Skocz do zawartości
JaZz

Yamaha 685 multiroom

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Chciałbym aby w dwóch pomieszczeniach leciała ta sama muzyka z amplitunera.

Drugie pomieszczenie to kuchnia, sprzątanie, zmywanie itp. Bezprzewodowo, jako tło, więc jakość < cena. Może nawet być jeden głośnik jeżeli w głównym pomieszczeniu będzie nadal stereo,  a w drugim mono. 

Musi być coś z musiccast czy może być jakiś zwykły głośnik BT?

Źródłem muzyki jest spotify. W głównym pomieszczeniu  mam 5.1. Fronty podłączone w bi-ampie. 

Dzięki 

Edytowano przez JaZz

Yamaha ma wyjscie Bluetooth out. Ale nie jest to do końca Multiroom.

nie testowałem tego dokładnie. Ale wydaje mi się że jesli wyjdziesz tym sygnałem to nie będzie on grał w pierwszej strefie.

Chodź trzeba by to sprawdzić. Nie każdy sygnał też może iść na BT out musisz to zobaczyć w instrukcji.

MuciCast będzie droższy - na pewno ale pewniejszy. Albo podłączenie kablowe, totalnie bezproblemowe.

Zdecydowanie musiccast. Najpewniejsze połączenie. Najlepiej musiccasta 20 albo 50 jeśli potrzebujesz trochę głośniejszego "tła".

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, S4Home napisał:

Yamaha ma wyjscie Bluetooth out. Ale nie jest to do końca Multiroom.

nie testowałem tego dokładnie. Ale wydaje mi się że jesli wyjdziesz tym sygnałem to nie będzie on grał w pierwszej strefie.

Sprawdzałem to jakiś czas temu. Sygnał szedł i na pierwszą strefę i na Bluetooth, ale efekt był... koszmarny. To znaczy wydaje mi się, że głośniki/słuchawki BT zawsze muszą dodawać pewne opóźnienie - czasem mniejsze, czasem większe, ale fizyki się nie oszuka, więc zakodowanie strumienia, wysłanie przez BT, pewne buforowanie (by sobie radzić z błędami transferu), przetwarzanie przez głośnik musi ileś trwać. Nie widziałem w ustawieniach Yamahy niwelacji opóźnień, a występujące opóźnienie dźwięku było znaczące.

Spotify sam z siebie nie udostępnia multiroom. Można sprawdzić jeszcze, czy "wbudowany chromecast" tego nie ogarnie (bo google oferuje funkcję multiroom) - miałem sprawdzić w wolnym czasie.  (EDIT: Chyba nie ma wbudowanego chromecasta? Można skorzystać z zewnętrznego, ale nie wiem, czy ma to wtedy sens). No i jest musiccast 20, które są coraz tańsze, jak niedawno zerkałem, a są chyba pewniejsze. Ja w każdym razie póki co ciągnę kabel do sąsiedniego pokoju (głośnikowy z "zone 2").

Edytowano przez Radoslaw

Napisano (edytowany)

Nie no, opóźnienie nie wchodzi w grę bo będę się przemieszczać ciągle miedzy pomieszczeniami. Mam nadzieję że przy MusicCast 20 takie coś nie występuję?

Edit:

Taniej niż musiccast 20 nie wyrwę nic? Tak jak pisałem: jakość < cena. Chodzi tylko o to żebym nie musiał napieprzać tą muzyką z drugiego pokoju tak jak robię to teraz przy sprzątaniu... No i żeby tego opóźnienia nie było. 

Edytowano przez JaZz

Rozwiązania służące do castowania raczej mają odpowiednie mechanizmy aby walczyć z opóźnieniami, więc Googlowy Chromecast lub Yamahowy Musiccast powinny być ok. I nie wiem, czy coś taniej znajdziesz, ale jak Ci się uda, to daj znać - bo sam czegoś szukałem do trzeciego pomieszczenia. Musiccast 20 kosztuje chyba koło 750 zł, Chromecast Audio kosztuje po 100 zł (więc 2 * 100 zł, jako że Yamaha nie ma go wbudowanego + jakikolwiek głośniki z wejściem optycznym lub jackiem albo Chromecast Audio dla Yamahy i jakikolwiek głośnik z wbudowanym Chromecastem).

2 godziny temu, JaZz napisał:

Taniej niż musiccast 20 nie wyrwę nic? Tak jak pisałem: jakość < cena. Chodzi tylko o to żebym nie musiał napieprzać tą muzyką z drugiego pokoju tak jak robię to teraz przy sprzątaniu... No i żeby tego opóźnienia nie było. 

Jeżeli szukasz nowych głośników to mc20 jest najtańsza opcją.

2 godziny temu, Kubad napisał:

Jeżeli szukasz nowych głośników to mc20 jest najtańsza opcją.

A używki, coś innego znajdę? Musiccast 20 raczej nie widać używek. 

No tak nie wziąłem jeszcze pod uwagę opóźnienia które przecież będzie.

Przy MusiCCast nie ma takiego efektu.

No albo kablowe? Jest opcja?

8 godzin temu, JaZz napisał:

A używki, coś innego znajdę? Musiccast 20 raczej nie widać używek. 

Chodziło mi o te których już nie produkują np. Yamaha wx-010, także współpracuje z MC. 

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, S4Home napisał:

No albo kablowe? Jest opcja?

Nie ma opcji. Do tego fronty mam w bi-ampingu, więc wyjścia extra sp2 zajęte.  Jeżeli pamięć mnie nie myli to one odpowiadają za drugą strefę.  

Edytowano przez JaZz

7 godzin temu, JaZz napisał:

Nie ma opcji. Do tego fronty mam w bi-ampingu, więc wyjścia extra sp2 zajęte.  Jeżeli pamięć mnie nie myli to one odpowiadają za drugą strefę.  

Ale zawsze masz dostępne pre-out ze strefy drugiej? Według instrukcji, zone2 działa tylko przy 5.1.2 lub 7.1, a NIE działa przy 5.1-bi-amp ( źródło )

Czy ktoś orientuje się, czy wejście "pre-out" i "out" są ekskluzywne - w znaczeniu tylko jedno może być używane? Czy działają jednocześnie? I mogę sobie "out" (czyli wyjścia głośnikowe, już po wzmacniaczu) podpiąć do głośników, a jednocześnie "pre-out" poprowadzić sobie do kolejnego pomieszczenia i podpiąć do kolejnego głośnika? Jakieś 8-10 metrów kabla (minijack-minijack) nie powinno mieć większego wpływu na jakość dźwięku?

Napisano (edytowany)
7 godzin temu, Radoslaw napisał:

Ale zawsze masz dostępne pre-out ze strefy drugiej?

Faktycznie... 

To chyba mnie namówiliscie. Prawdopodobnie puszczę kable i kupię jakieś monitory za grosze. 

Chciałem uniknąć kabli ale w ten sposób jednak zaoszczędzę na  niepotrzebnym mi musiccast i innych funkcjach.  

Dzięki 

Edytowano przez JaZz