Skocz do zawartości

kolumny satelitarne pod amplituner


Pawko37

Recommended Posts

Witam,

poszukuję dobrych kolumn (najlepiej podstawkowych) do zestawu kina domowego 5.1.

Posiadany zestaw to:

  • amplituner harman-kardon AVR 370,
  • kolumny przednie Magnat Shadow 203,
  • głośnik centralny Magnat Shadow Center 213,
  • satelity do wymiany Prism Onyx 200
  • Zastanawiam się również nad wymianą Suba, obecnie posiadany to Yamaha YST-SW012 (może coś z rodziny Magnat co zrobi różnicę).

Interesuje mnie wymiana satelit, które będą relatywnie lepsze od obecnie posiadanych, które będzie można również zawiesić na ścianie (czyli nie za duże) i miło by było jakby można je dostać również w kolorze białym.

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, milk-monster napisał:

Witam 

Skoro masz Magnaty to dobierz 203 i będzie komplet! Białe też są!

też tak właśnie myślałem nad 102, że może to ładnie razem zagrać. Radzisz dokupić takie same jakie mam na przodzie?

Jak myślisz, czy wymiana suba będzie miała sens przy obecnie posiadanym?

Edytowano przez Pawko37
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie używam żadnego subwoofera i nigdy nie miałem! Tutaj często polecają Subwoofer Magnat Monitor Supreme SUB 302A podobno jest dobry! I będzie komplecik stylistycznie dopasowany 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Posiadalem kiedyś y 012 dla mnie ten subwoofer to porażka. Wymieniłem jak przyszła tylko okazja na Jamo sub210. 

Według mnie wszystko jest lepsze od Yamahy sw012

Co do surroundow polecam posiadane  przeze mnie  Monitor Audio bronze FX albo starsza bxfx. Głębokość tylko 12cm. Pzdr

591d6ab0864b4fcemed.jpg[/URL]

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, DEMOLKA napisał:

Apropo surroundow to z racji gabarytow wymienilem shadowy 203 na monitor supreme 102🙂

Jak sie sprawdza to 203 pojda w obieg. 

daj znać jak się 102 na surroundzie spisują bo to na razie mój pomysł na dziś, co do Monitor Audio bronze FX to tylko pozostaje sprawa estetyki i miejsca, u mnie się średnio sprawdzą bo "za plecami" mam szklaną balustradę i schody.

Ktoś poruszył kwestię ceny - monitory chciałbym się zmieścić w 1k, sub1,5k.

Edytowano przez Pawko37
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia dam znac ale troche pozniej. Zaczalem maly remont tzn upycham kuchnie w salonie i narazie wszystko odlaczone. W nowej koncepcji braklo niestety miejsca na standy i shadowy 203,musze cos powiesic nad kanapa i padlo na supreme 102 bo male i zgrabne. Kupilem uzywki miesieczne za pol ceny wiec zadna strata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Albo wymień na Magnaty albo na wspomniane FX od Monitor audio. Chodź na rynku wtórnym to rzadkość.

Sub zdecydowanie na Magnata Sub 302A albo pod komplety Shadow. Też jest ok. Chodź jest droższy.

kolumny to będą102 Magnaty, natomiast mam karkołomny pomysł co do suba, który idealnie mi się wpasuje wymiarowo - Yamaha YST-FSW050 - co Panowie na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Markcox napisał:

Już ustaliłeś z chłopakami powyżej, że obecna Yamaha którą posiadasz jest, delikatnie mówiąc słaba, a chcesz ją wymienić, na równie g*** Yamahę

Podzielisz się z nami tym pomysłem? ;) 

na tym polega ten karkołomny pomysł... YAMAHA YST-FSW050 ma tą zaletę, że jej wymiar idealnie pasuje do wnęki, jeżeli są lepsze "płaskie" Suby to chętnie rozpatrzę.

Co do jakości powyższego suba to nie mam pojęcia stąd moje pytanie (opiniami sklepowymi staram się nie sugerować bo tam ma lepsze opinie niż sub magnata... :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dedal75 napisał:

Źle mnie zrozumiałeś umordowałem się 5 miesięcy. 

A ile masz m2. Pzdr

 

salon ok 20 m2 otwarty na jadalnię (z lewej strony patrząc na TV). W zasadzie z jadalnią ok 25m2 tworzy jedną całość.

Faktycznie długo u Ciebie miejsca Sub nie zagrzał :) 

7 minut temu, Markcox napisał:

To pewnie będzie jedyna zaleta tego sub'a. I aż boję się zapytać, do jakiej wnęki?!

Tego się właściwie obawiałem, nigdy nie ma tak żeby wszystko pasowało :). Wnęka w rozumieniu (pod szafką rtv) albo na jednej półce w szafce rtv.

Edytowano przez Pawko37
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...