Skocz do zawartości

Kino domowe - prośba o doradzenie .


Rafał88

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich,  to mój pierwszy post na forum i mam nadzieję, że nie ostatni:) 

Remontuję sobie poddasze o powierzchni około 30 m2 . Mam już ekran 130 calowy ,projektor epsona 5350 , xboxa ona x i pozostaję mi zakupienie systemu audio. Budżet z subwooferem kablami - 4000 zł 

Mam dwa typy :

1. Soundbar JBL bar 9.1 Z dolby atmosem itd , ogólnie mega zachwalany sprzet . Mega plusem jest brak kabli . Ewentualnie wersja 5.1 Z odpinanymi głośnikami.

 

2. Kino domowe; 

Magnat Monitor Supreme Sub 302A ( 100RMS to nie za mało?)

Taga Harmony TAV-606 v.3( chyba, że coś lepszego , trochę droższego)

wzmacniacz Pioneer VSX-934 albo jakiś inny ,który doradzicie .

 

Co radzicie ? Czy belka lepiej zagra niż to powyższe kino budżetowe?

Chciałbym stworzyć kino 7.1 ale może być to ciężkie w kwocie do 4 tyś. złotych . Może w dalszych planach dokupię 2 dodatkowe głośniki dlatego chcę mieć możliwość rozbudowy.

użycie Sprzętu to 60 % gry 40 % filmy , czasem muzyka z YT. Zalezy mi na dobrym, mocnym basie. Ogólnie dźwięk ma być "efekciarski" . Z tego co wyczytałem Pioneer bardziej spełni moje oczekiwania pod wzgledem dźwięku  tylko czy dobrze zagra z glośnikami taga ? 

Info dodatkowe : sufit będzie wyklejony pianką akustyczną,  czy to nie popsuje efektu Jbla?

Czy w Krakowie jest mozliwość odsłuchu jbla bądź powyższego kina domowego ?

 

 

Edytowano przez Rafał88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomimo braku odpowiedzi zdecydowałem się na Taga Harmony TAV-606 w bardzo dobrej cenie 600 zł.

Co myślicie o Amplituner AV Pioneer VSX-424 ? mam okazję kupić go za 250 zł. Nie potrzebuję BT i dodatkowych opcji. Zależy mi po prostu na dzwięku. Jednak rezygnuję z 7.1 Pozostaję przy 5.1. 

Proszę o szybką odpowiedź czy kupić powyższego pioneera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, milk-monster napisał:

To kupuj tego Pioneera skoro jesteś pewien i tyle. Sub Magnata 👍

Ostatnie pytanie przed zakupem... Czy ten wzmacniacz posiada funkcję hdmi pass through? Nie mogę odnaleźć informacji, a funkcja będzie dla mnie priorytetowa ,aby wylaczony amplituner przesyłał sygnał obrazu do projektora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze że naprawdę nie wiem musisz sprawdzić na stronie producenta!

Nasz klient nasz pan 😉 pogrzebałem!

 VSX-933 supports pass-through for HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), and Dolby Vision signals. By connecting a compatible source device, you can enjoy these latest video standards on a compatible display. What's more, all HDMI terminals support 4K (60p/4:4:4/24-bit), Wide Color Gamut (BT.

VSX-933 obsługuje pass-through dla sygnałów HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma) i Dolby Vision. Podłączając kompatybilne urządzenie źródłowe, możesz cieszyć się najnowszymi standardami wideo na kompatybilnym wyświetlaczu. Co więcej, wszystkie terminale HDMI obsługują 4K (60p / 4: 4: 4/24-bit), szeroką gamę kolorów (BT.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, milk-monster napisał:

Powiem ci szczerze że naprawdę nie wiem musisz sprawdzić na stronie producenta!

Nasz klient nasz pan 😉 pogrzebałem!

 VSX-933 supports pass-through for HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), and Dolby Vision signals. By connecting a compatible source device, you can enjoy these latest video standards on a compatible display. What's more, all HDMI terminals support 4K (60p/4:4:4/24-bit), Wide Color Gamut (BT.

VSX-933 obsługuje pass-through dla sygnałów HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma) i Dolby Vision. Podłączając kompatybilne urządzenie źródłowe, możesz cieszyć się najnowszymi standardami wideo na kompatybilnym wyświetlaczu. Co więcej, wszystkie terminale HDMI obsługują 4K (60p / 4: 4: 4/24-bit), szeroką gamę kolorów (BT.

