Skocz do zawartości

Kolumny Xavian


Gość

Recommended Posts

A na ten przykład Accorda mi wpadły w oko. Mam CA CXA 81 i ciekaw jestem jakby grały z tym właśnie wzmacniaczem.

 

PS. Nazwy włoskie, producent włoski, adres w Czechach. Z ich strony nawet się nie można dowiedzieć, kto i gdzie je dystrybuuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolumny są dostępne w Polsce wiec po co byś tam miał jechac.

We Włoszech miały by za duża konkurencję. A nasz rynek akurat przyjmuje wszystko :)

To kolumny które na pewno nie zrobią WOW kiedy ich odsłuchujesz w salce. Albo dojdziesz do tego z czasem ze taki dzwiek lubisz albo wlaśnie nie.

Totez dlatego nie pojawiają się zbyt często w poleceniach.

Moim zdaniem grają lepiej z miesistymi wzmacniaczami. No chyba że ten model jest inny.

Jakiego dzwieku szukasz. Bo na polskim rynku w cenie do 12 000 masz mase kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home, no w Polsce są, ale we Włoszech nie ma i pomimo tego, że - tak jak pisze audiowit- z Włoch mają tylko właściciela (co z resztą jest wyraźnie zaznaczone na ich stronie) to myślałem, że we Włoszech można ich będzie gdzieś posłuchać bez jeżdżenia do Czech. Włosi są zakochani we własnym kraju i dziwi mnie to, że pan Barletta nie sprzedaje swoich produktów również we Włoszech tym bardziej, że pochodzi z południa Włoch a ci to już w ogóle daliby się posiekać za Włochy.

Czy we Włoszech miałyby konkurencję? No nie wiem, we Włoszech to teraz tylko Youtube i AirPodsy są modne. Mało kto w ogóle wie, że jest coś takiego jak High Fidelity i salony audio powoli wymierają. 

Sorry, że pojadę z grubej rury, nie obraźcie się, że jestem bezpośredni, ale które zrobią efekt WOW? Te, które można kupić w Polskich salonach? Ja wiem, że Heco to strzał w dziesiątke, ale nie chce mi chyba nikt powiedzieć, że kolumny za 2700 euro grają gorzej od takich za 1000 euro. Wiem, że płaci się za jakość wykonania, materiały itd. ale nie na to tylko chyba patrzy przyszły klient. To byłyby już drugie po B&W z tej półki cenowej kolumny, które nie robią efektu WOW. Co do B&W to bym się jeszcze zgodził, bo wyrobili sobie markę i teraz mogą sobie pozwolić na takie ceny (tak jak z Mercedesem, chociaż i Mercedesy już nie te, co kiedyś). 

A dźwięku szukam takiego, żebym mógł wieczorem przy normalnym poziomie głośności cieszyć się muzyką POP. Żeby nie brakowało basu i było przyjemnie. Trudno to określić słowamy, nie znam się na tej nomenklaturze: ciepły, zimny, jasny, mięsisty, itd. Mogę dodać jeszcze, kiedyś, dawno temu za czasów studenckich poszedłem do pewnego salonu audio i była tam taki niepozorny kącik odsłuchowy (kolumny, wzm, cd, fotel, itd.). Tak sobie siadłem i akurat leciał jakiś jazz, którego nie lubię i na tym sprzęcie podobała mi się ta muzyka. To była po prostu mówiąc kolokwialnie inna bajka. Nie pamiętam, co to był za sprzęt, ale chciałbym mieć coś podobnego. Nie sądze, żeby to wtedy kosztowało dużo pieniędzy. 

@Artsky, wolałbym jednak coś bardziej wyszukanego, Już raz kupiłem, to co wszyscy kupowali i po 2 latach sprzedałem.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

@S4Home, no w Polsce są, ale we Włoszech nie ma i pomimo tego, że - tak jak pisze audiowit- z Włoch mają tylko właściciela (co z resztą jest wyraźnie zaznaczone na ich stronie) to myślałem, że we Włoszech można ich będzie gdzieś posłuchać bez jeżdżenia do Czech. Włosi są zakochani we własnym kraju i dziwi mnie to, że pan Barletta nie sprzedaje swoich produktów również we Włoszech tym bardziej, że pochodzi z południa Włoch a ci to już w ogóle daliby się posiekać za Włochy.

Mają Chario, Sonusa, Opere, może za duża konkurencja?

23 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

Czy we Włoszech miałyby konkurencję? No nie wiem, we Włoszech to teraz tylko Youtube i AirPodsy są modne. Mało kto w ogóle wie, że jest coś takiego jak High Fidelity i salony audio powoli wymierają. 

No to nie konkurencja a ekonomia go zmusiła do tego.

\

23 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

Sorry, że pojadę z grubej rury, nie obraźcie się, że jestem bezpośredni, ale które zrobią efekt WOW? Te, które można kupić w Polskich salonach? Ja wiem, że Heco to strzał w dziesiątke, ale nie chce mi chyba nikt powiedzieć, że kolumny za 2700 euro grają gorzej od takich za 1000 euro. Wiem, że płaci się za jakość wykonania, materiały itd. ale nie na to tylko chyba patrzy przyszły klient. To byłyby już drugie po B&W z tej półki cenowej kolumny, które nie robią efektu WOW. Co do B&W to bym się jeszcze zgodził, bo wyrobili sobie markę i teraz mogą sobie pozwolić na takie ceny (tak jak z Mercedesem, chociaż i Mercedesy już nie te, co kiedyś). 

