Skocz do zawartości

kino domowe na ok. 30m2


jabbar

Recommended Posts

Cześć,

Jestem w trakcie odnowienia mojego zestawu kina domowego ale słucham również muzyki (dajmy na to 70% kino / 30% muzyka - każda dobra :-): klasyczny rock/blues ale i symfoniczna/filmowa). Zmieniłem TV (LG OLED B9), teraz zabrałem się za amplituner i głośniki - na ten moment tylko do stereo, zdecydowanie podstawkowe. Mam stary zestaw 5.1 i chcę na razie z niego zostawić sub, surround i central (z czasem również do wymiany).

Trochę poczytałem i posłuchałem i nastawiony jestem na wybór amplitunera z pary:

DENON AVR-X2700H    /    Yamaha RX-V6A (mam nadzieję, że będzie grał jak  RX-V685?) - mają te funkcje, których wymagam.

Kolumny, które biorę pod uwagę to:

  • Bowers & Wilkins 606
  • Elac Debut 2.0 B6.2
  • Monitor Audio Bronze 100 6G
  • Dali Oberon 3

Słuchałem Yamahy V685 z Elacami i B&W (i innymi, ale tylko te mi przypadły do gustu). B&W są cieplejsze, bardziej zrównoważone, bardziej mi pasowały ELAC - bardziej bezpośrednie/dynamiczne.

Czekam na RX-V6A , chcę ją posłuchać.

Co myślicie o ww. kolumnach do tych amplitunerów? Coś nietrafionego? Obawiam się, że nie posłucham każdej konfiguracji i będę musiał zawęzić poszukiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeżeli już wcześniej, spodobały Ci się głośniki B&W, to zostań przy nich. Już niebawem, jak gdzieś wcześniej pisaliśmy. Wchodzą do oferty nowe amplitunuery Yamahy. Według zapewnień, RXV6 ma brzmieć lepiej od modelu RXV 685, więc sugerujemy Ci poczekać. Nie ukrywam, że sami jesteśmy ciekawi, o ile będzie lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...