Skocz do zawartości

Potrzebna nietypowa opinia. Stereo do 10 000


Visitor1230

Recommended Posts

23 godziny temu, Visitor1230 napisał:

Taki mam układ. Wiem, że przy takiej powierzchni odpadają kolumy z basrefleksami z tyłu. 

pokój.JPG

Czy kolega chce siedzieć i słuchać na podwójnym fotelu? Aż tak daleko w lewo z miejscem odsłuchu nie próbowałem, ale jeśli ma być ono rzeczywiście asymetryczne, to pomysł z zakupem Yamahy 803 jest bardzo dobry. Jej system kalibracji doskonale sobie radzi z takimi problemami. Jeśli fotel da się przesunąć trochę w prawo, a kolumny trochę w lewo, to Yamaha powinna to opanować i zapewnić w miarę prawidłową scenę stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

45 minut temu, seba3002 napisał:

A ja mam pytanie, które zadał już kolega z S4Home, a na które nie widzę odpowiedzi. Czy kolego @Visitor1230 chcesz słuchać muzyki siedząc tam gdzie jest obecnie fotel? Bo jeśli ustawienie kolumn względem fotela ma być takie jak na rysunku, to moim zdaniem wydawanie 10k PLN mija się tu z celem. 

Chyba trochę przesada... to co? mam sobie kupić kaseciaka za dwie stówy a,la 80 bo w czasie sluchania będę sie przemieszczał po pokoju czy domu?

 

15 minut temu, Kraft napisał:

Czy kolega chce siedzieć i słuchać na podwójnym fotelu? Aż tak daleko w lewo z miejscem odsłuchu nie próbowałem, ale jeśli ma być ono rzeczywiście asymetryczne, to pomysł z zakupem Yamahy 803 jest bardzo dobry. Jej system kalibracji doskonale sobie radzi z takimi problemami. Jeśli fotel da się przesunąć trochę w prawo, a kolumny trochę w lewo, to Yamaha powinna to opanować i zapewnić w miarę prawidłową scenę stereo.

Dzięki za odzew. Jak widać na obrazku da się. A już dalem sie namówić na przyjrzenie się systemowi dzielonemu Yamaha NP-S303 i YAMAHA A-S701. Jak zapatrujesz się kolego na kolumny do tego małego pomieszczenia? Fine audio 501 vs Tannoy rev tx 6f?. Przypomnę, że muzyki słucham zdecydowanie ciszej niż głośniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Visitor1230 napisał:

Jak zapatrujesz się kolego na kolumny do tego małego pomieszczenia? Fine audio 501 vs Tannoy rev tx 6f?. 

Fyne znam nieźle, ale tx6f słuchałem raz w sklepie, więc nie potrafię ich porównać. Ja bym do 14 m2 spróbował czegoś skromniejszego. Monitora lub niewielkiej dwugłośnikowej podłogówki w stylu Audio Physic Classic 5. Jak zdecydujesz się na RN803 to powinno Ci zostać sporo pieniędzy na niezłe kolumny (do monitorów trzeba doliczyć podstawki - min. 500 zł). Monitory za 6000 zł, to już wysoka klasa (szczególnie jeśli to cena z rabatem lub w promocji;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ze w takim ustawieniu kolumny typu Bose Accustimass powinny zupełnie wystarczyć i można się będzie swobodnie przemieszczać słuchając w różnych miejscach pokoju. Te kolumny są do tego na prawdę stworzone. I poważnie myślę ze możesz być nimi bardzo pozytywnie zaskoczony. Bo jeśli myśli się o poważnych kolumnach to należy sobie  zorganizować miejsce odsłuchu w takim miejscu aby kolumny były od niego jednakowo oddalone. Bez tego to nie ma zupełnie sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Może się nie znam. Ale kolumny z refleksami z tyłu powinny być konkretnie odstawione od ściany. A ja takiej możliwości nie mam. Więc dlaczego nie ma to znaczenia?

Ehh wklejam po raz kolejny:

 

12 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Zaciekawiła mnie ta propozycja. I tu rodzi się pytanie. Dlaczego takie zestawy miałyby być lepsze od kombajnu Yamaha R/N 803D

As 701 gra lepiej ale propozycja Denona ? Także się dziwię.

No ale co dobieramy system do nieprawidłowego ustawienia?

 

8 godzin temu, Visitor1230 napisał:

No właśnie. Im wiecej czytam tym wiekszy mętlik w głowie.

 

Przestań czytać. Udaj się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No ale co dobieramy system do nieprawidłowego ustawienia?

