Skocz do zawartości

zestaw stereo 30m2 ~5000zł


kac_zub

Recommended Posts

Cześć,

proszę o radę ponieważ chciałbym złożyć zestaw stereo, który pozwoli mi na możliwie najlepsze odczucia w budżecie do ok. 5000 zł. Do tej pory mój zestaw składał się z bardzo wiekowego wzmacniacza Pioneer A-7 oraz kolumn Magnat Vector 77. Do tego podłączony jest gramofon oraz tani odtwarzacz DVD do odtwarzania CD ( już od pewnego czasu mam świadomość, że to nie jest optymalne rozwiązanie ).  Niestety wzmacniacz, który wydaje mi się był najlepszym elementem z tej układanki, dokonał swego żywota i poszukuje czegoś na jego zastępstwo, przy czym szukam raczej wśród nowych sprzętów. 

Pomieszczenie, w którym ma stać sprzęt to salon z otwartym aneksem kuchennym, całość ma około 30m2. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale za kolumnami znajduje się nie ściana, ale okno balkonowe, właściwie na całej szerokości ściany są szyby. Mam nadzieje, że nie wpływa to negatywnie. 

1. Moje pierwsze pytanie brzmi czy ma sens na razie kupno samego wzmacniacza i pozostawienie kolumn, które posiadam? Ze względów finansowych na pewno byłoby to idealne rozwiązanie, ale nie wiem na ile nie byłoby to marnowanie potencjału nowego wzmacniacza. Do tego mam wrażenie, że w kupując w zestawie można sporo zaoszczędzić w porównaniu z kupowaniem elementów osobno. Model, który wpadł mi w oko to Yamaha A-S501.

2. Jednocześnie zależy mi na muzyce np. ze spotify i zastanawiam się na ile posiadany przeze mnie chromecast audio mógłby załatwić sprawę czy powinienem raczej rozważyć amplituner z funkcjami sieciowymi jak np. Yamaha R-N602

3. Jeśli miałbym kupować również kolumny to czy któreś z poniższych byłyby dobrym wyborem do wspomnianych wzmacniaczy:

Indiana Line TESI 561
ELAC DEBUT 2.0 F5.2
Alpha T20
Imagine X1T
Yamaha NS-F330

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Edytowano przez kac_zub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod względem finansowym warto pomyśleć o zakupie zestawu. Zresztą obecnie posiadane przez Ciebie kolumny są niestety kiepskie. 
Jeśli możesz zrezygnować z funkcji sieciowych lub przenieść je do urządzenia zewnętrznego (np. Yamaha WXAD-10, Klipsch Gate lub z pewnymi ograniczeniami ale mega tanio Google chromecast), lepszym dźwiękowo urządzeniem będzie klasyczny wzmacniacz. Yamaha może być, chociaż namawiałbym na model wyższy A-S701. Yamaha jest mocna, energiczna, dynamiczna, swietnie sprawdzi się w szybszy h, rozrywkowych gatunkach muzycznych. Alternatywą jest najnowszy Marantz PM6007. To bardziej plastyczne, dociążone, równiejsze granie. Przy trochę wyższym budżecie bezkonkurencyjny Audiolab 6000A.

Kolumny - w Twoim systemie najbardziej sprawdzą się Heco Aurora 700, to mocna, bardzo uniwersalna konstrukcja. Przy minimalnie wyższym budżecie bezkonkurencyjne Kef Q750 oraz Monitor Audio Bronze 6
Spójrz na nasze promocyjne zestawy, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na pewno wymiana na kolumny które wspomniałeś nie ma sensu. No może poza ELAC F5.2.

Jeśli chciałbyś wymienić wszystko to polecam Ci zestaw Aurora 700 od Heco z  Marantzem PM 6006 bo masz na niego lepszą cenę obecnie.

Ewentualnie Monitor audio Bronze 6 czy Magnat ale wyższa seria bardziej rozdzielcza, szybsza Signature 507 z bezkonkurencyjnym Magnatem MR 780.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch sprzetu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2020 o 11:56, kac_zub napisał:

Pomieszczenie, w którym ma stać sprzęt to salon z otwartym aneksem kuchennym, całość ma około 30m2. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale za kolumnami znajduje się nie ściana, ale okno balkonowe, właściwie na całej szerokości ściany są szyby. Mam nadzieje, że nie wpływa to negatywnie. 

 

Takie ustawienie kolumn ma bardzo duży wpływ na brzmienie i właśnie negatywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...