Skocz do zawartości

Paradigm 9v7, DAC, wzmacniacz DAC, amplituner stereo


oko77

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie: Do kolumn Paradigm 9v7  obecnie grajacymi w ukladzie:  laptop  - DAC  nuforce uDAC2 - Denon PMA710 potrzebuje dobrac : i tu prosze o rade : nowy wiekszy DAC, nowy wzmacniacz z DAC, amplituner stereo.

W zasadzie na brzmienie nie narzekam ale stary dekoder od kablowki wyzional ducha a nowy nie ma wyjsc cinch jak prawie wszystko zreszta wiec potrzebny jest DAC osobny lub nie  z paroma wejsciami cyfrowymi - fundusze do 6k pln  sa ale wiadomo, ze skoro mozna taniej i rowno dobrze..., kolumn nie zamierzam na razie zmieniac ;)

Muzyka: to aktualne przyklady: Dua Lipa, Sia, JLo, Sabathon, laptop,  RMF Maxx, Muzyczne Radio , radia internetowe - wszystko raczej z kompa i KIEDYS z dekoderaTV, ewentualnie filmy TV, tuner fm , DAB i NET - jak bedzie, to nie bede plakal , ale niekoniecznie.

Wzmacniacz trzymam pod biurkiem na wysokosci kolana - stamtac go obsluguje bez pilota, tak ze: intuicyjna funkcjonalnosc ( zadnego lookania co gdzie jest), loudness - raczej tak, bo uzywam, korekcja mile widziana, direckt , usb in, toslink x2, coaxial x2 - mile widziane 

Wyjscie 1 cena 690-1900

Nowy DAC :

- CA Dacmagic 100 lub Plus - jesli DAC to  jeden z dwoch wybiore sam, tzn jak kupie setke czy nie bede zalowal jak zwykle ze nie doplacilem

Wyjscie 2 cena 2k-6k

Nowy wzmacniacz z DAC ( tutaj w miare cenowo od najnizszej):

- Pionieer A40-AE albo lepiej A50-DA (moc)  - przemawie stylistyka i ergonomia , malo wejsc cyfrowych, nie wiem czy 40 za slaba

- Denon PMA-800-NE  - no w zasadzie mam 710 i tu chyba lepiej DACa

- Advance Acoustic X-I90 - ubogo w wejscia i regulacje ale stylistyka przemawia

- Rotel RA 12  lub A12- j.w. + slabe to do obslugi selektora na slepo

- Vincent SV-500 - swietna stylistyka i ergonomia, malo wejsc cyfrowych  jeden toslink, jeden coaxial , na szczescie chyba osobne, bardzo mi sie podoba

- Maranz PM7000N -co to jest? - tak dodalem

- Rotel A14

- NAD 368 ( na pewno nie 326 i pochodne bo sa to najbrzydsze wzmaki na rynku) , troche malo untuicyjne zeby obslugiwac na slepo ale chyba dalbym rade

- CA CXA 81 - no niby do tej ceny :)

Wyjscie 3 cena ok.3k

- Denon DRA- 800H - jak to gra w porownaniu do mojej 710????, dlaczego na necie pisza ze to slabe? 

- ONKYO 8390/8270

- Yamaha N803D - eisa 2109/2020 - wiem, ze to zaden wyznacznik :)

Maranza nie dalem -  chyba za slaby na te kolumny 4,5 Ohma 150W - beda slabe basy , amplitunery AV nie chca dawac z tym czadu ani technicsy, yamahy i onkyo tez sie wysypal w porownaniu do  wzmaka 710

Piszcie opinie co od razu co mozna z gory odrzucic a z czym kombinowac.

Sprzet, ktory mi utkwil w panieci to kolumny Magnata za ok 5k sztuka plus przedwzmacniacz i koncowki mocy denona - takie cieple granie :)

Pozdrawiam

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...