Skocz do zawartości

Pomoc w ustawieniu


Viks

Recommended Posts

Cześć,

potrzebuje pomocy przy rozplanowaniu ułożenia kina 5.1.x(?) w tym pomieszczeniu. Nie jestem do końca pewien czy to ułożenie obecne na projekcie będzie optymalne zakładając, że prawy tylni monitor byłby tuż za końcem kanapy na zdjęciu. Całe umeblowanie na tą chwilę możemy pominąć, bo to się zostawi na później ;) 

Jestem otwarty na wszelkie sugestie dot. zmiany miejsca ułożenia tv (będzie też rzutnik + ekran) oraz głośników.

image.png.9f5d2762aa0074bf05ae75b64a438e01.png

Wysokość pomieszczenia: ~270cm.

Czy akustyka będzie bardzo zaburzona jeżeli patrząc przodem do tv będzie brakowało prawej ściany?
Na chwilę obecną jeszcze jestem na etapie planowania pomieszczenia, więc trochę rzeczy mogę dostosować, dlatego chętnie usłyszę kilka opinii od osób, które mają większe doświadczenie w rozplanowaniu ułożenia kina domowego. 

Jeżeli chodzi o docelowe użycie film/muzyka to bym powiedział 60:40 na korzyść filmów.

Na chwilę obecną posiadam sprzęt (I w sumie jestem z niego bardzo zadowolony jak na sprzęt w tym budżecie):

Yamaha RX-V683
Zestaw kolumn NS-555, C-444, NS-333

Subwoofer: YST-FSW150

Tutaj też pytanie przy okazji czy ten sprzęt powinien się sprawdzić w tym pokoju czy jednak rozejrzeć się z czasem za czymś innym (budżet do ustalenia pewnie będzie w późniejszym terminie ale pewnie 15k)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Viks napisał:

Czy akustyka będzie bardzo zaburzona jeżeli patrząc przodem do tv będzie brakowało prawej ściany?

Akurat tym bym się najmniej przejmował , system kalibracji jakoś to ogarnie. Ciekawi mnie za to jak ustawisz fronty. Z lewej masz prawdopodobnie wyjście na taras , więc występuje kolizja z kolumną , z prawej kominek . Dobrym rozwiązaniem wydaje się rezygnacja z rogówki , wstawienie zwykłej sofy. Daje Ci to możliwość wysunięcia kolumn do przodu , co ma dobry wpływ na dźwięk szczególnie w stereo. Eliminuje część odbić , więcej dźwięku bezpośredniego dociera do uszu słuchacza. Musisz przemyśleć zachowanie rozsądnej komunikacji , to okno balkonowe to pewnie " 80 - 90 " , a więc musisz wyjechać z kolumną ok.1,2 m. od ściany tylnej. Najlepiej rozrysować sobie to wszystko w skali , lub w realu zaznaczyć taśmą papierową na podłodze i zobaczyć ,czy funkcje salonu zostaną zachowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...