Skocz do zawartości

Pioneer a40-ae ,co zamiast Pylon Pearl 25


bendek77

Recommended Posts

Witam.

Od roku czasu używam kolumn Pylon Pearl 25

Elektronika to nic wielkiego:

Pioneer a40-ae

Odtwarzacz plików Pioneer n-30ae

Perły są spoko,ale brakuje wysokich tonów,szczególnie w rokowej muzyce.

Czy zmiana kolumn na takie do 3 tys dużo wniesie dobrego?

Rozważam 

Paradigm Monitor SE 3000F

Heco Aurora 700

Pylon Sapphire 25

Interesuje mnie sprzęt nowy.

Salon 30m²

Muzyka której słucham różna,od transowych Astral Projection po ciężko rockowe Disturbed

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci to pomoze : posiadam paradigmy 9v7, a te se3000f to chyba nastepcy 7v7, u mnie z denon pma710, w paradigmach gora jest, bas za to jest mocno kontrolowany, mocny ale krotki, w zasadzie paradigmy graja tym lepiej im glosniej, w cichym sluchaniu jakos wole MA nawet serii Bronze ,sa jakby loudnessem naturalnie bardziej podbite, jak niszczenie uszu to paradigm :)

nie dopisalem:

jak sie pioneer spisuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, oko77 napisał:

Nie wiem czy ci to pomoze : posiadam paradigmy 9v7, a te se3000f to chyba nastepcy 7v7, u mnie z denon pma710, w paradigmach gora jest, bas za to jest mocno kontrolowany, mocny ale krotki, w zasadzie paradigmy graja tym lepiej im glosniej, w cichym sluchaniu jakos wole MA nawet serii Bronze ,sa jakby loudnessem naturalnie bardziej podbite, jak niszczenie uszu to paradigm :)

nie dopisalem:

jak sie pioneer spisuje?

No właśnie z Pioneera jestem ogólnie zadowolony.Mocy mu nie brakuje.

Nie trzeba kręcić gałami od basu czy trebli.

Mam na zero i jest spoko.

Ma wszystko czego potrzebowałem,włącznie z wejściami optycznymi.

 

Pylony dla nie wymagającego słuchacza też są spoko,bas schodzi nisko co przy transowo-housowych kawałkach jest pożądane.

Brakuje tylko tych wysokich,wychodzi z nich ,że tak powiem "ta taniość" na czymś musieli oszczędzić

A te Paradigmy niby mają rewelacyjne wysokie (jak za taką cenę)

Nie są chyba jednak zbyt popularne,dlatego pytam forumowiczów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigmy brzmieniowo to cos posrodku miedzy Dali a Focalami ( Dali byly jako wzorzec i od nich odchodzilismy w prawo czy lewo ale ktore jak graly nie pamietam juz, mam je z 10 lat), jak je kupowalem to byly jeszcze poczatkowe moje faworyty MA5, MA6 ale to podstawowe modele Bronze i wymiekaly juz przy polowie skali - po prostu Paradigmow nie dalo sie przesterowac a wtedy lubilem glosne granie:) sa solidnie wykonane, 10 lat a graja jak nowe tylko probem z czyszczeniem frontow i podstawek, cos jakby guma , potezne cewki, to manufaktura ktora musi nadrabiac jakoscia, reszta firm to produkcja seryjna, w swojej cenie porownywalne do konkurencji

Jezeli chcesz sprawdzac Paradigmy to zabierz swoj wzmacniacz na odsluchy, nie wiem jak jest teraz ale moje 150W  niby 6 ohmowe a kompatybilne z 8 Ohmowymi a w rzeczywistosci maja 4,5 Ohma wiec o amplitunerach AV można zapomniec, bedzie brak basu. Ty chcesz mniejsze to problemu na 90% nie bedzie ale lepiej sprawdzic, z parametrow wynika , ze twoj pioneer da rade z 4 Ohmami. Ja zakup swoich przyplacilem wymiana amplitunera na wzmacniacz :) 

z checia przetestowal bym twoj wzmak na swoich bo mi wejsc cyfrowych brakuje, nigdzie juz nie wyjsc cinch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,kupiłem go ze względu na wejścia cyfrowe.Mam wpięte MiBox i Xbox 🙂 

Z odsłuchem u mnie tych Paradigmow może być problem.

Jeden ze sklepów ma w ofercie tego Pioneera i heco 700 oraz Sapphire 25 ,mają sale odsłuchową.

Dość zapracowany jestem ,ale przy chwili wolnego czasu umówię się na odsłuch.

Da mi to jakaś wiedzę,Perły 25 kupiłem praktycznie w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz brzmienia jaśniejszego z większą ilością szczegółów, proponuję spojrzeć na Monitor Audio Bronze 6, Polk Audio S55E lub Pylon Audio Sapphire 25. To trzy moim zdaniem najbardziej pasujące do Twoich preferencji muzycznych konstrukcje.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli szukasz brzmienia jaśniejszego z większą ilością szczegółów, proponuję spojrzeć na Monitor Audio Bronze 6, Polk Audio S55E lub Pylon Audio Sapphire 25. To trzy moim zdaniem najbardziej pasujące do Twoich preferencji muzycznych konstrukcje.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Monitor Audio są kuszące i już wcześniej o nich myślałem ,niestety przekraczają mój budżet.

