Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu (max 6000zł)


Dawidson

Recommended Posts

Planuje wymianę swojego kina domowego (5.1) na zestaw stereo (w przyszłości pewnie dokupię subwoofer :)

Sprzęt będzie stał w salonie (z aneksem kuchennym) o powierzchni 24m2. Odległość kanapy od ściany gdzie będzie stał sprzęt to 4,3m Kolumny będą od siebie oddalone o 1,6m

Muzyka - lubię muzykę z dużą ilością basu i raczej z jakimś rytmem :) - Techno , trance, elektroniczna. Słucham również hip hopu i tzw hitów radiowych w stylu bardziej dance :) łatwiej będzie napisać czego nie słucham - klasycznej, jazzu, bluesa , rocka, heavy metalu .

Jestem z tych osób , które lubią "****olnięcie* i falowanie włosów  :) W aucie zainstalowany wzmak plus skrzynia zamknięta z głośnikiem Rockford fostgate. Lubię gdy włosy f 

Sprzęt musi być nowy.

 Na ten moment zainteresowałem się amplitunerem Yamaha MusicCast R-N803D Do tego sprzętu rozważałem dwie opcje Pylon Audio Pearl 27 oraz Heco Aurora 700 (jak tu poradzić sobie z 8ohm kiedy wzmacniacz jest 4 ohm?) Proszę Was znawców o pomoc i opinie.

Może jakieś inne propozycje macie ze swojej strony?

 

Budżet , który napisałem jest ostateczny (i tak już naciągnięty) Do tego dojdą zapewne jakieś dodatki typu kable więc tutaj też proszę o poradę. 

 

Zastanawiam się również do czego mógłby mi się przydać HDMI (gdyby był) ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dawidson napisał:

Odległość kanapy od ściany gdzie będzie stał sprzęt to 4,3m Kolumny będą od siebie oddalone o 1,6m

Czyli ze do kolumn bedzie ok 4metry a szeroko rozstawione na 1.6. Daleko i wąsko. 

26 minut temu, Dawidson napisał:

Jestem z tych osób , które lubią "****olnięcie* i falowanie włosów  :) W aucie zainstalowany wzmak plus skrzynia zamknięta z głośnikiem Rockford fostgate

Rockford-y robia fajna robotę. Trudno bedzie uzyskac cos tego typu w domu.... chociaż kiedyś wrzuciłem na testy samochodowy monoblok jl audio wraz z glosnikiem jl rowniez w obudowie zamknietej no i powiem ze fala udezeniowa miala moc.

 

26 minut temu, Dawidson napisał:

rozważałem dwie opcje Pylon Audio Pearl 27 oraz Heco Aurora 700

Ja bym odsłuchał klipsch-e. I ewentualnie w przyszłości dołożył 2! Subwoofery w stereo. Powinno spełnić oczekiwania

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DudasDudek napisał:

Jak w aucie masz tube oraz sam mówisz, że lubisz dużo basu, to bez subwoofera się nie obejdzie.

Zestaw 2.1 jest musem, same kolumny nigdy nie dadzą tyle basu, co osobny sub.

Jak kolega wyżej pisze, trochę wąskie ustawienie kolumn... Może być problem ze stereofonią.

pomierzyłem pomyślałem i max 2m mogę rozstawić. Subek wjedzie myślę ,że na początku przyszłego roku bo to wydatek rzędu 2k... a co byście polecali w takim razie za suba do zestawu z aurorami 700? Yamaha da sobie radę jeszcze z napędzeniem Suba? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dawidson napisał:

pomierzyłem pomyślałem i max 2m mogę rozstawić. Subek wjedzie myślę ,że na początku przyszłego roku bo to wydatek rzędu 2k... a co byście polecali w takim razie za suba do zestawu z aurorami 700? Yamaha da sobie radę jeszcze z napędzeniem Suba? 

Subwoofer kupujesz aktywny, już z wbudowanym wzmacniaczem.

Jedynie potrzebujesz wzmacniacz z wyjściem Pre Out, bądź dedykowanym wyjściem na subwoofer.

A co będzie źródłem muzyki? Spotify? Tidal? I czy zależy Ci na wygodzie, czy jednak na lepszym brzmieniu. Wygodna to wzmacniacz z streamerem czyli np. ta Yamaha. Brzmienie to jednak klasyczny wzmacniacz plus zewnętrzny streamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...