Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 5.1 z możliwością rozbudowy do 7.2 budżet 8tyś


Maksymilian

Recommended Posts

Cześć, jestem przed zakupem zestawu kina domowego, głównie do oglądania filmów w 20% do słuchania muzyki. Pomieszczenie w tej chwili 25m2 jestem w trakcie budowy domu wiec kino posłuży również w nowym domu wtedy salon będzie 40m2. Mój wybór padł na Teufel Theater 500 5.1 ze względu na dobrą opinię w niemczech oraz Yamaha musiccast rx-v685. Co sądzicie o tym zestawie? Ewentualnie co możecie zaproponować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mamy doświadczenia z firmą Teufel, ale w podobnym budżecie możemy polecić kolumny polskiej produkcji, które znamy i wiemy, że zgrywają się bardzo dobrze z Yamahą.

Pylon Pearl 25

https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-25-center-sat.html

Ewentualnie zestaw w oparciu o kolumny Wilson Raptor 7

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wycen i odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Już dosłownie za moment będzie dostępny premierowy amplituner Yamaha RXV6. https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v6a.html

będzie to następca modelu RXV 685, który będzie jeszcze ciekawszą propozycją.

Głośniki Teufel, to produkt znany głównie na rynku niemieckim. Nie mamy doświadczenia, a patrząc na opnie, to jest z tym różnie.

Proponujemy "rodzinny" set głośników Yamaha. Seria "500" to głośniki od lat w portfolio Yamahy. https://www.tophifi.pl/glosniki/zestawy-glosnikow/yamaha-ns-555-ns-333-ns-c444.html

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dobrze go zrozumiałeś, tylko taki z niego właśnie był "fachowiec". Taką mocą na kanał, to mogą pochwalić się raczej tylko topowe modele producentów (przy dwóch obciążonych kanałach), i liczyć się musisz raczej z kwotami nawet pięciocyfrowymi 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Maksymilian nikt nie doradzi Ci tutaj jaki amplituner wybrać bo nikt nie zna kolumn, które wybrałeś. A kwestia mocy (przynajmniej tak wielkiej jak mówi przedstawiciel) nie jest tutaj tak istotna. Wypożycz yamahe 685, która w kinie domowym powinna się sprawdzić a jeśli nie będzie Ci odpowiadać wypożyczysz inny model. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maksymilian napisał:

Jednak zamówiłem Teufel, jeżeli będą słabe to odeślę. Rozmawiałem z przedstawicielem i powiedział że najlepiej jak amplituner będzie miał 180w na kanał. W takim razie co polecicie zamiast tej Yamahy? 

Ciekawa "diagnoza" że akurat tyle watów "zaspokoi" te głośniki. Przecież to nieprawda. Z mojego punktu widzenia, amplituner do kina domowego za kilka tysięcy złotych wyciśnie bardzo dużo z tych głośników. Wspomniane Yamahy, również nie powinny mieć z tym problemu. Jednakże pojawia się pytanie, jaki potencjał może drzemać w kolumnach Teufel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maksymilian napisał:

Jednak zamówiłem Teufel, jeżeli będą słabe to odeślę. Rozmawiałem z przedstawicielem i powiedział że najlepiej jak amplituner będzie miał 180w na kanał. W takim razie co polecicie zamiast tej Yamahy? 

Aha. no to już widac jaki styl obsługi maja :P

Weź ta Yamahe 685 i będzie dobra. A jak kolumny zagrają kiepsko to nie słuchaj gościa który zwali na brak 180 na kanał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maksymilian napisał:

Jest ktoś z okolic Biłgoraja żeby też mógł ocenić? Ja dopiero zaczynam przygodę z kinem domowym więc też aż tak się na tym nie znam. Można powiedzieć że jestem laikiem. 

Żebyś mógł odnieść się do tych głośników, które zamówiłeś. Powinieneś wziąć te kolumny "pod pachę" i udać się do najbliższego salonu w celu porównawczym. Nasz salon Tophifif Rzeszów nie jest zbyt daleko, warto podjechać po wcześniejszym kontakcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, zestaw dotarł do mnie tydzień temu. Niestety z powodu gabarytów nie udało mi się go zawieść do salonu hifi. Trochę na niemieckich forach poszukałem informacji odnośnie amplitunera i wybór padł na Pioneer vsx-lx304. Z zestawu jestem bardzo zadowolony. Dźwięk jest czysty nawet przy wysokich głośnościach. Bas nie tłucze i fajnie schodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...