Skocz do zawartości

Stereo do pokoju ~13m^2


OxStar2

Recommended Posts

Hej,

aktualnie posiadam solo 6c z lekko podbitymi basami i górą i grają bardzo dobrze jak na cenę jaką za nie dałem (280 zł). Szukam jednak coś z wyższej półki i zastanawiam się czy warto. Do przeznaczenia mam 2-3k i myślałem o monitorach bliskiego odsłuchu. Nie wiem jednak na ile one się zdadzą, bo słucham rapu/hiphopu i tam jednak dół musi być obecny. Oczywiście nie mam na myśli basu który rusza całym pokojem. Chciałbym aby był ciepły i głęboki. Podłączone byłoby to do focusrite scarlett 2i2. Generalnie jak warto to mogę sprzedać to i kupić coś innego. Co myślicie? Warto, czy jednak odpuszczać bo wielkiej różnicy nie będzie?

Sprzęt może być jak najbardziej używany, o ile znacie zaufanych sprzedawców. 

EDIT: Dorzucam zdjęcie z ustawieniem kolumn. Inaczej się nie da :)

preview.jpg

Edytowano przez OxStar2
preview setupu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne monitory będą bardzo dobrą opcją, to będzie zdecydowanie wyższa klasa dźwięku. Moja propozycja to System Audio Saxo 7 active lub Klipsch R-52PM. System Audio to spójne, dociążone brzmienie z bardzo dobrym, pełnym basem. Klipsch to bardziej efekciarskie granie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przypomniała mi się jedna rzecz. Są na rynku jakieś wzmacniacze niedużych rozmiarów, aby można było spokojnie na biurku postawić? Mam kolumny DIY, które robiłem kilka lat temu. Pomyślałem sobie, że jakbym mógł kupić coś takiego co można by podłączyć po USB, czy to później do kompa , a teraz do TV to miałbym pewnie przyzwoity drugi zestaw. 

Jest coś takiego w cenie powiedzmy... 700 zł? Używane nawet byłoby lepsze.

Edytowano przez OxStar2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL Q5 PRO sam go używam jestem bardzo zadowolony 👍 

Q5 to prawdziwy wzmacniacz cyfrowy, wiele osób go używa tutaj na forum jest o nim mowa w oddzielnym temacie.

Do komputera i cyfrowych źródeł dźwięku idealny. Pilot na wyposażeniu! Na ALIEXPRES obecnie za 370 zł 

Jakie masz te kolumny parametry może zdjęcia? Ciekaw jestem jak one zagrałyby z Q5?

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, milk-monster napisał:

SMSL Q5 PRO sam go używam jestem bardzo zadowolony 👍 

Ciekawa propozycja, ale nie mogę znaleźć używanego :/ Różnica żadna w brzemieniu a jednak te ~200 zaoszczędzone :P Tak samo topping 

Co do kolumn.. ciężko mi teraz powiedzieć, ale jeśli dobrze znalazłem to użyte przetworniki to:

T.10.200.8.PCX + W.18.200.8.MCX

 

Edytowano przez OxStar2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanych Q5 raczej nie ma chyba że mówimy o Audi 😉 

Szczerze nigdy nie słyszałem żadnego produktu od STX czy fabryczny czy DIY!! Nie znaczy że są złe droższe kolumny tej firmy mają dobre opinię! Połączenie Q5 z nimi może być ciekawe!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

No to już. Sprawdz z profesjonalnego salonu monitory aktywne, bardziej basowe niech ci coś doradza. A Poźniej od nas Toppinga albo SMSL z Aurora 300 na przykład i zobaczysz.

A wy nie macie żadnych monitorów, aby poszło to jedną przesyłką? Np. właśnie smsl + aurora i kolumny aktywne? Wtedy bym przetestował i ewentualnie zostawił jeden zestaw. 

Edytowano przez OxStar2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...