Heco też nie robią WOW. Bowersy tak. Chyba że ktoś już po pierwszych nutkach stwierdzi że jest za jasno. ale Klipsch seria RP, niektóre Focale. To modele kolumn ktore odbiera sięw pierwszej chwili jako takie co robią wrażenie.

 

11 godzin temu, Artsky napisał:

No widzisz, co kto lubi, ja stawiam na dynamikę.

Ja też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:

Mają Chario, Sonusa, Opere, może za duża konkurencja?

Mają, tylko że na papierze. Wszędzie tylko na zamówienie. Zamówić, to ja sobie zamówię sam, bezpośrednio do domu. Co to za konkurencja? Fiat też ma konkurencję, bo Włosi kupują VW na kilogramy i Fiatów tu jak na lekarstwo, ale mimo wszystko salony Fiata są nadal otwarte. 

 

39 minut temu, S4Home napisał:

No to nie konkurencja a ekonomia go zmusiła do tego.

No właśnie. Jak ktoś ma coś sprzedawać jak towaru nie ma na rynku? Szczególnie w świecie audio jest to poważne utrudnienie. 

 

43 minuty temu, S4Home napisał:

Heco też nie robią WOW. Bowersy tak

Z wcześniejszych wypowiedzi na tym forum wywnioskowałem (chyba nawet wyczytałem), że właśnie Bowersy nie robią efektu Wow. Zaznaczę, że ja przez efekt WOW rozumiem, że to WOW nie jest tylko na początku, ale już pozostaje do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2020 o 08:38, Adam Wesolowski napisał:

Z wcześniejszych wypowiedzi na tym forum wywnioskowałem (chyba nawet wyczytałem), że właśnie Bowersy nie robią efektu Wow. Zaznaczę, że ja przez efekt WOW rozumiem, że to WOW nie jest tylko na początku, ale już pozostaje do końca.

Pisałem o tym w teście B&W który przeprowadzał KRAFT i rzeczywiście jest efekt WOW przynajmniej na jakiś czas w moim przypadku.

Pamiętaj, że nawet jak znajdziesz już kolumny które zagoszczą u Ciebie na dłużej to zawsze możesz usłyszeć coś lepszego u kogoś znajomego lub gdziekolwiek indziej i co wtedy zmiana kolumn które miały już być na stałe?

Jak sam wiesz propozycje mogą padać różne, ale takiej gwarancji że będą cały czas fajnie grały to chyba nikt Ci nie da a może się mylę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Pamiętaj, że nawet jak znajdziesz już kolumny które zagoszczą u Ciebie na dłużej to zawsze możesz usłyszeć coś lepszego u kogoś znajomego lub gdziekolwiek indziej i co wtedy zmiana kolumn które miały już być na stałe?

Co do tego nie mam wątpliwości. Dlatego ja już coś kupię to już tak pozostanie na pewno na conajmniej 10 lat. 
 

 

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Jak sam wiesz propozycje mogą padać różne, ale takiej gwarancji że będą cały czas fajnie grały to chyba nikt Ci nie da a może się mylę?

Ja też takiej gwarancji od nikogo nie oczekuję. Chodziło i tylko o to jakie ktoś ma doświadczenia (siłą rzeczy subiektywne) z tymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW czy też efekt WOW to negatywny efekt pierwszego wrazenia. Obcujesz z dzwiekiem który Ci siez pewnych aspektów podoba. Zapewne dlatego że jest wyrźny w którejś częstotliwości. Jednak ten efekt mija, mało tego denerwuje z czasem.

Może Włoski rynek nie jest dla audio. Brytyjczycy mimo że mają więcej $$ i audio jest w każdym salonie mają mniejszy rynek od naszego pod kątem wyboru. U nas z racji że uwza się nas za rozwijających to co kto znajdzie to importuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.09.2020 o 20:16, Adam Wesolowski napisał:

Co do tego nie mam wątpliwości. Dlatego ja już coś kupię to już tak pozostanie na pewno na conajmniej 10 lat. 

Adam, a nie myślałeś np. o kolumnach Dynaudio Emit M30 (polecałem Ci je kiedyś do innego pieca) do Twojego pieca spokojnie je wysteruje. Kolumny bardzo spokojne i melodyjne, a co ważne nie zmęczą w dłuższej perspektywie czasu (dużo osób chwali takie połączenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No to zapraszamy zanim kolejne obostrzenia dojda. Możemy też wysłać Ci je do odsłuchu domowego.

Dziękuję za ponowienia zaproszenia, ale niestety nie mieszkam w Polsce i póki co nie wchodzi to w grę. A szkoda, bo z tego, co zdążyłem zauważyć, to prawdopodobnie kolumny byłyby już po okresie wygrzania a tak musię jeżdzić od "salonu" do "salonu" i w jednym słuchać kolumn tej marki, w innym innej, itd. To niestety znacznie utrudnia poszukiwania i zwiększa pradopodobieństwo popełnienia błędu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...