Skocz do zawartości

Tannoy Platinum F6 + Onkyo?


Raballach

Recommended Posts

Witam

Powiem jak sytuacja wygląda. 

Jest salon 5x6 metra. Centralnie na ścianie 6 metrowej wisi telewizor. Na przeciwległej stoi duża kanapa. Od dawna myślałem o wzmacniaczu i kolumnach. W końcu przekonałem żonę żeby takie zakupić. No i tutaj klops, bo te wszystkie kolumny tak jej się średnio podobają i nie chce ich w salonie. Za to spodobał jej się Tannoy Platinum F6 czarny, pewnie dlatego że jest z tym dizajnerskim paseczkiem :) No nic. Kolumny nie wydają się złe, tylko jaki do nich wzmacniacz potrzebuję?

Mysłałem o Onkyo TX-8250, głównie dlatego że ma chromecasta, tidala, spotify, więc fajnie, podoba mi się :). Jestem takim trochę gadżeciarzem. 

Tylko czy to nie będzie za słabe i czy się zgra? Słuchamy głównie muzyki pop, od czasu do czasu klasycznej no i głównie filmy oglądamy i gramy w gry na xboxie.

Budżet zakładany to około 5-5,5tyś, do bardzo lekkiego naciągnięcia. 

Z góry dzięki za pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz dobrego sprzetu.

Jeśli masz kierować się opinią żony pod kątem wyglądu to nie kupuj nic. Przepraszam ale tak jest. Temat WAŻ jest tu tak częsty że aż męczący. Albo chciecie mieć radośc z audio albo chcecie kupic kolejny mebel do stania.

Do F5 ten Onkyo nie podejdzie. Dzwiek jest słabej jakości. Te kolumny wymagaja mocniejszego, solidniejszego i cieplejszego pieca.

Dwukolorowe kolumny to Bronze 500 od Monitor audio, Heco Aurora 700, Focal Chora, no jest tego troche na rynku.

Jaki dzwięk lubicie? Czego oczekujecie pod kątem audio? Dzwiekowym?

Możecie podjechać na odsłuch do nas?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, S4Home napisał:

Nie kupisz dobrego sprzetu.

Jeśli masz kierować się opinią żony pod kątem wyglądu to nie kupuj nic. Przepraszam ale tak jest. Temat WAŻ jest tu tak częsty że aż męczący. Albo chciecie mieć radośc z audio albo chcecie kupic kolejny mebel do stania.

Do F5 ten Onkyo nie podejdzie. Dzwiek jest słabej jakości. Te kolumny wymagaja mocniejszego, solidniejszego i cieplejszego pieca.

Dwukolorowe kolumny to Bronze 500 od Monitor audio, Heco Aurora 700, Focal Chora, no jest tego troche na rynku.

Jaki dzwięk lubicie? Czego oczekujecie pod kątem audio? Dzwiekowym?

Możecie podjechać na odsłuch do nas?

 

To prawda, kierowanie się wyglądem w tej kwestii nie będzie zbyt mądre :-). Obecnie mieszkamy w Imielinie, więc rzut beretem. Podjedziemy. 

Wysokich oczekiwań do dźwięku raczej nie mamy. Dotychczas w salonie stały Edifiery R2600. Więc słabo. Powiem szczerze, nigdy nie mieliśmy w salonie stereo z prawdziwego zdarzenia. 

Chętnie posłuchał bym tych Heco Aurora 700 z tym Onkyo. Do tego też chciałbym zobaczyć jak grają te F6 z czymś co polecasz do nich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Bez sensu gadacie. Jednoznacznie wnioskuje się z waszych wypowiedzi, że jak się ktoś kieruje wyglądem to nie kupi dobrze grających kolumn. Bzdura totalna. Podejrzewam, że 50% osób posiadających kolumny co dobrze grają są tez zadowoleni z wyglądu.
Nie ma na świecie kolumn co by się podobały jego żonie i ładnie grały. A to ciekawe. A skąd to wiecie?
Ja mam Tannoy Platinum B6. grają rewelacyjnie i są ładne, Podobają się i mnie i mojej żonie.
Oczywiście, że da się kupić kolumny co się podobają i dobrze grają tylko wybór jest znacznie zawężony. Zresztą, cokolwiek by nie kupować co ma być ładne i funkcjonalne to się zawęża wybór.
A może macie jakąś teorię podpartą faktami, że wszystkie kolumny dobrze grające są brzydkie?

Edytowano przez Cicho Ciemny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cicho Ciemny napisał:

Bez sensu gadacie. Jednoznacznie wnioskuje się z waszych wypowiedzi, że jak się ktoś kieruje wyglądem to nie kupi dobrze grających kolumn.

Bo tak jest.

3 godziny temu, Cicho Ciemny napisał:

Podejrzewam, że 50% osób posiadających kolumny co dobrze grają są tez zadowoleni z wyglądu.

Bo wybrali odwrotnie. Najpierw słuchali a później decydowali czy akceptują je też wyglądem. Wtedy to idzie w parze.

3 godziny temu, Cicho Ciemny napisał:

Ja mam Tannoy Platinum B6. grają rewelacyjnie i są ładne

Są ładne to prawda. Z czym je porównywałeś i na czym ich słuchasz?

3 godziny temu, Cicho Ciemny napisał:

Oczywiście, że da się kupić kolumny co się podobają i dobrze grają tylko wybór jest znacznie zawężony.

Wyżej piszesz że bzdura, no to jak w końcu?

3 godziny temu, Cicho Ciemny napisał:

A może macie jakąś teorię podpartą faktami, że wszystkie kolumny dobrze grające są brzydkie?

Chyba źle zrozumiałeś. Bo nie o to chodzi. Chodzi o to aby najpierw kierować się dźwiękiem a potem wyglądem. To wszystko.

Nie szukaj tutaj teorii spiskowych :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...