Skocz do zawartości

Kino domowe - prośba o doradzenie .


Rafał88

Recommended Posts

Pobór mocy Yamaha 260W vs Pioneer 450W

W necie większość zdj bez tabliczki znamionowej. W q21 podane że Yamaha pobiera max 600w a na tabliczce 260 w to średnia? 

To jak ta Yamaha ma przy 6ohm 115w 😉 to ile ma przy 8ohm na 2 kanały o pięciu już nie wspomnę. Slabo. Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

No nie wmówisz mi że to klasa D 😁 HAHA. Pzdr

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2868-yamaha-rx-v483

 

To poprzednik ale parametry identyczne. 

OK będzie chłopak narzekał ze mu cicho. 

Oj potraficie namieszać w głowie:D Czyli jednak Pioneer będzie lepszy przez to,że pobiera więcej mocy ? Nie wiem dlaczego ale dzisiaj byłem w sklepie audio w swoim mieście i powiedziano mi ,że marketing w sieci odnośnie yamahy działa prężnie $$$ :) Ciekawe ile w tym prawdy. Powiedział mi żeby przypadkiem nie brał yamahy tylko 933.. już sam nie wiem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to... Też pierwsze, co pomyślałem, to to, że we wspomnianym sklepie pewnie nie mieli na stanie Yamahy. Daj znać ;) 

Żeby nie było nacisku na marketing Yamahy, to masz kolego z tej samej półki wspomniane Pioneer i Yamaha, do tego możesz dorzucić Onkyo 696, Denon 2600/2700, Delikatne różnice w funkcjonalności, jak również różnice w brzmieniu. Teraz drap się w głowę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Markcox napisał:

Otóż to... Też pierwsze, co pomyślałem, to to, że we wspomnianym sklepie pewnie nie mieli na stanie Yamahy. Daj znać ;) 

Żeby nie było nacisku na marketing Yamahy, to masz kolego z tej samej półki wspomniane Pioneer i Yamaha, do tego możesz dorzucić Onkyo 696, Denon 2600/2700, Delikatne różnice w funkcjonalności, jak również różnice w brzmieniu. Teraz drap się w głowę :) 

Dzięki za pomoc w dorzuceniu kolejnych propozycji :)

Panowie tak jak piszecie... Nie mieli yamahy :D

po teście, który przeslaliscie wychodzi , że yamaha zagra głośno pomimo słabszej mocy. 

martwię się tylko czy nie będę żałował, że stracę możliwość rozbudowy do 7.1. Do ściany z tyłu kanapy mam 2 metry także na bokach kanapy też mógłbym dac głośniki. Znalazłem ofertę pioneera 933 za 1600 zl , yamaha 1500 zł- sprzęty nowe .

Edytowano przez Rafał88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak brzmienie  bardzo dużo zależy od tego co na koncu tej układanki zostanie podłaczone. Nie chcę nikogo obrażać, ale chyba tylko wprawione uszy rozstrzygają o przewadze jednego amplitunera od innego. Dla zwykłego człowieka większość zagra przyzwoicie. 

Ja wybierając amplituner kupiłem taki który miał opinie nieźle grającego w stereo, wybór padł na Harmana miałem wcześniej inne ale to miał być zakup drozszy 😉 i  na lata, no i jest bo stoi u mnie 11 lat dosłownie stoi 😁. Tak więc wybór nie powinien być strasznie trudny, Ja jeśli zmienię idę w Onkyo a Ty na dniach pewnie zdecydujesz 😋. Pzdr

Tak dla porównania, mój staruszek ma 2x92 i 5x66 pobór 540w

7.1 jednak od początku mam tylko 5.1

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman swojego czasu robił wydajne i dobrze brzmiące amplitunery i jako jeden z niewielu popularnych producentów (jak nie jedyny) nie ściemniał i podawał w miarę prawidłowe wartości wydajności końcówek mocy, gdzie pozostali prześcigali się w swoich 1xxW, a ludzie łykali ten marketing i nadal to robią. Teraz mój Harman w zestawie szuka nowego nabywcy, a zastąpił go Pioneer z serii SC-LX (a jak, nie Yamaha ;)). 

11 minut temu, Dedal75 napisał:

Dla zwykłego człowieka większość zagra przyzwoicie

I tu zgadzam się w całej rozciągłości. Co nie wybierzesz, różnice będą kosmetyczne, a i tak będziesz zadowolony. Zapewne do czasu... ;)

2 godziny temu, Rafał88 napisał:

martwię się tylko czy nie będę żałował, że stracę możliwość rozbudowy do 7.1.

Abstrahując od tego, którego z powyższej listy byś nie wybrał, to moim zdaniem chcąc budować 7.1 i tak powinieneś budować to na wydajniejszym, niż wymienione powyżej ampli. Jak już pisałem wcześniej, lepiej mieć dobre 5.1 niż gówniane 7.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dedal75 napisał:

A co z automatyczną kalibracją, słyszalem ze Pioneerowska  jest lepsza. Pzdr

W tych wyższych modelach może tak. Ale podstawowy MCACC nie robi za wiele wiecej.

Z kolei w wyższych modelach Yamah ma R.S.C Nie stawiał bym zatem Pioneera pod tym kątem wyżej.

 

 

14 godzin temu, Dedal75 napisał:

Pobór mocy Yamaha 260W vs Pioneer 450W

W necie większość zdj bez tabliczki znamionowej. W q21 podane że Yamaha pobiera max 600w a na tabliczce 260 w to średnia? 

To jak ta Yamaha ma przy 6ohm 115w 😉 to ile ma przy 8ohm na 2 kanały o pięciu już nie wspomnę. Slabo. Pzdr

 

Niestety Yamaha na tabliczce podaje średnie.  EKO

W instrukcji masz napisany maksymalny poziom taki jest na ampli.

obraz.png.00eb9953da6be2733a76dc02e7938104.png

Biorąc pod uwagę że Pioneer ma 2 końcówki więcej to jego zasilacz jest wręcz słabszy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...