Skocz do zawartości

Wybór głośnika centralnego


Donio

Recommended Posts

Potrzebuję pomocy w wyborze głośnika centralnego do kina domowego zamiast mojego prawie 20-letniego Tonsila Fenix 1.

Będzie grał z amplitunerem Onkyo 636 i z głośnikami przednimi Wharfedale Diamond 330. Naturalnym wyborem dla mnie jest cos z Wharfedale i wstępnie wybieram pomiędzy Diamond 9.CC i Crystal 2 Centre. Zamierzam kupić używkę, bo ogólnie kina(jak i zresztą muzyki) używam sporadycznie. Wiem, że mógłbym kupić do kompletu z tej serii Diamond co głośniki przednie, ale to już jest koszt zdecydowanie większy, a poza tym nie wejdzie mi do szafki pod telewizor bo ma 51cm szerokości z tego co wyczytałem. Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem? Dodam, że kosztują ok 170zł. W przyszłości zamienię jeszcze moje wysłużone surroundy tonsila i suba tonsila, ale nie wszystko na raz.

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, centralny kupiony. Czyli do tej pory mam: Onkyo 636, fronty Wharfedrale Diamond 330, centralny Tannoy Mercury FC. 

Następnym tematem są surroundy. Teraz mam stare Tonsile które pójdą do wywalenia. Jakie kupić? Najważniejsze żeby były malutkie(w miarę) i tanie, żeby nie odbiegały od reszty jeśli chodzi o cenę. Pewnie będę szukał używek w super stanie. Niestety kanapa stoi zaraz przy ścianie, więc efekt i tak nie będzie spektakularny. Może coś takiego jak Magnat Monitor Supreme 102?

 

Ostatnim elementem będzie zastąpienie mojego suba tonsila i tutaj mam już wstępnie wybrany Magnat 302A, ale wszystko po kolei...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Może jakieś on walle?

https://stx.pl/category/kolumny-efektowe?horizontal

Te są tanie

Melodika BLS20 jest bardzo mała. Tu zona nie powinna mieć uwag.

Melodika była by ok, ale cena dla mnie duuużo za duża. To już za Diamondy 330 przednie dałem mniej niż ta Melodika kosztuje😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok głośnik centralny działa- słuchałem.

Kolejne pytanie- po podłączeniu mojego starego dvd(ferguson) okazało się, że nie czyta płyt, a szufladka otwiera się i zamyka jak chce. Przeczyściłem laser, ale bez efektu. Ponieważ mam trochę muzyki na płytach i filmów prywatnych muszę zakupić jakiś odtwarzacz cd- dvd. Celuję w używany. Czy Pioneer DV420V-K będzie dobry? Mam do kupienia z okolicy za kilka groszy w pełni sprawny. Chyba, że coś nowego do 200zł. Jakość dźwięku z tego Pioneera chyba będzie lepsza niż z jakieś nowej Manty, Fergusona itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wychaczysz Philipsa to tak. Albo Pioneer dv 610 mialem ale sprzedałem bo za dużo już tego stało, 2 bd mi wystarczą.

A to nie możesz odtwarzać na PS? Te tanie bd i DVD to analogową sekcje mają tylko dla zasady a jakość tych wyjść daje dużo do życzenia 😉. Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dedal75 napisał:

Szukaj jakiegoś LG bluray.. 

Używam 6lat bd 550 od LG. A od Kolegi dostałem też Philipsa bd7500mk2 z b. dobra sekcja analogową po naprawie przeze mnie szuflady śmiga. Pzdr 

Znalazłem BD650 czyli chyba trochę lepszy od 550? Pytanie czy warto dopłacać w porównaniu z Pioneerem DV420V-K? Za Pioneera 60zł a za LG 200zł. Czy będzie jakaś znacznie słyszalna róznica przy odtwarzaniu CD na ampli Onkyo 636? Bo DVD pewnie będzie bardzo podobnie.

Znalazłem jeszcze Sony HX950 za 85zł ale nagrywarka to już mi wogóle do szczęścia niepotrzebna. Ale może CD super odtwarza?

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...