Skocz do zawartości

Docelowo kino domowe 5.1 w około 30m2 ale narazie mam tylko...


Janusz Kurek

Recommended Posts

Witam! Całkiem nowy w tym jestem więc proszę o wyrozumiałość i porady ale chcę docelowo stworzyć kino 5.1

Audio jakie zazwyczaj odtwarzam to 75% filmy 25% muzyka.

Mam dwie kolumny Microlab Solo 8c. Nie mam pojęcia na ile one się nadają do takiego kina bo to chińczyk ale jeśli mógłbym je wykorzystać zanim kupię za jakiś czas lepsze głośniki central, przód i tył to by było super bo z budżetem słabo. Więc potrzebuję zakupić amplituner (może być używany) do ktorego mógłbym podłączyć PC i PS4 ale też najlepiej taki który by obsługiwał Dolby Atmos i DTS oraz który posiada Bluetooth. Do tego chciałbym zakupić subwoofer i myślałem nad Klipsch. Może R-12sw ? Nie wiem jaki będzie ok na taki metraż. Dołączyłem trzy zdjęcia to może według nich będziecie mogli mi coś doradzić. Kanapę mamy zamiar postawić na wysokości drzwi balkonowych a tv i sprzęt audioimageproxy.php?img=&key=012b2823410848cb byłby pomiędzy tymi drewnianymi krokwiami ale od strony okna, tam gdzie leży taka czerwona przykrywka na podłodze. Więc ten sprzęt audio byłby trochę wyżej (na tym takim podeście) niż reszta podłogi i czy to jakoś by źle wpływało na dźwięk czy raczej nie. Jeśli też możecie już na przyszłość doradzić jaki zestaw głośników w przyszłości mógł bym kupić lub jeśli się te Microlaby chińskie do niczego nie nadają i muszę coś kupić to będę bardzo wdzięczny. Budżetu określonego nie mam bo remont jeszcze nie skończony i trzeba kupić kanapę oraz tv. Więc wolę wydać mniej niż więcej. Mam nadzieję że pomożecie. Z góry super dziękuję!

JK_09101.jpg

JK_09100.jpg

JK_09094.jpg

Edytowano przez Janusz Kurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

To pomieszczenie wygląda na wiekze niz 30 m

Te microlaby nie podejdą pod system kinowy.

Jaki budżet na kino? Mowimy o systemie 5.1.

Co do suba to R12Sw to konkurencja dla tańszego Magnat 302A. Mają podobną kontrolę. Magnat natomiast schodzi niżej. Ale sub zostawmy na razie. Jaki system kinowy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przepraszam Panowie że tak długo z odpowiedzią ale dużo mi się w życiu dzieje przez przeprowadzkę itp.

Więc tak... zostałem szczęśliwym posiadaczem używanego Onkyo TX-SR608 i suba Klipsch R-12sw. Nawet nie macie pojęcia jak się cieszę że wreszcie jakiś sprzęt sobie zacząłem kompletować 😬. Ale co do mojego budżetu to muszę Was z góry przeprosić ale pewny nie jestem (może 2000zl narazie) Przez remont który nie wiem ile będzie do końca kosztował nie mogę powiedzieć ile mi zostanie. Fajnie byłoby mieć cały zestaw Klipsch docelowo ale nie ma opcji bym przez najbliższe miesięce kupił przód, tył i centralny...chyba że na raty ale trochę strach bo nie wiadomo jak to z pracą i gospodarką będzie wyglądało w najbliższym czasie. Więc myślę nad kilkoma opcjami... kupić teraz sam przód powiedzmy Klipsch R-51m (jeśli są za małe na mój pokój to w przyszłości by się nadały na tył sobie myślę?) i w ten sposób będę miał zestaw 2.1 a z czasem kupił tył i cental. Jeśli jednak R-51m są na tyle za małe że się nie nadają w tym pokoju żeby w miarę grały jako przód 2.1 to co innego?

Kolejna opcja to kupić przód R-51m + centralny Klipsch (nie wiem jaki) i jeśli da radę w tych chińskich aktywnych Microlabach odłączyć w środku ten "zasilacz aktywny" (sorry ale nie wiem jak się to poprawnie nazywa) i wrzucić je na tył póki się nie dorobię lepszych. I w ten sposób narazie miałbym 5.1 z "chińskim" tyłem 🙄

Kolejna opcja która rozważam to iść w coś tańszego i tak np. kupić Taga Harmony 606 zestaw 5.0 a kiedyś w przyszłości sobie zmienić na coś lepszego? Jak nie Taga to co?

Opcja zakupienia używanych głośników też mi jak najbardziej odpowiada ale mało widzę w okolicy Torunia ogłoszeń jakiś ciekawych zestawów używanych 5.0

Wiem że ciężko może mi będzie doradzić bo nie jestem na nic zdecydowany ile mogę kasy przeznaczyć, czy chcę lepszy sprzęt (np.Klipsch) czy gorszy (np.Taga) ale sam nie mogę się zdecydować która ścieżką podążać więc proszę o porady.

Jeszcze pytanko czy ten Onkyo według Was to był dobry wybór zwlaszcza jak się zdecydowałem na suba Klipsch? Kupiłem go bez zastanowienia bo kolega sprzedawał i wiem że o sprzęty dba. Kosztował mnie £50 czyli jakies 230-240zl więc cena wydawała mi się ok.

I dodatkowe pytanie gdzie w okolicach Torunia jest jakiś fajny salon audio gdzie mogę jakieś kolumny odsłuchać?

Dzięki Wielkie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 30.10.2020 o 11:11, Janusz Kurek napisał:

Dziękuję Panowie za pomoc! ... kupiłem Synergy zestaw F1 + C1 + B2 w bardzo dobrym stanie ale jeszcze nie miałem okazji odsłuchać. Zapłaciłem 1200zl z dostawą. Nie wiem czy to dobra cena ale z tego co się orientowałem to raczej nie drogo. Jeszcze raz dzięki WIELKIE!

Dobra cena i dobry set. Jeśli stan idealny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sporo czasu minęło ale wreszcie się trochę ogarnąłem i sprzęcik podłączony. Teraz jeszcze muszę się nauczyć to konfigurować i zobaczyć jakie ustawienia najlepsze dla tych Klipschow. Ale po pierwszych próbach mogę napisać tyle...wrażenia świetne! Zwłaszcza w kinie domowym jest bardzo dobrze ale i w muzyce jestem zaskoczony jak to gra. Dziękuję bardzo Panowie za podpowiedzi. Dobrze że tylko suba kupiłem nowego a resztę używanego sprzętu bo w moim budżecie by to na bank tak fajnie nie grało. Jestem super zadowolony. Wielkie dzięki jeszcze raz! Szczęśliwego Nowego Roku!! 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...