Skocz do zawartości

Kolumny do ok. 3 000 PLN


Andrzej Kubica

Recommended Posts

Poszukuję 2 kolumn do pokoju ok. 25m2 w budżecie ok. 3 000 PLN. Muzyki słucham przeróżnej, od elektroniki (np. nu jazz, dub techno), przez pop, po klasycznego rocka.

Obecnie używam Magnatów Quantum 677 i zastanawiam się, czy w ww. kwocie, znajdę coś wyraźnie lepiej brzmiącego. Biorę również pod uwagę zakup używanych kolumn (gdyby takowe trafiły się gdzieś na Śląsku lub w Małopolsce).

Bardzo zaciekawiły mnie kolumny Teufel Theatre 500, czy ktoś z szanownych forumowiczów słyszał jak brzmią?

Inne, które mnie zaintrygowały to:

- Heco Aurora 700
- Audiosymptom i8
- Monitor Audio Bronze 6

Wszelkie opinie/porady mile widziane, za co  z góry dziękuję.

Edytowano przez Andrzej Kubica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trudno będzie znaleźć lepsze kolumny w tej cenie. Na dodatek one są bardzo łatwe do napędzenia. Kolumny które mogły by wypaść nieco lepiej z dobrymi wzmacniaczami polegną na tym amplitunerze. Może jeśli zmienisz wzmacniacz to będzie łatwiej coś znaleźć. Magnaty takie które masz mimo ze były bardzo popularne dość trudno spotkać do kupienia jako używane. Mógłbyś wtedy np. powoli zacząć rozglądać się za wyższym modelem kolumn tego producenta wśród używanych kolumn. Co Ci w nich nie odpowiada że chcesz je zmienić ?

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że można zdecydowanie sobie poprawić brzmienie w tej cenie, bo miałem okazje posłuchać audiosymptomów i8 za 2800zł. W połączeniu z lampowym Yaqinem i dla porównania ze starym, juz kilkunastoletnim, Denonen AVR 1730. Nawet z tym Denonem brzmiały naprawdę fajnie, i może ja głuchy jestem, ale różnica  była kosmetyczna względem Yaqina. Jedyne co mi trochę przeszkadza w audiosymptomach to ich pochylenie i gabaryty. Dlatego ciekaw bardzo jestem konkurencji a zwłaszcza tych Teufel Theatre 500.

Używane głośniki jak najbardziej  wchodzą w rachubę, tylko nie jest łatwo znaleźć coś fajnego w promieniu do 100km.

Edytowano przez Andrzej Kubica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Audiosymptom i8 były podłaczone z lampowym Yaqinem, to w dużej mierze za dźwięk odpowiadał tu wzmacniacz. Próbowałeś podłączyć do kolumn które masz lampowego Yaqina ?

Może po prostu odpowiadają Ci takie koluny jak Audiosymptom i8 i powinieneś je kupić.

Duży wpływ na to jak grają kolumny ma ich ustawienie w pokoju i jego akustyka. Jeśli słyszałeś Audiosymptom i8 w pomieszczeniu w którym były dobrze ustawione i zadbano o to aby jego akustyka była dobra , a Twoje Magnaty stoją w ciśnięte blisko ściany i w rogach pokoju , to nie mają szans zagrać dobrze.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale słuchałem Audiosmptomów z tym starym Denonem i serio, brzmiało to naprawdę fajnie, zdecydowanie lepiej niż moje Magnaty połączone teraz z x2500h a wcześniej z HK3770 (dźwięk był o wiele bardziej szczegółowy, wokale wyraźniejsze itp.). A ten mój Denon w trybie stereo ma wg testów 120w na kanał i po wyłączeniu wszystkich kinowych "wodotrysków" (przede wszystkim Audyssey-a), całkowicie zmienia swój charakter. Do tego ma korektor, regulacje barwy o raz mnóstwo funkcji sieciowych. Dlatego chciał bym dać mu szansę :)

Edytowano przez Andrzej Kubica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmienisz amplitunera to wymiana kolumn nie ma sensu.

A zasadnicze pytanie to co Ci się nie podoba w Quantum 677. To bardzo fajne paczki.

Audiosymptop z tego co udało mi się je odsłuchać krotko to moga to byc kolumny które się podobają. Mają zalety Klipschów ale nie mają ich wad.

Co nie oznacza że to idealna kolumna :P

Ich odsłuchy i testy tylko w domu. Daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w moim mieście dwa sklepy, gdzie można posłuchać Audiosymptomów. Mam na myśli Bielsko-Biała gdyby kogoś to interesowało.

W Quantum brakuje mi szczegółowości, która zdecydowanie lepiej wypada w Audiosymptomach.

Na obecną chwilę, moją opcją numer jeden jest wymiana ich na lekko używane Sonus Faber Principia 7 :)

Edytowano przez Andrzej Kubica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie wyborów kolumn które Ci odpowiadają wolisz takie które dość mocno podkreślają górę pasma. W tej sytuacji Magnaty nie były najlepszym wyborem. Zwykle nikt im nie zarzuca braku detaliczności. Sądzę że za mało detaliczny dźwięk może być odpowiedzialny jednak amplituner AV który masz.  Quantum 677 na pewno nie mają wycofanej góry, po prostu nie jest mocno podbita i przy ich dość mocnym basie wydawać się może dość łagodna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, w Quantum góra wydaje się być po prostu zwyczajna. To nie jest tak, że Magnaty kupiłem wbrew sobie, 4 lata temu bardzo podobało mi sie ich brzmienie i długo byłem zadowolony. Po prostu czas na coś innego by trochę urozmaicić sobie żywot :)

PS. Miałem też dość mocny amplituner stricte stereo, HK3770, i brzmienie tych Magnatów na obu urządzeniach jest podobne, Denon ma dodatkowo dużo fajnych funkcji sieciowych i dość duże pole do regulacji dzięki korektorowi.

Niedługo będę miał możliwość posłuchać swoich kolumn w połączeniu  z wzmacniaczem Cambridge. Jeżeli coś takiego faktycznie doda im wigoru, wymienię Denona bo czemu by nie.

Edytowano przez Andrzej Kubica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...