Skocz do zawartości

Potrzebna nietypowa opinia. Stereo do 10 000


Visitor1230

Recommended Posts

17 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Co prawda te Elaki naginają mój budżet ale jestem ciakaw co o nich myślicie. W połączeniu z Yamahami. 

ELAC Carina FS247.4

https://s4home.pl/produkt/elac-carina-fs247-4/

Klasowe granie. Detaliczność przy braku ostrości. Znakomite kolumny.

Moim zdaniem nie ma twardego procentowego określenia ile na wzmacniacz. Są kolumny które wymagają mocniejszego pełniejszego wzmacniacza aby pokazać klase a sa takie które już przy tańszym od siebie wzmacniaczu grają dobrze.

Moim zdaniem triangle to detaliczność przez jasność.

Ciekawe jetem jakbyś je odsłuchał obok siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

O takie opinie właśnie mi chodzi. Super. Naczytałem się już trochę o różnych głośnikach i o Trianglach przewija się opinia, że są szybkie. Że mają bas wtedy kiedy właśnie trzeba. To są moje preferencje. I to w głośnikach mi się podoba. Co ważne to, że świetnie wyglądają.

@S4HomeU was nie widzę ich niestety w ofercie. A szkoda. Bo wypożyczyłbym sobie od was z jakimś sensownym graczem.

Edytowano przez Visitor1230
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety naginam budżet. Na początek listopada jestem wstępnie umówiony na odsłuch. Wybór padł na kolumy Triangle borea br08, Cambridge Audio CXA61 (CXA-61) Wzmacniacz zintegrowany stereo 60W z przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC i Cambridge Audio CXN V2 Series 2 (CX-N v2 S2) Sieciowy odtwarzacz strumieniowy.

Co myślicie o takim zestawieniu i o okablowaniu Melodika? Co do kolumn znalazłem jeszcze jedna ciekawą recenzję. Może komuś się przyda przy podejmowaniu decyzji. Coraz bardziej podoba mi się charakterystyka tych kolumn.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kolumny-i-glosniki/4377-triangle-borea-br08

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że Melodika ma w swojej ofercie sporo modeli kabli. Często są doceniane głównie wśród kabli średniej klasy do podłączenia typowych wzmacniaczy tranzystorowych w klasie AB. Bardzo możliwe że nadadzą się właśnie do połączenia tego sprzętu. Generalnie kable dobiera się na końcu do doszlifowania brzmienia. Możliwe że okaże się, że inne nadadzą się lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przemyśleniach i przeczytaniu kilku ton dostepnych materiałów w necie wróciłem do pierwszej opcji. Będzie jednak Yamaha RN 803 D i rzeczone Triangle BR 08. I to już wybór na stówę. Zamim sprzęt trafi mi pod strzechę muszę jeszcze dopracować temat akustyki. Napewno zdam relacje z wrażeń odsłuchowych w moim pokoju. Włącznie z fotami. 

Edytowano przez Visitor1230
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak to często bywa z planami.  Dają w łeb. Korona uziemiła mnie na obczyźnie. Tzn obostrzenia z nia związane, kwarantanny itd. No a pracować trzeba. Nie ma czasu na wypożyczanie ani odsłuchy. Po ciężkich dylematach i rozterkach kupiłem w ciemno. Rzeczoną Yamahę RN 803 D i Triangle BR 08. Mam nadzieję, że nie będe żałował. Doszły do tego kable in-akustik silver 2,5. Sprzęt dojechał i czeka na zestawienie i podłączenie aż do świąt niestety. 

Miałbym jeszcze pytanie co do akustyki. Zakupiłem pułapki basowe z mega acustik jak na fotce. Napewno coś to da. Na ścianę przeciwległą do głośników wymyśliłem sobie pianki na ścianę. Co tym myślicie? Głupie? Czy może jednak sensowne? Pianki  3 cm  w konfiguracji jakiejś tam kolorystycznej i co do kształtu. Zastanawiam się jeszcze nad absorberami za kolumnami z wełną. Ale te zrobie sobie sam. Ściana za kolumnami i naprzeciw okna jest wyłożona imitacją starej cegły. Material to gips. Fota z czasu remontu pokoju.

pokój.JPG

pulapki-basowe.jpg

pianki.JPG

pianki 2.JPG

IMG_0129.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...