Skocz do zawartości

Zestaw głośników 5.0 do 2000zł


lukasz0016

Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup zakup zestawu 5.0 do 2000zł do salonu 25m2. Posiadam amplituner Yamaha RX-V685. Po przeczytaniu kilku tematów na forum wstępnie moją uwagę przykuł zestaw Taga Harmony 606SE. Czy te kolumny będą odpowiednie do tego amplitunera (czy może jakiś inny zestaw lepiej się sprawdzi)? Liczę na waszą pomoc, gdyż w tym temacie jestem kompletnym laikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przyzwoity amplituner, warto byłoby troszeczkę zwiększyć budżet i wybrać kolumny, które w pełni wykorzystają potencjał jakościowy amplitunera. Moje propozycje to na pewno Fyne Audio F303 setPylon Audio Pearl 27 Set, natomiast z trochę tańszych opcji Wharfedale Diamond 330 SetPylon Audio Pearl 25 Set oraz opcja budżetowa wspomniane Taga Tav-606 SE.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukasz0016 napisał:

Czy otwory bass reflex w tylnych ściankach będą mieć negatywny wpływ na dźwięk jeśli kolumny będą stały około 20 cm od ściany? Dodam, że planuję podłączyć przednie kolumny w bi-amping (dwie pary wyjść głośnikowych na kolumnę).

Nie, nie będzie to miało wpływu. Tu nie chodzi po łożenie bass reflexu. Tylko przysnięcie kolumn do ścian.

8 godzin temu, lukasz0016 napisał:

Dodam, że planuję podłączyć przednie kolumny w bi-amping (dwie pary wyjść głośnikowych na kolumnę).

To dobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...