Skocz do zawartości

Głośniki i amplituner w konfiguracji 5.1.4


Paxiu1984

Recommended Posts

Witam Wszystkich mój pierwszy post na forum.

Bardzo bym prosił o doradzenie w kwestii wyboru głośników w konfiguracji 5.1.4. Kable mam puszczone w ścianach i w suficie firmy Melodika Gunmetal Edition 4mm na fronty a reszta to 2mm poza subem. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do gier i filmów (odpowidnio 70%-30%). Muzyka dla mnie jest mało istotna. Budżet myślę, że jestem w stanie wyłożyć maksymalnie do 8-9 tysięcy wraz z amplitunerem + 2 tysiące gdybym sprzedał zestaw do kompa Edifer 760d. Jeżeli chodzi o amplituner do musem jest by przepuszczał sygnał HDR. Serdecznie dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się pośpieszyć i kupić coś z wychodzących tańszych amplitunerów np. Denon AVR-X3600H, do którego podłączyłbym coś z kolumn Klipsch R-620F + R-52C + R-41M, lub Heco z serii Aurora. Na koniec w zależności od wybranego modelu kolumn obowiązkowy subwoofer i głośniki sufitowe.  Zapraszam do kontaktu i po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć dlaczego pośpiech wskazany? Generalnie chciałbym zrobić właśnie na odwrót tzn. Najpierw głośniki sufitowe ze względu na prace które będą wykonywane na początku października a związane z sufitami podwieszanymi + ewentualnie ten amplituner bo rozumiem, że będzie go ciężko dostać na rynku. A pod koniec wykończeniówki reszta głośników tj okolice marca/kwietnia 2021. Jeśli się mylę w kolejności kupowania to prosiłbym o sprostowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz wchodzi model 3700. Ale prawdę mówiąc ich cena jest bardzo zbliżona do poprzedniego. Więc akurat pod tym kontem nie musisz się spieszyć. Co do kolumn to model 620 jest typowo kinowy ale przeciętny.

Lepsze kolumny to monitor audio seria bronze, magnat signature 507 czy fyne f501.

Zapraszamy na odsłuch i po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Odświeżam temat że względu na potrzebę pomocy z Waszej strony. Buduję sobię zestaw na Front idzie Klipsch RP-260F + Klipsch RP-440c. Na sufit poszły 3650-c II. Subwoofer jeszcze nie wybrałem tak naprawdę ale problem dotyczy tyłów. Otóż nawet Klipsch RP-150m jest za głęboki  według żony więc musiałbym zmienić żonę ale łatwiej będzie właśnie same tyły. Poszukuję coś do 20cm głębokości. Prosiłbym o doradzenie tak by były barwą zgrane z resztą. Z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem, poszedłem tą samą drogą co z sufitowymi i zdecydowałem się na głośniki w zabudowie KLIPSCH PRO-250 RPW. W przeciwnym wypadku surround podstawkowy bym miał za blisko ucha poniżej 1m i kolumienki by musiały stać w miejscu gdzie ciągle bym je trącał, nie wspominając o dzieciakach.

Jak masz na ścianach płytę K-G to montaż banalny. Ja musiałem kuć... Ale i tak uważam że to była dobra decyzja.

Co do rozmieszczenia... Zerknij na założenia Dolby dostępne w necie w .pdf, te surround to bardziej są na bokach jak z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli masz wszędzie Klipsch i wolałbyś się tego trzymać to zdeecyduj się na On-Wall RP-240D, jako surround do kina spokojnie da radę.

g714RP240D-o_other16.jpg

4800.jpg

W dziale stereo ktoś się wypowiadał dobrze na temat Dali Oberon On wall, ale to już inny dizajn

oberon-on-wall-black.png

oberon-on-wall-black-grille-stereo.jpg?a

Generalnie większość producentów ma serie naścienne bo takie jest zapotrzebowanie konsumentów. Od wyboru do koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super bardzo dziękuję za naprowadzenie na trop. W sumie to chyba już wiem wszystko ale się upewnię jeszcze. Będę miał dwie strefy odsłuchu tzn kanapowa blisko ściany  gdzie będzie narożnik i szczerze mówiąc będzie mało wykorzystywana oraz moja prywatna wokół której buduje cały system sufitowy. Odsłuch w odległości ok 3 metrów od ściany tylnej, instalacja tylna jest położona bardziej narożnie dokładnie na wysokości Frontowych kolumn. Jestem pewny ze podany  On-Wall RP-240D zagra lepie w takich warunkachj niż RP-240S. Ktoś próbował coś w temacie, jak wypadają w takich warunkach jedne i drugie. Raz jeszcze dziękuję za wszystkie podpowiedzi z Waszej strony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałełem, trzymaj się założeń Dolby, im więcej odstępstw tym bardziej amplituner będzie musiał "kombinować" algorytmami korekcji dźwięku byś miał właściwy odsłuch. Generalnie to subwoofer jest największą zagadką, tu wszystko zalezy od geometrii i akustyki pomieszczenia. Jeśli chcesz by kino grało tak jak to sobie reżyser zaplanował to tak to ma wyglądac.

 

 

1989552633_5.1_4a.thumb.PNG.742589d7e9f8055f42d0b863859cf172.PNG

 

859225067_5.1_4b.thumb.PNG.c8cc9641cab35d63a811071e668b40d2.PNG

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...