Skocz do zawartości

DENON DRA-800H+OBERON


Tommo

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Planuję zakup stereo do salonu ok 24m2. W symetrycznym pokoju w centralnym punkcie wisi TV pod, który chcę podłączyć aplituner i dwie kolumny podłogowe.

"Must have" zestawu to możliwość streamingu, podłączenie do TV (aby okazjonalnie obejrzeć Netfixa), sterowanie jednym pilotem od TV (model to jakiś nanocell od LG) oraz najważniejsze kolumny musza być wysokie na max 90cm.

Muzyka w zakresie moich zainteresowań do głównie rock (soft i klasyka czasem indie). Byłem w lokalnym salonie na odsłuchu i po wysłuchaniu kawałka Peral Jeam - Alive zakochałem się w zestawieniu DENON DRA - 800 + OBERON 5. Ktoś na forum odradza to połączenie jako nudne i bez przestrzeni. Zatem co może być alternatywą dla mojego nudnego wyboru?

Mam nadzieję że czytając moje wymagania widzicie że nie mam audiofilskich ciągot, ale chcę sprzętu, który wyrwie mnie z kapci brzmieniem a nie ceną. A jak o budżecie mowa to planuję wydać około 7000, ale jak mam później żałować, to mogę wydać max 10k. 

A może jest ktoś w Gdańsku kto chce pochwalić się swoim zestawem?

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy poza tym jednym zestawieniem słuchałeś czegoś innego 🙂? Jezeli nie, proponuję zrobić jakieś porównanie, no i posłuchać więcej niż jeden utwór 🙂. Sam mam starszego brata tych oberonow, kiedyś grały u mnie właśnie z denonem (co prawda amplitunerem AV) no i niestety nie jest to najszczęśliwsze połączenie. Do tych kolumn celowałbym raczej w jakąś yamahe, onkyo. Nawet marantz moim zdaniem da im więcej życia niż ten denon. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tommo napisał:

Byłem w lokalnym salonie na odsłuchu i po wysłuchaniu kawałka Peral Jeam - Alive zakochałem się w zestawieniu DENON DRA - 800 + OBERON 5.

Skoro byłeś w salonie audio czy słuchałeś innych zestawów? Wiesz po jednej piosence 🤔 szybko kupisz i szybko będziesz zawiedziony! Nie wiemy jaki dźwięk lubisz więc jak ci doradzić, najprościej można tak kup tego Denona+Dali!!! Ale niestety nie ma tak dobrze 😉 Dopisz coś jeszcze. Sprzęt używany wchodzi w grę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałes?

Można to kupić bo to ten sam dystrybutor. dlatego w ofertach pojawia się razem. Ale to słabe połączenie.

Chcesz małe Oberony 5? to zdecydowanie lepiej grają z RN 803 od Yamahy albo AS 701 + Chromecast. Ewentualnie neutralny Onkyo 8390.

Z kolei chcesz Denona DRA 800 to tutaj lepiej od gra z STX Electrino 250 / Moniotr audio Bronze 200 (równie małe) czy Magnat 753. Monitory ale dadza ci podobny efekt jak te male podłogówki. Szeroka scena głęboki dzwięk.

Zapraszam po wyceny i wypozyczenie systemów do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...