Skocz do zawartości

Thule ia60b - podłączenie subwoofera?


gnorafal

Recommended Posts

Dziś dotarł do mnie w.w. wzmacniacz. Współpracuje on z Tannoy M1 (które chciałem sprzedać za jakiś czas, lecz dziś dopiero pokazały na co je stać w porównaniu z poprzednim wzmacniaczem - kiedyś na pewno sprzedam, ale później niż myślałem), do tego jako uzupełnienie mam przejściowo suba Magnat BetaSub 20 A, odtwarzacz sieciowy DNP- 730AE, DacMagic 100, ale to chyba bez znaczenia. Póki co chciałbym go (suba) jakoś tymczasowo podłączyć, lecz obecny sposób połączenia chyba nie działa jak powinien? Wzmacniacz ma wyjście pre out oraz wyjście wysokopoziomowe, do którego podłączyłem kolumny, natomiast subwoofer ma wejście wysokopoziomowe i LFE. Skoro wyjście wysokopoziomowe wzmacniacza już zajęte przez M1, postanowiłem podłączyc suba pod lewy kanał pre out. Działać działa, lecz prawie go nie słychać, pomimo ustawienia w nim pokrętła głośności na max (przełączenie na prawy - to samo, co jest raczej oczywiste). W poprzednim połączeniu (poprzednim wzmacniaczu - wyjście na 2 pary kolumn) walił w moim pokoju tak, że musiałem go ustawić na ok połowę mocy a i tak było syto. Teraz niby gra, ale prawie wcale. Jakieś rady? Próbowałem 2 różne przewody (fakt, znalazłem je w piwnicy, leżały tam kilka lat), na obu to samo. Czytałem że często ludzie stosują przewód typu "Y" by podłączyć suba, ale z tego co wiem, w sytuacji gdy na wyjściu mają właśnie LFE a we wzmacniaczu suba wejście na 2 x rca. Jak to ma się w mojej , czyli odwrotnej sytuacji? Nie podłączyłem go oczywiście w ten sposób, nie chcę ryzykować, poznałem już jedną opinię, że mogę w ten sposób uszkodzić wzmacniacz. Proszę o pomoc. Jeśli jednak nic się nie da innego zrobić (bo raczej odpada podpinanie wejść wysokopoziomowych suba razem z kolumnami - chyba wtedy zmienia się impedancja?), to chętnie posłucham propozycji dotyczących tego co by było warte uwagi w cenie powiedzmy 800 - 1000 zł , pomieszczenie 22m, muzyka różna, blues, solóweczki, czasem lekki rock, czasem poważniejsza muzyka, a zdarza się i to co leci w radiu. Preferowałbym raczej bas miekki, nisko schodzący, co wiąże się raczej z konstrukcją otwartą, w dodatku z przednim BR, tylny odpada ze względu na obecną aranżację pomieszczenia. Dziękuję za wszelkie rady i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak? Wzmacniacz posiada tylko jedną parę wyjść głośnikowych, a sub tylko wejścia, nie ma Out na kolumny. Czy tak jak na rysunku może być? Wzm: 4-8 ohm, Tannoy: 8 ohm, sub: nie wiem - aktywny. Czy impedancja się nie zmieni jeśli to sub aktywny? Wiem że się zmienia jeśli połączymy 2 przetworniki, ale jeśli jednym z nich jest sub aktywny jak to wygląda? 

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...