Skocz do zawartości

Czym podłączyć amplituner do pc


Recommended Posts

otóż mam zagwozdke, posiadam yamaha sa301 i kolumny opal, i tu pojawia sie problem, chcialbym podlaczyc laptop pod amplituner tyle  ze nie przez jack-rca aby ominac karta dzwiekowa lapka a korzystac z dac'u wbudowany w amplituner :) laptop nie posiada optyka a jedynie jack/usb/c, usb a amplituner coaxial/optyk, posiadam odbiornik/nadajnik bluetooth z aptxem ale to nie to samo plus od czasu do czasu gdy odtwarzam dzwiek sie zacina 😆

jest jakis sposob/przejsciowki o których nie wiem? chyba że nadajnik i odbiornik z aptxem to najlpeszy wybor (odbiornik podlaczony do amplitunera a w lapku zwykly bt 3.0 wiec musialbym kjupic nadajnik usb)

najbardziej zależy mi na puszczaniu flac'ow :0

help/thx 

Edytowano przez Paweł Dąbrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy Twój laptop wysyła sygnał optyczny  (przez gniazdo jack, które w zależności od wyboru urządzenia domyślnego może pełnić dwie funkcje: analog out i digital out). 

W panelu sterowania Realtek (po podłączeniu kabla optycznego) nie świeci się tylko ikonka "Digital out", ale również "Analog out". Tak musi być w tego typu podwójnych gniazdach?

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej eliminować przesyłanie dźwięku przez bluetooth. Niektóre karty dźwiękowe lub DAC-i USB posiadają wyjście cyfrowe optyczne lub coaxialne. Są tez konwertery USB/SPDIF , zwykle nie są one jednak najtańszym rozwiązaniem, choć wydawało by się ze powinny. Moim zdaniem najlepiej do tego celu nadaje się Topping D10. Tańszy będzie np. taki DAC USB : https://pl.aliexpress.com/item/32874642125.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero co sprzedalem toppinga d1o poniewaz pozbylem sie monitorow....  a taki konwerter to jaki:]?

 

18 minut temu, milk-monster napisał:

Witam 

Czy Twój laptop wysyła sygnał optyczny  (przez gniazdo jack, które w zależności od wyboru urządzenia domyślnego może pełnić dwie funkcje: analog out i digital out). 

W panelu sterowania Realtek (po podłączeniu kabla optycznego) nie świeci się tylko ikonka "Digital out", ale również "Analog out". Tak musi być w tego typu podwójnych gniazdach?

 

Nie posiadam kabla jack/rca aby sprawdzic, czy da rade inaczej? laptop to hp omen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter USB/SPDIF to takie pudełeczko jak Topping D10 lub ten drugi DAC z wyjściami cyfrowymi, tylko że bez wyjść analogowych :) . Jeśli chcesz coś takiego nabyć to poszukaj. Uważam jednak że nie ma to sensu, skoro taniej i o podobnej jakości są urządzenia zawierające jeszcze wyjścia analogowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MobyDick napisał:

Konwerter USB/SPDIF to takie pudełeczko jak Topping D10 lub ten drugi DAC z wyjściami cyfrowymi, tylko że bez wyjść analogowych :) . Jeśli chcesz coś takiego nabyć to poszukaj. Uważam jednak że nie ma to sensu, skoro taniej i o podobnej jakości są urządzenia zawierające jeszcze wyjścia analogowe.

wiec wybor padnie na toppinga d30 bo 10tki juz nigdzie nima>.. a ten z ali by dluo szedl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MobyDick napisał:

Na ali są D10s obecnie z obsługą DSD i taki z wysyłką ASS powinien dojść w około 2 tygodnie.