Ustawienie w pomieszczeniu nie jest może idealne. Troche poprzesuwać sie da co nieco. 

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Przestań czytać. Udaj się na odsłuch.

I tak też zrobię. Kwestia wypożyczenia też jest u mnie rozważana. 

Liczyłem wiecej od was na doradzenie na co zwrócić uwagę. Te kolumny grają tak i tak w stosunku do innych. To będziesz miał mniej basu. Tam wiecej. Te grają płasko wiec sobie daruj a te nie. Co do sprzętu dużo mi doradziliście i dzięki. 

Abstrahując już od wyboru natknąłem sie na pewien artykuł. Konkluzja była taka, że monitory to generalnie negatywny kompromis. I jeżeli się da powinno się w miare mozliwości popracować nad poprawieniem akustyki danego wnętrza. A monitory wybrać jak już się naprawde nic sie nie da zrobić. 

Posłucham sobie kilka rzeczy. I jak coś mi w pokoju nie zagra jak będzie trzeba to pomyśle nad ekranami. Mam dużo czasu na to. Nic mnie nie goni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Zaciekawiła mnie ta propozycja. I tu rodzi się pytanie. Dlaczego takie zestawy miałyby być lepsze od kombajnu Yamaha R/N 803D

Wzmacniacz zagra zawsze lepiej a przy takim budżecie nie ma konieczności bawienia się w półśrodki, natomiast jeśli nie możesz sobie pozwolić na lekkie przemeblowanie, które zasugerowałem wcześniej to być może Yamaha R-N803D z systemem kalibracji, choć nie oszukujmy się te systemy nie załatwią całkowicie sprawy i nie odważyłbym się polegać na nim, że zniweluje wszystkie problemy pomieszczenia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Kupienie dobrego zestawu to dobry początek, później można się na spokojnie bawić w przemeblowania i przestawianie zestawu tak, żeby zagrał jak najlepiej w danym pomieszczeniu. Podłogówek nie trzeba wykluczać, ale tak jak pisałem wcześniej raczej bym patrzył na coś niewielkich rozmiarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Q21 napisał:

być może Yamaha R-N803D z systemem kalibracji, choć nie oszukujmy się te systemy nie załatwią całkowicie sprawy i nie odważyłbym się polegać na nim, że zniweluje wszystkie problemy pomieszczenia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. 

Kolega zgłosił dwa wymagania. Odsłuch przy niesymetrycznie ustawionym sprzęcie i odsłuch przy niskich poziomach głośności. Akurat w obu przypadkach system kalibracji YPAO powinien się dobrze spisać i zaspokoić potrzeby kolegi. Tyle. O rozwiązywaniu "wszystkich problemów pomieszczenia" nie było mowy. 

28 minut temu, Q21 napisał:

Wzmacniacz zagra zawsze lepiej

Zdania są podzielone;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Visitor1230 napisał:

Ustawienie w pomieszczeniu nie jest może idealne. Troche poprzesuwać sie da co nieco. 

Abstrahując już od wyboru natknąłem sie na pewien artykuł. Konkluzja była taka, że monitory to generalnie negatywny kompromis. I jeżeli się da powinno się w miare mozliwości popracować nad poprawieniem akustyki danego wnętrza. A monitory wybrać jak już się naprawde nic sie nie da zrobić. 

Posłucham sobie kilka rzeczy. I jak coś mi w pokoju nie zagra jak będzie trzeba to pomyśle nad ekranami. Mam dużo czasu na to. Nic mnie nie goni.

Wydaje mi się, że autor wątku nie ma pojęcia na czym polega idea prawidłowego rozmieszczenia systemu stereo i miejsca odsłuchu. Były tu już pomysły wieszania kolumn przy suficie, budowania systemu stereo z pięciu kolumn i inne ciekawostki. Ale dopóki autor nie uzmysłowi sobie, że żadne systemy kalibracji czy absorbery akustyczne nie zmienią największego problemu w jego pomieszczeniu, czyli usytuowania fotela względem kolumn, nie widzę osobiście sensu doradzania tego czy innego sprzętu. Jeżeli chcesz tak słuchać drogi autorze to Twój wybór i Twoje pieniądze. Ale - i napisze to dużymi literami - TAK NIE WYGLĄDA PRAWIDŁOWY ODBIÓR STEREO. Telewizor z kinem domowym możesz od biedy oglądać z boku bo dialogi zawsze będą dobiegały z kolumny centralnej. Ale u Ciebie scena w stereo będzie zupełnie zaburzona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 Autor nie ma takiej wiedzy jak wy. 

