Skocz do zawartości

jakie kolumny pod onkyo 686


poldekk

Recommended Posts

witam,

Posiadam amplituner onkyo 686 potrzebuje do tego zestaw kolumn kina domowego. Pomieszczenie 25m2 wys. 3m. 

Filmy( Netflix, )/ sport C+ 30% ,muzyka radio internetowe tidal spotify 70% słucham wszystkiego oprócz rapu i hip hopu.

Spodobał mi się zestaw Klipsch sub 115sw, Kolumna centralna RP-504C, Kolumny podstawkowe RP-600M,  Kolumny podłogowe Base R-820F tylko nie wiem czy to nie będzie za mocne i nie przekroczy ceny którą mogę dać.

Budżet 10k

Edytowano przez poldekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, poldekk napisał:

Kolumna centralna RP-504C, Kolumny podstawkowe RP-600M,  Kolumny podłogowe Base R-820F

A skąd taka mieszanka serii? Albo idziesz całością w RP, albo w R. Mimo, że w obu przypadkach są to produkty Klipsch'a, to jednak te serie różnią się brzmieniem (z dużą korzyścią dla RP). A tak swoją drogą skąd pomysł akurat na Klipsch? Słyszałeś w ogóle ich brzmienie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najpierw wybierz się gdzieś do salonu, ale nie takiego "nie dla idiotów" i sprawdź brzmienie tych kolumn, czy Ci w ogóle odpowiada. Bo Klipsch to jednak specyficzne granie i nie każdemu, a raczej mało komu ono odpowiada - zwłaszcza, że u Ciebie jednak dominuje muzyka, nie kino/gry. I piszę to, jako będący w mniejszości zwolennik ich brzmienia ;) Dla porównania niech Ci wrzucą coś skrajnie różnego, cieplejszego i wtedy wróć z zapytaniem, jak już będziesz miał świadomość, które brzmienie jest Ci bliższe. Na ten moment to wróżenie z fusów. A sub'a zawsze możesz dobrać z innej stajni, niż kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Klipsch to bardzo dobre rozwiązanie do elektroniki Onkyo oraz kina domowego i muzyki rozrywkowej. Nie mieszaj jednak serii. Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, zbudujmy system na bazie serii Reference Premiere. Na fronty zastosujmy model RP-6000F, na tył wystarczy RP-500M, centralny RP-504C i potężny subwoofer R-115SW.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś zajefajny centralny. Na tył seria ta trójkątna dawne RP 240s.

Dnia 26.09.2020 o 18:01, poldekk napisał:

słyszałem tylko suba i chciałem iść całością w klipscha. Te różne serie to tylko dlatego że RP to wyższa półka cenowa.

Chciałem zainwestować w jakiś fajny zestaw 7.1 czy 5.1. Nie ukrywam że jestem troche laikiem i prosze o podpowiedzi odnośnie zestawu kina.

 

 

 

Model 115 jest faktycznie kinowy. I fajny. Ale to nie koniecznie że reszta Ci się sprawdzi. Suba możesz mieć Klipscha. A kolumny coś innego.

Jak chcesz kinowe to do 504 + RP 6000 + 402s + 115 Sw i jest gitara.

Albo Monitor Audio set na bronze 500 + FX i tak dalej. Tu tez będziesz miał kopa!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat trochę siadł z mojej strony ale wznawiam z nowym przemyśleniem.  Czy z powyższym zestawem (jeszcze nie został zakupiony) który podpowiedzieli mi koledzy z forum za co im dziękuje, udźwignę nagłośnienie sali 7x10 wys 3m. Zapuszczałbym muzyke imprezową, sporadycznie z 5 razy do roku pewnie w systemie 3.1 z jakimś mikserem plus mikrofon.

Czy to nie ma sensu i trzeba wzmacniacz i kolumny stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...