Skocz do zawartości

Nagłośnienie do mieszkania salon + sypialnia


KrzysztofS

Recommended Posts

Dzień dobry Forumowicze. 

Należę do osób, które są laikami w temacie nagłośnienia.

Jestem na etapie projektu mieszkania i staram się w ostatnich miesiącach dość dużo czytać na ten temat - ale wygląda na to, że temat jest tak szeroki, że bez wsparcia nie jestem wstanie podjąć trafnych decyzji. 

Przeczytałem kilkanaście wpisów na tym forum i starałem się dopasować przypadki innych forumowiczów do swojej sytuacji. Mimo wszystko jednak wciąż mam wątpliwości - stąd mój wpis.

Jak w temacie planuję nagłośnić dwa pomieszczenia: salon i sypialnię (oba pomieszczenia o pow. ok 16,5 m2)). W salonie planuję umieścić amplituner (na chwilę obecną: Yamaha RX-V685), NAS z możliwością streamingu (najprawdopodobniej QNAP TS-251D) oraz TV (jeszcze nie zdecydowałem o wielokości i typie). System audio w salonie przewidziany na słuchanie 60/40 muzyka i filmy. Komputer, który będzie również źródłem sygnału A/V będzie umieszony w sypialni. W sypialni znajdować się bedzie także rzutnik (na chwilę obecną Optoma Gt1080E). Ze względu na to, iż amplituner nie wspiera  obsługi 2 niezależnych stref, posiada jednak 2 wyjścia out. Postanowiłem więc zrobić pseudo drugą strefę poprzez zawrócenie sygnału audio z rzutnika w sytuacji oglądania filmów czy pracy w sypialni na komputerze z wykorzystaniem rzutnika (stąd optyczny kabel audio na powrocie do wzmacniacza). Planuję obsługiwać wszystko za pomocą scen, które mogą z pewnymi ograniczeniami być definiowane po stronie amplitunera.  Dodatkowy kabel planowany do położenia bezpośrednio pomiędzy komputerem a amplitunerem jest z myślą o przyszłej zmianie amplitunera na wyższy model - wspierający w pełni dwie strefy.

Obecnie moje główne wątpliwości to:

1) model głośników - muszę wziąć pod uwagę sugestie Żony i muszą być one niezbyt widoczne, wiszące na ścianie (robot sprzatajacy musi przejechać, a dziecko nie zniszczyć ich od razu). Dlatego brałem pod uwagę następujące proponowane przez Państwa w innych wpisach Heco Ambient 5+1 (ewentualnie Canton Movie 165) i do sypialni Heco Ambient Line 2x11F. Nie zaprzeczę, że Ambient Line wygląda w moim mniemaniu bardzo ładnie (nie mam pojęcia jak brzmi) i jeżeli byłoby to warte jestem w stanie do salonu zakupić taki zestaw (2x11F + 2x22F + 1x44F + 1x88F). 

2) jak powinno być profesjonalnie rozwiazane wzmocnienie sygnału bluetooth dla amplitunera, aby podłączyć do niego telefon zlokalizowany w sypialni. 

3) na chwilę obecną (nie znam w tej chwili dokładnych danych) łączna długość kabla hdmi pomiędzy poszczególnymi urzadzeniami będzie wynosić od 12 m do 15m (łączna tzn. dwa krótkie kable pomiędzy urządzeń a gniazdami oraz kabel pomiędzy gniazdami). Wiem jednak że długość 15m jest podawana często w danych kabli jako graniczna więc chciałbym dowiedzieć się jakie jest Państwa opinia co do tego tematu i jaki ewentualnie producent (niezbyt drogi) sprawdza się przy tych długościach?

3) gdzie w Krakowie lub okolicach byłbym w stanie odsłuchać i ewentualnie zakupić planowany sprzęt.

W załączeniu schemat ideowy.

Jestem gotowy na wszelkie sugestie. Z góry dziękuję za ewentualne wsparcie.

Pozdrawiam

Krzysztof

dla forum.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w Krakowie codziennie ja tu mieszkam.

Salon jest w Oświęcimiu. Podjedz . pokażemy Ci różne zestawy różne konfigurację. Co tracisz co zyskujesz na wyborze małych systemów i sugerowaniem się wyglądem.

Masz dużo pytan, dobrych pytań! Po prostu za duzo o tym gadać na forum. Zadzwoń do nas to odpowiemy na Twoje pytania i umówimy się na odsłuch.

Podaj mi na PW numer telefonu to my oddzwonimy do Ciebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...