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Były tu już pomysły wieszania kolumn przy suficie

 

Bez jaj. Aż takim niedoukiem nie jestem. Tak, że proszę nie wrzucać mnie do jednego worka z takimi ignorantami.

Wracając do problemu. Pokój jest swieżo po remoncie i jesczcze nie umeblowany. Rzut jaki dalem to wersja poglądowa. Będzie tam jeszcze fotel biurkowy. Którym to będe sobie mógł wyjechać na srodek pokoju żeby sobie posłuchać w miejscu optymalnym. Jak dla mnie na chwilę obecną układ w pokoju, sprzęt, meble itd to sprawa drugorzędna. Bo można pewne rzeczy ustawić inaczej.  Biorę pod uwagę oczywiście wasze sugestie i krytykę. Po to midzy innymi podałem wymiary pokoju.

3 godziny temu, Q21 napisał:

Kupienie dobrego zestawu to dobry początek, później można się na spokojnie bawić w przemeblowania i przestawianie zestawu tak, żeby zagrał jak najlepiej w danym pomieszczeniu.

Otóż to. 

Co prawda te Elaki naginają mój budżet ale jestem ciakaw co o nich myślicie. W połączeniu z Yamahami. 

ELAC Carina FS247.4

https://s4home.pl/produkt/elac-carina-fs247-4/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Visitor1230 napisał:

Co prawda te Elaki naginają mój budżet ale jestem ciakaw co o nich myślicie. W połączeniu z Yamahami. 

Moim zdaniem trochę przepaść cenowa między kolumnami a elektroniką, nie wiem czy ma to większy sens o ile od razu nie planujesz, zmiany elektroniki w niedalekiej przyszłości.

Jeśli mieszkasz w centralnej Polsce to koniecznie zapraszamy na odsłuchy, najlepszy sposób na znalezienie najbliższego Twojemu uchu systemu. Po przesłuchaniu kilku zestawów na gorąco, zabierasz na testy do domu ten który najbardziej Ci przypadł do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli mieszkasz w centralnej Polsce

No właśnie nie. W północnej. A z chęcią bym się do was wybrał. Na stronę do was często zaglądam.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem trochę przepaść cenowa między kolumnami a elektroniką

OK. A co o oczko wyżej w stosunku do takiego Yamaha R - N 803D  lub wzmacniacza AS - 701?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rad500 napisał:

A wlasnie, jaki powinien byc stosunek ceny kolumn do elektroniki w zestawie? 

Nie ma raczej jakiś ustalonych sztywno proporcji, ale ogólnie raczej nie dobieramy kolumn ponad dwukrotnie droższych za parę od elektroniki, która w takim przypadku może okazać się wąskim gardłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, MobyDick napisał:

No chyba że to wybitny wzmacniacz :) w swojej klasie. Często spokojnie kolumny mogą być kilka razy droższe od wzmacniacza lub odwrotnie, gdy zależy man głownie na funkcjonalności elektroniki a jakość dźwięku jest drugoplanowa.

Cóż... kolejny post wnoszący zero do tematu. 

Był tu krytyczny temat o odsłuchiwaniu na yotubie. Znalażłem jednak fajny kanał i posłuchałem sobie na zwykłym 2.1 podłączonym do kompa. W przeglądarce jkość 2160. I da sie już z tego coś wywnioskować. Zdecydowanie wiecej niż z co niektórych wpisów. Triangle będą pierwszą opcją do testów life. Nos mnie nie mylił. Gra fajnie i co ważne bas nie dudni. ELAC Carina o które pytałem wcześniej to nie jest wogole to. Fajnie też grały niektóre BW.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Był tu krytyczny temat o odsłuchiwaniu na yotubie. Znalażłem jednak fajny kanał i posłuchałem sobie na zwykłym 2.1 podłączonym do kompa. W przeglądarce jkość 2160. I da sie już z tego coś wywnioskować. Zdecydowanie wiecej niż z co niektórych wpisów. Triangle będą pierwszą opcją do testów life. Nos mnie nie mylił. Gra fajnie i co ważne bas nie dudni. ELAC Carina o które pytałem wcześniej to nie jest wogole to. Fajnie też grały niektóre BW.

Nie wierzę w to co czytam. 

Zrobiłeś odsłuch na Youtubie na głośnikiach do kompa w konfiguracji 2.1 i twierdzisz, że można coś z tego wywnioskować?

-To jest totalnie bez sensu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...