Skocz do zawartości

Podłogówki do Naim Unity Atom


obrok

Recommended Posts

Od kilku tygodni słucham Naim Unity Atom, z naprawdę świetnymi głośnikami Buchardt S300 mkII, poleconymi na tym forum.

Mam pokój 42m i od samego początku forumowicze uprzedzali, że podstawkowe głośniki mogą być za małe. I pomimo całej sympatii do Buchardt'ów chciałbym sprawdzić, jak w tych warunkach zagrają podłogowe (czasem w niektórych kawałkach brakuje mi nieco basu).

Słucham rocka, czasem w wersji hard.  Jeżdżę nałogowo na koncerty rockowe i tego KOPA szukam w głośnikach.

Budżet - ok. 6.000 pln (do małego podciągnięcia)

Opcje:

- Fyne Audio 501

- Elac Debut 2.0 F6.2

- Focal Chora 826 (ze zdjęć bardzo mi się NIE podobają, ale recenzje zachwycające)

- SVS Prime Pinnacle (nigdy o nich nie słyszałem, ale dostały EISA 2021)

- KEF Q750

- Q Accoustic 3050i

- Polk Audio S60e...

Dużo tego :(

Z góry dzięki za sugestie. Zanim będę umawiał się na testy, chciałbym zrobić short-listę 2-3 modeli, żeby nie zwariować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dokładnie, musisz celować w większe kolumny do tak dużego pomieszczenia. Zestaw z Fyne Audio F502 rzeczywiście może dobrze zagrać. Ciekawą alternatywą mogą być również Chory 826, w końcu to "firmowe" brzmienie koncernu Naim/Focal. Jeśli możesz trochę naciągnąć budżet to sprawdź Audio Physic Classic 8, bardzo fajne połączenie.

Pozdrawiam,

Michał

Edytowano przez Na Temat Audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - umówiłem się właśnie na wypożyczenie - na osiem(!) tygodni - tych F501.

Bardzo duża jest różnica między F501 i F502? Te drugie juz znacznie przekraczają, i tak już naciągnięty, budżet....

 

Chora 826 jest na pewno fajna, ale nie mógłbym na nią codziennie patrzeć. Odrzuca mnie zupełnie wizualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałem się podzielić wrażeniami po ostatnich odsłuchach, z Naim Unity Atom:

a. miałem w domu:

-  przez tydzień Fyne F501 - bardzo fajna dynamika, mocny bas, świetnie się sprawdzały w moich ulubionych mocniejszych rockowych kawałkach. Jednak kiedy zmieniałem muzykę na nieco delikatniejszą, zdecydowanie brakowało mi detali i otwartości - dlatego zostały odesłane

- przez dwa dni Q Acoustic 3050i (tylko dlatego, że były w super cenie). Nuda, odesłane bardzo szybko.

b. odsłuchiwałem w sklepie:

-B&W 603 - zupełnie nic szczególnego, nie rozumiem zachwytów nad tymi kolumnami. Dla mnie brzmiały jakby "zamulone"

- Focal Chora 826 - bardzo fajne, otwarte,detal i dynamika, jednak czegoś mi w nich brakowało. No i ciągle na minus ich wygląd  

- Focal Aria 926 - zachwyciły mnie, wspaniała przestrzeń, detale, dynamika. Nieco brakuje mi jeszcze basu, ale myślę, że nie znajdę kolumn w tej cenie, które miałyby wszystko zupełnie idealne. Poza tym to też może być kwestia mojego pokoju w "L", z otwartym wejściem do kuchni itd... Do tego tu w Belgii są teraz po 1.500 EUR za parę(!). Tak więc skończyło się na tych - kupiłem i już naprawdę nie szukam dalej.

 

Na osobny wątek - cieszę się, że sprzedawca namówił mnie do wzięcia do domu na próbę kabli Tellurium Q Black II. Jestem laikiem i podszedłem do okablowania z przymrużeniem oka.  Facet sprzedaje kolumny za 400tys EUR, więc myślałem, że przy takim sprzęcie to może i kabel ma znaczenie. Ale przy Atomie...?  Nawet przez pierwsze kilka dni nie chciało mi się ich podłączać i grałem na poprzednich Audioquest Rocket 11. Wczoraj się zmusiłem do podmiany kabli, bo dziś obiecałem je oddać. I NAPRAWDĘ JESTEM W SZOKU!  Zmiana w detalach, otwartości sceny, wygładzenie wokali, które wcześniej wydawały mi się lekko za ostre, całość stała się fajnie "mięsista". Niesamowita, naprawdę niesamowita zmiana w całym systemie. Nawet zaprosiłem rodzinę na "ślepe testy odsłuchowe" i wszystkim zgodnie opadły szczęki. Zamawiam te kable i projekt zakończony (mam nadzieję...).

 

Podsumowując - ponownie dzięki dla Q21, tym razem za namawanie mnie to dania szansy Focalom :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem pod uwagę mniejszego brata tych Focali - podstawkowe 906. I rzeczywiście jest tak jak mówisz. Góra jest niesamowicie rozdzielcza... ale dla mnie niestety zbyt krzykliwa i ostra. Porównywałem je z audiovectorami i dali mentor 1. Wygrały te ostatnie gdyż podobnie jak Focale grają bardzo detalicznie ale na szczęście dla mnie nie tak ostro. Co nie znaczy, że Focale nie mogą się podobać. Uważam, że to dobre paczki, z tym że trzeba lubić takie granie. Gratuluję wybory i życzę dużo radości z odsłuchów. I może jakieś fotki w dziale "nasze zestawy"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%, że Focale w górnych partiach były ostre - ale tylko gdy grały na Audioquest Rocket 11. Zmiana kabli na Tellurium Black II zupełnie (naprawdę szokująco dla mnie, laika) zlikwidowała ten problem.

Na Rocket 11 słyszałem zawsze zbyt ostry wokal, potem metr-dwa przerwy i w oddali za wokalem wszystkie instrumenty zbite w jedną paczkę. Z Tellurium mam oddzielony, rozstawiony po scenie każdy instrument i wokal, który nie męczy uszu. Teraz męczy mnie każda chwila, kiedy nie mogę ich słuchać! Serio.

Pomyślę o fotce, ale może najpierw powinienem zmienić telewizor, bo 15-letnia plazma może zepsuć efekt Naima :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...