Skocz do zawartości

Kolumny do Marantz SR6014


Leyfutiron

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

Wracam na forum po kilku latach przerwy :) Ostanio (z poprzedniego, zapomnianego konta) pisałem o zestawie do małego pokoju HECO Metas 300 + Marantz 5003. Teraz po kilku latach przeprowadzam się i zmieniam sprzęt. Ponieważ zadowolny byłem ze współpracy i jakości Marantza, to postanowiłem zainwestować w nowszego i większego brata -> wybór padł na SR6014 (dostałem go w super cenie ~1000 USD). Teraz czas na wymianę kolumn (Heco już sprzedane).

Sprzęt będzie służył w 75% do słuchania muzyki (lekki rock, trochę instrumentalnej, trochę wokalnego popu (jest taki gatunek?:))) + 25% (może nawet 15%) filmy.

Pomieszczenie to część salono-kuchni o łącznej powierzchni 45m^2, natomiast zestaw będzie skalibrowany i ustawiony na części z tego pomieszczenia. Odległość kanapy do kolumn to 4m, rozstaw kolumn 2.5m (nie da się szerzej), docelowo będzie zestaw 5.0 (na 90% nie chcę suba). 

Przewidywany budżet to ok. 4000 PLN

Zależałoby mi na czystym, przestronnym środku + delikatny, ciepły, dynamiczny (nie rozwleczony!) dół, tym bardziej, że nie chce dokładać suba. 

Myślałem wstępnie o markach: KEF, Heco, Dali, MA, AA - ale jest to bardzo wstępne rozeznanie (niestety jeszcze nie miałem czasu czegokolwiek słuchać - nie mam na to czasu podczas wykończania mieszkania + przeprowadzki). 

Co byście proponowali? Jakieś podpowiedzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe czy uzywane?

Pomieszczeni jest spore.

Z nowych Monitor Audio Bronze 500 , Dynaudio EMIT 30 , KEF Q 750

9 godzin temu, Leyfutiron napisał:

25% (może nawet 15%) filmy.

 

9 godzin temu, Leyfutiron napisał:

docelowo będzie zestaw 5.0 (na 90% nie chcę suba). 

to nie rozumiem dlaczego nie poszedłeś w stereo?  Serio pytam? Ani to kino a ni stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedź.

Dlatego, że oprócz mnie mam dzieciaki, które obecnie oglądają bajki, ale pewnie za kilka lat będą chciały obejrzeć film i dla nich będzie frajdą posłuchać dźwięku przestrzennego. Wyprowadziłem instalacje pod 5 głośników i efekt będzie ciekawszy niz czyste 2.0. A czemu nie chcę suba? bo dobra kolumna z ciekawym, szerokim, dynamicznym basem jest dla "mojego ucha" wystarczająca i nie "jara" mnie dudnienie i drganie podłogi :)

o KEFach trochę czytałem i dawno temu słuchałem "11stek" ale z Denonem (chyba serii 2XXX) - czy 750 są wyraziste w środku i mają trochę "lżejszy", "schowany", ale detaliczny bass?

Odnośnie MA 500 to nie miałem nigdy przyjemności - jak wg Ciebie zagrają z Marantzem?

PS Oczywiście, że mogą być używane :) W kolekcjonerskim stanie, wygrzane - bardzo chętnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Leyfutiron napisał:

Cześć Wszystkim,

Pomieszczenie to część salono-kuchni o łącznej powierzchni 45m^2, natomiast zestaw będzie skalibrowany i ustawiony na części z tego pomieszczenia. Odległość kanapy do kolumn to 4m, rozstaw kolumn 2.5m (nie da się szerzej), docelowo będzie zestaw 5.0 (na 90% nie chcę suba). 

Przewidywany budżet to ok. 4000 PLN

Cześć, w niewiele większym niż wymieniony przez Ciebie można zbudować 5.0 od Heco na aurorach 700, 300 i center 30. Jeśli potrzebowałbyś zapasu to może zacząć budować na aurorach 1000. Przy zwiększonym budżecie do 5 tysięcy moglibyśmy wystartować z Pylonami Diamondami 25 na front a później sukcesywnie budować resztę zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...