Skocz do zawartości

Audioquest Go-4


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem w końcu po 8 miesięcznych poszukiwaniach, odsłuchach i poradach zestaw stereo: NAD 368+BluOs 2i + Elac Carina 243.4. Zastanawia mnie fakt czy Audioquest Go-4  jest dobrym przewodem głośnikowym do tego zestawu. Mam wrażenie trochę innego (gorszego) efektu niż na odsłuchach domowych z wypożyczonym sprzętem (wtedy Audioquest Type 5). Czy może to być efekt niewygrzanego sprzętu, czy innych przewodów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Witam,

Zakupiłem w końcu po 8 miesięcznych poszukiwaniach, odsłuchach i poradach zestaw stereo: NAD 368+BluOs 2i + Elac Carina 243.4. Zastanawia mnie fakt czy Audioquest Go-4  jest dobrym przewodem głośnikowym do tego zestawu. Mam wrażenie trochę innego (gorszego) efektu niż na odsłuchach domowych z wypożyczonym sprzętem (wtedy Audioquest Type 5). Czy może to być efekt niewygrzanego sprzętu, czy innych przewodów? 

Witaj,

Po pierwsze, to gratulujemy zakupu. Po drugie, zestaw który słuchałeś w salonie był zapewne "wygrzany" do prezentacji. Dostałeś nowe produkty, więc poczekaj zanim te "ułożą się". Po kilkudziesięciu godzinach pracy, będzie dużo lepiej i powinieneś wtedy poczuć się już właściwie :) Przewód GO4, to już dobry kabel, przewyższa konstrukcyjnie Type5. 

GO4, ma bardzo dobrze kontrolowany bas i ładną górą (bez wyostrzeń) to bardzo sensowna kombinacja w tym zestawie.

Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Audioquesta powiem, że w przyszłości warto posłuchać serii Rocket. Kiedyś zaczynałem od modelu R33. Nie był może tak precyzyjny jak GO4, ale było w coś "ekstra" . Prawdziwa "petarda" była natomiast w modelu Rocket 88. Mega rozmach, precyzja, duży bas, spokojna góra. No naprawdę, na przyszłość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to akustyka

A druga sprawa to dobiero wygrzanie.

Ten system nawet jak już będzie "goracy" to nie będzie grał tak samo.

Akustyka wnosi tyle co wzmacniacz do systemu czyli całkiem sporo.

Co byś zmienił? Nie musisz sięzamykac na Top HiFi, Kabli jest cała masa. Możesz wybrac coś innego z innej oferty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to akustyka
A druga sprawa to dobiero wygrzanie.
Ten system nawet jak już będzie "goracy" to nie będzie grał tak samo.
Akustyka wnosi tyle co wzmacniacz do systemu czyli całkiem sporo.
Co byś zmienił? Nie musisz sięzamykac na Top HiFi, Kabli jest cała masa. Możesz wybrac coś innego z innej oferty.

Ale rozumiem ze kolega mial sprzet na odsuchach u siebie, wiec akustyka pomoeszczenia pewnie ta sama
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Elac Carina 243.4. Zastanawia mnie fakt czy Audioquest Go-4 

nie wiem kto polecił Ci zakup tego, ale raczej nic nie pomoże, tylko wymiana kolumn na lepszej jakości i zakup zwykłego kabla głośnikowego.

2 godziny temu, S4Home napisał:

A druga sprawa to dobiero wygrzanie.

nie ma takie coś jak wygrzewanie, tylko po przyniesieniu urządzeń do domu należy oddczekac nie podłączać aż urządzenia odparuję po zmianie temperatury. 

 

12 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

czy innych przewodów? 

po prostu zamień  /oddaj /na coś lepszego, jeżeli jest to dostępne dla twojej kieszeni, lub poszukaj w ofert uzywanych kolumn.

@Krystian Forszpaniak nie wydawaj kasy na zbędne rzeczy , płacisz za coś co nie ma wogóle wpływu na dźwięk a w szczególności ze streamingu.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, yacool napisał:


Ale rozumiem ze kolega mial sprzet na odsuchach u siebie, wiec akustyka pomoeszczenia pewnie ta sama

A tego to nie wiem.....

21 godzin temu, Karol64208 napisał:

nie wiem kto polecił Ci zakup tego, ale raczej nic nie pomoże, tylko wymiana kolumn na lepszej jakości i zakup zwykłego kabla głośnikowego.

Na litość.

Człowieku.

Przeciez ty ich nie słuchałeś. Nie polecaj znowu kolumn 3 drożnych BO TAK

21 godzin temu, Karol64208 napisał:

nie ma takie coś jak wygrzewanie, tylko po przyniesieniu urządzeń do domu należy oddczekac nie podłączać aż urządzenia odparuję po zmianie temperatury. 

Tak mieliśmy juz z Toba dyskusję na ten temat. Ja się usmiałem. I nadal uwazam że zabawnie że jesteś z nami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, S4Home napisał:
Dnia 24.09.2020 o 08:34, Karol64208 napisał:

nie wiem kto polecił Ci zakup tego, ale raczej nic nie pomoże, tylko wymiana kolumn na lepszej jakości i zakup zwykłego kabla głośnikowego.

Na litość.

Człowieku.

Przeciez ty ich nie słuchałeś. Nie polecaj znowu kolumn 3 drożnych BO TAK

@S4Home masz rozdwojenie jaźni , czy juz nie masz czego się doczepić.

Pamiętaj nie zaczyna się zdania od słowa NO, wagary na j. polskim Od dawna już nie mieszkam w polsce i popełniam błedy, ale jak Wy piszecie i z jakim szacunkiem do klienta to odnoszę wrażenie że może ukończyliście U.R. to potwierdza moje przypuszczenia w jaki sposób się wyrażacie "Więc huc se tak huc"

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karol64208 napisał:

 

@S4Home masz rozdwojenie jaźni , czy juz nie masz czego się doczepić.

Pamiętaj nie zaczyna się zdania od słowa NO, wagary na j. polskim Od dawna już nie mieszkam w polsce i popełniam błedy, ale jak Wy piszecie i z jakim szacunkiem do klienta to odnoszę wrażenie że może ukończyliście U.R. to potwierdza moje przypuszczenia w jaki sposób się wyrażacie "Więc huc se tak huc"

Pozdr.

Gdzie zacząłem od takiego słowa ? Bo w cytacie go nie ma. W twojej wypowiedzi brakuje kropki więc też nie wiem o co ci chodzi. 

U.R. to źle? Jakie masz zastrzeżenia?

To znane polskie przysłowie. Nie znasz ?

Tak , idź w ślady kubakk no chyba że nie boisz się merytorycznych konwersacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Karol64208 napisał:

 

@S4Home masz rozdwojenie jaźni , czy juz nie masz czego się doczepić.

Pamiętaj nie zaczyna się zdania od słowa NO, wagary na j. polskim Od dawna już nie mieszkam w polsce i popełniam błedy, ale jak Wy piszecie i z jakim szacunkiem do klienta to odnoszę wrażenie że może ukończyliście U.R. to potwierdza moje przypuszczenia w jaki sposób się wyrażacie "Więc huc se tak huc"

Pozdr.

Nie chcę się czepiać, ale  Polska pisze się z Dużej litery. Od razu uprzedzam, że mam jedynie średnie wykształcenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...