 

Super dziękuję:) czyli jeśli xbox one posiada dolby Vision to wzmacniacz przepuści sygnał do projektora, który nie ma dolby Vision? Dobrze rozumiem ?:) Czy każdy sygnał przepuści ?

Edytowano przez Rafał88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, milk-monster napisał:

Na to wychodzi że będzie działać! 

Ale ja ci gwarancji nie dam 😉

Idzie wariacji dostać od informacji w Internecie... do gry jednak wkracza jeszcze YAMAHA RX-V585.  Przewagą jest Bluetooth output czego pioneer nie ma ani powyższy denon. Czy dźwięk z yamahy 585 będzie ok ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że tego wszystkiego jest za DUŻO! Ten Ampli to ma tamten nie ma 🤔

Wzmacniacze Yamahy grają: ostro, szczegółowo jak gra Amplituner tej firmy? Ciężko mi powiedzieć! 

Jutro przyjdzie Branża napewno rozwieje twoje wątpliwości w sprawie dźwięku oraz funkcji poszczególnych Amplitunerów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 485 + Taga 606 V3 / Quadral 6500 Le + Magnat 302A

Dnia 19.09.2020 o 23:05, Rafał88 napisał:

( 100RMS to nie za mało?)

nie. Uwierz że nie.

To jedyny system który zapewni Ci dobre doznania kinowe w tym budżecie z nowej oferty . Ewentualnie coś z używek.

W przypadku zainteresowania nowym produktem zapraszam po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Yamaha 485 + Taga 606 V3 / Quadral 6500 Le + Magnat 302A

nie. Uwierz że nie.

To jedyny system który zapewni Ci dobre doznania kinowe w tym budżecie z nowej oferty . Ewentualnie coś z używek.

W przypadku zainteresowania nowym produktem zapraszam po wyceny.

Piotr

Dziękuję za odpowiedź. 

Reasumując:

 

Mając Taga 606 v3 oraz magnata kupić:

Nową yamahe 485 

Używaną yamahe 585 i dokupić 2 dodatkowe głośniki 

Używanego pioneera 923 i dokupić  2 dodatkowe głośniki.

Co będzie najbardziej optymalnym wyborem ?

Zależy mi tak jak pisałem powyżej żeby przy wyłączonym amplitunerze był przesyłany sygnał z Xboxa one x do epsona 5300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Uzywany amplituner to ryzyko jednak. Czy będzie na gwarancji?

Zwłaszcza że 585 i 923 grają podobnie to 485. W sensie klasy. Zyskujesz na kanałach.

Ok, przekonałeś mnie żeby nie kupować używanego sprzętu.

Mam jeszcze ostatnie pytanie . Zdecydowałem się jednak na system 5.1 . Jeśli powyższe amplitunery grają podobnie to jak wypada na ich tle yamaha 385 ? Nie potrzebuję funkcji sieciowych. I czy 100 Watt na kanał wystarczy do TAGA harmony 606 v3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , jestem przekonany do dwóch modeli:

Yamaha 485

Pioneer 933

Niestety nie mam możliwości odsłuchu i muszę kupić w ciemno.

Ceny powyższych modeli są identyczne. Jestem w stanie kupić je za 1700zl.

Który będzie grał bardziej dynamicznie z taga harmony ?

I czy w tej cenie warto się iść w 7.1 ?

Plusem pioneera jest 7.1 , które nie wiem jak sprawdzi się w użytkowaniu- czy wystarczy mu mocy .

Plusem yamahy jest przesyłanie dźwięku do słuchawek BT - istotny dla mnie fakt ale zawsze pozostaje kabel :)

Który radzicie ? Yamaha 585 jest za droga niestety .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie dynamicznie dla innych nie. 

Nie musisz używać 7.1, choć wiadomo że przy tej konfiguracji moc spada ostro. Poszukałbym pomiarów w testach bo np. mój HK 2x90 a w 7.1 to jest ok 55w na kanał więc spadku drastycznego nie ma. 

W tym temacie musisz trafić na człowieka z tą samą konfiguracją. 

KD to nie stereo mialem 5 par na frontach i nie odczułem szczególnie jakiegos dyskomfortu, a na dodatek na centralach nie z serii, więc jeśli te Tagi to solidny produkt nie martwił bym się o to czy zagra. Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...