Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Paxiu1984

Głośniki i amplituner w konfiguracji 5.1.4

Recommended Posts

Witam Wszystkich mój pierwszy post na forum.

Bardzo bym prosił o doradzenie w kwestii wyboru głośników w konfiguracji 5.1.4. Kable mam puszczone w ścianach i w suficie firmy Melodika Gunmetal Edition 4mm na fronty a reszta to 2mm poza subem. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do gier i filmów (odpowidnio 70%-30%). Muzyka dla mnie jest mało istotna. Budżet myślę, że jestem w stanie wyłożyć maksymalnie do 8-9 tysięcy wraz z amplitunerem + 2 tysiące gdybym sprzedał zestaw do kompa Edifer 760d. Jeżeli chodzi o amplituner do musem jest by przepuszczał sygnał HDR. Serdecznie dziękuję za pomoc

Proponuję się pośpieszyć i kupić coś z wychodzących tańszych amplitunerów np. Denon AVR-X3600H, do którego podłączyłbym coś z kolumn Klipsch R-620F + R-52C + R-41M, lub Heco z serii Aurora. Na koniec w zależności od wybranego modelu kolumn obowiązkowy subwoofer i głośniki sufitowe.  Zapraszam do kontaktu i po indywidualne wyceny.

Można wiedzieć dlaczego pośpiech wskazany? Generalnie chciałbym zrobić właśnie na odwrót tzn. Najpierw głośniki sufitowe ze względu na prace które będą wykonywane na początku października a związane z sufitami podwieszanymi + ewentualnie ten amplituner bo rozumiem, że będzie go ciężko dostać na rynku. A pod koniec wykończeniówki reszta głośników tj okolice marca/kwietnia 2021. Jeśli się mylę w kolejności kupowania to prosiłbym o sprostowanie :)

Bo teraz wchodzi model 3700. Ale prawdę mówiąc ich cena jest bardzo zbliżona do poprzedniego. Więc akurat pod tym kontem nie musisz się spieszyć. Co do kolumn to model 620 jest typowo kinowy ale przeciętny.

Lepsze kolumny to monitor audio seria bronze, magnat signature 507 czy fyne f501.

Zapraszamy na odsłuch i po wyceny.

Magnat, Heco, Monitor Audio, Klipsch

Wszystkie sa dośc ciekawe. Dobrze abyś dobrał pod głowny system.

Jak cieplejsze Heco to Heco, jak jaśniejsze Monitor Audio to tez monitor audio lub Magnat. ITP.

Ostatnie pytanie. Chodzi mi dokładnie o sufitówki i prosiłbym o napisanie wyjaśnienie oznaczenia na końcu głośników Klipsch Designer  -  CDT a CSM. Czym się różnią?