485 lub Denon X1600 z Quadral Quintas 6500Le albo Taga 606V3.

Padła propozycja KD w twoim budżecie! Musisz sam ocenić czy warto kupić, najlepiej wypożyczyć i przetestować u siebie! 

Co do STEREO polecam ci dobry cyfrowy wzmacniacz SMSL Q5 PRO dzięki jego niewygórowanej cenie możesz przeznaczyć większą kwotę na lepszej jakości kolumny! 

https://a.aliexpress.com/_B1OqcH 

Kolumny np KEF Q550 

https://www.olx.pl/oferta/kef-q500-cherry-black-dab-kolumny-podlogowe-CID99-IDzMijm.html 

Ewentualnie nowe 

https://allegro.pl/oferta/melodika-bl-40-mk-iii-9334893319 

Osobiście skłaniałbym się do połączenia SMSL+KEF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RLC napisał:

Padła propozycja KD w twoim budżecie! Musisz sam ocenić czy warto kupić, najlepiej wypożyczyć i przetestować u siebie! 

Co do STEREO polecam ci dobry cyfrowy wzmacniacz SMSL Q5 PRO dzięki jego niewygórowanej cenie możesz przeznaczyć większą kwotę na lepszej jakości kolumny! 

https://a.aliexpress.com/_B1OqcH 

Kolumny np KEF Q550 

https://www.olx.pl/oferta/kef-q500-cherry-black-dab-kolumny-podlogowe-CID99-IDzMijm.html 

Osobiście skłaniałbym się do połączenia SMSL+KEF

Podoba mi się ten pomysł!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL + KEF może pasują do siebie to na pewno:15_yum:, ale od kiedy chińczyk gra świetnie. Czy to ma być do sypialni sprzęt, a może do kuchni.

3 godziny temu, RLC napisał:

cyfrowy wzmacniacz SMSL Q5 PRO dzięki jego niewygórowanej cenie możesz przeznaczyć większą kwotę na lepszej jakości kolumny! 

ciekawa propozycja i to dla 30m2:S.

@Marcin Bałażak masz Technicsa to kup dobre kolumny, a później jak uzbierasz kasę to wymienisz wzmacniacz jak dojdziesz do takiego wniosku.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RLC miałem "przyjemność " posłuchania tego czegoś:S na różnych kolumnach i to w pokoju mniejszym niż 20m2 i 25m2.

Raczej niech Marcin kupi  dobre kolumny, a następnie poszuka lepszy  wzmacniacza, jak pisałem wcześniej. Nie rozumiem tych ?????

Niech się nie rozdrabnia, ale kupuje po kolei i dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem już dawno STEREO rzadko oglądam telewizję jak już to tylko kanał informacyjny film raz w tygodniu. Najwięcej słucham muzyki radio internetowe, Spotify, pliki Fla'c/laptop. 

Kolega Marcin co zadecydował 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...