Jak z dostępnością Saphhire w kolorze Dąb mleczny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zbynio napisał:

Witam,mialem te pylony i wymienilem je na heco aurora 700, roznicz jest bardzo duza na korzysc heco,to kolumny o wysmienitym stosunku jakosci brzmienia ,ale i wykonania do ceny,polecam te aurorki w kolorze bialym u mnie swietnie sie wkomponowaly w jsny wystroj salonu.

Dzięki za info.

Jeszcze mnie interesuje ,czy ten Pioneer 

da radę tym Heco?Nie chciałbym go zmieniać,jak napisałem wyżej pasuje mi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zbynio napisał:

Da rade,aurory maja wysoka skutecznosc,93db i sa dosc neutralnymi kolumnami,u mnie graly na poczatku z rn-602,i bylo fajnie ,ale dopiero po wymianie na wzmacniacz cxa80 pokazaly co potrafią,jednak lepsza elektronika potrafi pokazac co kolumny potrafią na prawde,nawet takie budzetowe jak aurorki.

a z yamaha 701 nie probowales tych heco? tez o nich mysle choc duze..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kolumny które wymieniłeś zagrają lepiej względem obecnych pearl 25. I będzie poprawa w zakresie o który Ci chodzi.

Z tym że jeśli Ci szczególnie zależy na górze to faktycznie Polk seria Signature albo Magnnat Signature 505.

Dnia 26.09.2020 o 21:00, bendek77 napisał:

A jak wygląda sytuacja z Heco Aurora 700?

Dobre opinie ma na tym forum i nie tylko.

Zapomniałem dodać ,że muszą być białe (przegrana bitwa z żoną 🙃),a nie wszyscy producenci takie oferują.

 

 

 

Bardzo dobre kolumny. Obecnie lider na rynku jeśli chodzi o cena / jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zbynio napisał:

Nie probowalem,ale 701 to solidny wzmak i mysle ze bedzie ladnie sie zgrywal z neutralnymi aurorami,polecam jednak wypozyczenie kolumn do domku i odsluch ,to najlepsza metoda na zakup kolumn.

wiem ale ta robota zwiazana z pakowaniem , odsylka bylaby dla mnei męcząca wiec szukam sposobu na zminimalizowanie testow ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Jak najbardziej Aurora 700 to bardzo fajnie grający sprzęt. Większość kolumn da się zamówić w kolorze białem. Gdybyś był zainteresowany odsłuchem, albo wyceną to zapraszamy do kontaktu.

Niestety ze Śląska ,konkretnie z Jaworzna do zbyt duża odległość .

Ale dziękuję za sugestie odnośnie sprzętu.

W październiku parę dni wolnych się szykuje to postaram się ogarnąć jakieś odsłuchy.

Póki co pierwsze do odsłuchu sprawdzę wspomniane Heco i Pylon Sapphire 25.

Jeszcze pytanie,czy między Sapphire 25 a 31 jest znacząca różnica.Może wynegocjuję ciut większy budżet 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2020 o 10:24, Q21 napisał:

Jak najbardziej Aurora 700 to bardzo fajnie grający sprzęt. Większość kolumn da się zamówić w kolorze białem. Gdybyś był zainteresowany odsłuchem, albo wyceną to zapraszamy do kontaktu.

Niestety ze Śląska ,konkretnie z Jaworzna do zbyt duża odległość .

Ale dziękuję za sugestie odnośnie sprzętu.

W październiku parę dni wolnych się szykuje to postaram się ogarnąć jakieś odsłuchy.

Póki co pierwsze do odsłuchu sprawdzę wspomniane Heco i Pylon Sapphire 25.

Jeszcze pytanie,czy między Sapphire 25 a 31 jest znacząca różnica.Może wynegocjuję ciut większy budżet 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już po odsłuchach i zakupie.

Przesłuchane Sapphire 25,31, Heco 700, monitor audio bronze 6, jamo JAMO C97 II

Zakupione Szafiry 25.

Heco zagrały praktycznie identycznie jak Sappire 25 (być może wina wzmaka, odsłuchiwane na Pioneer a40-ae).

Monitor audio...sam nie wiem jak to powiedzieć,za bardzo się darły czy cuś.Jakoś tak szybko kazałem je odłączyć ¯\_(ツ)_/¯ 

Pylony 31 bas jakiś taki, jak bym kopał po pudełku.

O dziwo, najdłużej porównywałem Sapphire 25 z Jamo, bo zagrały środkiem i basem całkiem fajnie.

I teraz tak, każda z testowanych kolumn w jakimś tam aspekcie zagrała lepiej od Sapphire 25. Nie mam ucha audiofila,tak samo jak pijąc whisky nie czuję tego owocowego finiszu pomieszanego z nutą migdału i czegoś tam. Po prostu smakuje mi lepiej lub gorzej.

Tak samo było przy odsłuchu tych Sapphire 25. Doszedłem do tego, że zostawiłem je podpięte i porównywałem do nich każde z pozostałych , bo wyszło mi, że najbardziej mi smakują.

Zdaję sobie sprawę, że z wzmacniaczami za parę (paręnaście) koła pewnie by to grało inaczej i mój wybór mógł by być inny ,ale jak napisałem póki co pasuje mi ten Pioneer, a na nim te Pylonki zagrały najfajniej.

Pozostaje mi czekać bo kolor biały mat na zamówienie (17 dni roboczych)

No i potwierdzę słowa które powtarzają tutaj doświadczeni forumowicze. Podstawa to odsłuch.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...