W D30 złącza optyczne i coaxal są wejściami, a nie wyjściami i do tego celu się nie nada.

ostatnie pytanko bo raczej ze wzgledu na leniwosc poczekam na toppinga d10 az bedzie w polskiej dystrybucji i zakupie nadajnik bt i tu moje pytanie

mam to podlaczone https://www.morele.net/adapter-mozos-nadajnik-odbiornik-bluetooth-mbl-hd-apt-x-hi-res-4143799/?gclid=EAIaIQobChMI-La1mvKE7AIVhpSyCh34xAo8EAQYASABEgKwdfD_BwE do mojej yamahy as301 jako odbiornik bt

do komputera podlaczyc chcialem nadajnik https://allegro.pl/oferta/nadajnik-audio-bluetooth-5-0-usb-1mii-b10-aptx-20m-9570225575 , ten poniewaz mozos nie dziala pod usb 9tylko ladowanie) a optyka nie ma a po jacku znow karta dzwiekowa, z tego co wycztyalem ten 1mii jest wykrywany przez windowsa jako audio, wiec puszczajac dzwiek z pc przez nadajnik do mozosa nie bedzie filtrowany przez gowniana karte dzwiekowa z lapka? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D10 faktycznie dobrze by było podłączyć wyjściami analogowymi. Jeśli chodzi o ten nadajnik USB 1 Mii to powinien od działać jak każdy nadajnik bluetooth z komputera, przynajmniej taki który obsługuje aptX. Będzie on traktowany jako niezależne urządzenie. Często wręcz urządzeniami są podłączone przez bluetooth odbiorniki. To zależy od sterowników, a że ma działać bez dostarczonych do niego sterowników to zapewne tak będzie. Na ali można kupić za 20 zł takie które mają sterowniki i informują gdy zostanie nawiązane połączenie aptX, oparte o chipy CSR, z deklarowaną łącznością wersją 4.0 bluetooth. Są jeszcze tańsze z deklaracjami 5.0, ale ich nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MobyDick napisał:

D10 faktycznie dobrze by było podłączyć wyjściami analogowymi. Jeśli chodzi o ten nadajnik USB 1 Mii to powinien od działać jak każdy nadajnik bluetooth z komputera, przynajmniej taki który obsługuje aptX. Będzie on traktowany jako niezależne urządzenie. Często wręcz urządzeniami są podłączone przez bluetooth odbiorniki. To zależy od sterowników, a że ma działać bez dostarczonych do niego sterowników to zapewne tak będzie. Na ali można kupić za 20 zł takie które mają sterowniki i informują gdy zostanie nawiązane połączenie aptX, oparte o chipy CSR, z deklarowaną łącznością wersją 4.0 bluetooth. Są jeszcze tańsze z deklaracjami 5.0, ale ich nie polecam.

no wlasnie ktos wspominal na stronce ze ten nadajnik wykrywany jest nie jako Bluetooth a urzadzenie audio wiec martwi mnie ze znow bedzie filtrowalo i przez przesyl jakosc jeszze bardziej zniknie

 

jeszcze jak miałem toppinga to podlaczylem go do pc pod usb a rca w wzmacniacz, ale mozliwe ze cos zle pdolaczylem (pomylilem lewy glosnik z prawym) ale dzwiek z yt/foobara byl ehh, zmorfoowany? nawet tego dzwiekiem nazwac nie mozna bylo, jakby cos sie gryzlo/dzwiek jakby kolumny pod wode wstawil, podlaczylem pod przewody roznej dlugosc , jeden bodajze 3m drugi 1,5? ale to chyba nie wina tego? zaden ze mnie znawca w sumie

Edytowano przez Paweł Dąbrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MobyDick napisał:

To niemożliwe. Urządzenia bluetooth zajmują się przesyłaniem danych a oprogramowanie takiego dongla pozwala na przetworzenie strumienia audio do odpowiedniego strumienia danych bluetooth. Dlatego trochę mnie dziwi ze ma on działać bez sterowników własnych.

wiec moze to jskies chinskie gowno, po pdolaczeniu nic sie nie instaluje, chociaz przy mozos'ie zadnych driverow tez nie musialem, tyle ze tam konstrukcja jest zupelnie inna a tu zwykly dongle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...