Skocz do zawartości

technics SL BD20D porada


Recommended Posts

Cześć,

rozglądam się za gramofonem, najlepiej do 500 zł, bo obstawiam ze będę i tak musiała dokupić przedwzmacniacz. Taki początek przygody z winylami i odtwarzaczami :D
Zainteresowałam się modelem Technics SL BD20D i znalazłam 2 oferty:

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-technics-sl-bd20d-CID99-IDFXbzZ.html#f269dbdcc0
Sprzedający serwisuje gramofony, wymienił pasek i igłę. Mam obawy co do jakości wymienionych części i zastanawiam się czy nie przepłacam.

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-technics-sl-bd20d-CID99-IDFZ9o4.html?reason=&fbclid=IwAR1SALXhCGtGPNRKJW-3aB65viXHe0t2IkxwGC1Nzwmhw9e4aO8LJ3BIiQE
150 zł do negocjacji ale uszkodzona igła, co uniemożliwi przetestowanie. Wymiana pozwoli mi na zainwestowanie w igłe dobrej jakości, ew od razu całą wkładkę z igłą, ale mogę się wpakować w kosztowną studnię bez dna, jeśli model jest w kiepskim stanie mechanicznym

Macie jakieś tipy jak sprawdzić czy to nie jest kot w worku?
Co uważacie o tych ofertach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gramofon z wymiennym headshell, wtedy bedziesz miał większą mozliwośc potestowania różnych wkładek. Techniks ma średniej jakości wkładki / mały minus z górnym pasme słabiej radzą/ , mają też zalety - nacisk zalecany 1.0-1.5 gr.

Nie znam tych przedwzmacniaczy, może ktoś sie dołączy i podpowie który jest ok.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recznie mozna sprawdzić jak szybko talerz wchodzi na obroty po zaczymaniu go w czasie pracy-powinien b.szybko uzyskac stabilność obrotów. Wizualnie to trzeba go rozkrecić. Całość powinna pracować cicho, bezszelestnie a po podłączeniu do wzmacniacza też powinna być cisza w kolumnach. Widziałem nowe wkładki do nich po ok 150-200zł na portalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...