Skocz do zawartości

JAKIE ALTUSY WYBRAĆ ??


Robert Lewandowski

Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH MAM WIELKĄ PROŚBĘ CHCĘ KUPIĆ ALTUSY OCZYWIŚCIE NOWE TAK DO 2000- CY LUB CIUT DROŻSZE MAM PROBLEM JAKIE WYBRAĆ DO MIESZKANIA BO NA RÓŻNYCH FORACH KAŻDY CHWALI SWOJE I TAK NAPRAWDĘ NICZEGO NIE MOGE SIĘ DOWIEDZIEĆ ABY KTOŚ DORADZIŁ MYŚLĘ O ALTUS 200 ALE NIE MAM PEWNOŚCI ANI SZANSY ODSŁUCHU BO MIESZKAM W WAŁBRZYCHU A TU NIESTETYU BRAK TAKIEGO SALONU CZY SKLEPU GDZIE MÓGŁBYM POSLUCHAĆ ALTUSY BARDZO PROSZE O POMOC I DORADZENIE JAKIE KUPIĆ W TEJ CENIE LUB MOŻE INNEJ MARKI ABY BYŁ SUPER EFEKT . DZIĘKUJĘ ROBERT. MAM AMPLITUNER YAMAHA RXV- 459 

Edytowano przez Robert Lewandowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Robert Lewandowski napisał:

WITAM WSZYSTKICH MAM WIELKĄ PROŚBĘ CHCĘ KUPIĆ ALTUSY OCZYWIŚCIE NOWE TAK DO 2000- CY LUB CIUT DROŻSZE

Dlaczego "oczywiście nowe"? To nie jest oczywiste...

Dlaczego "Altusy 200"? Jest wiele lepszych kolumn. Poczytaj trochę inne tematy w stereo odnośnie kolumn w okolicach 2 tysięcy.

Jaką masz powierzchnię pokoju?

Pozdrawiam
PS. Dlaczego napisałeś cały post wielkim literami? To jest sprzeczne z netetykietą, proszę pisz  normalnie, jak w zdaniu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, RLC napisał:

Witam 

Dlaczego chcesz kupić akurat Altusy? 

Co cię skłoniło do takiego wyboru?

 Altusy poprostu fajnie się prezentują no i maja kopa bynajmniej jak kiedyś slyszałem 110-tki Ja wiem że to już trochę lat minęło bo to jednak lata 80-t90 jak słuchałem muzyke z tych kolumn Wiadomo teraz jest sprzętu masa ale akurat altusy mi utkwiły w głowie ha ha Ktoś mi niedawno pisał że najlepsze były od 110 do 180 a później to juz na jedno kopyto ale szukam pomocy w tym swoim dylemacie Wiadomo że są inne i lepsze w tej lub podobnej cenie ale niestety nie znam się na tym aż tak aby sobie wybrać konkretne z których będę zadowolony Teraz mam Prism Kolumny ale przy słuchaniu głośnej muzyki strasznie mnie denerwują mocno basują i zero efektu pokój mam 25 M.kw. 

Edytowano przez Robert Lewandowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert Lewandowski napisał:

ABY BYŁ SUPER EFEKT

 

5 minut temu, Robert Lewandowski napisał:

basują i zero efektu 

Jaki EFEKT masz na myśli 🤔 co masz na mysli: wysokie tony, przestrzeń, wokale wyraźne?

Podaj proszę wielkość pomieszczenia.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, RoRo napisał:

Dlaczego "oczywiście nowe"? To nie jest oczywiste...

Dlaczego "Altusy 200"? Jest wiele lepszych kolumn. Poczytaj trochę inne tematy w stereo odnośnie kolumn w okolicach 2 tysięcy.

Jaką masz powierzchnię pokoju?

Pozdrawiam
PS. Dlaczego napisałeś cały post wielkim literami? To jest sprzeczne z netetykietą, proszę pisz  normalnie, jak w zdaniu..

Nowe bo wtedy wiem że oryginalne nie modernizowane a co do lepszych to oczywiście zgadzam się że są setki lepszych i być może w tej cenie ale poprostu nie znam bo w tym nie siedzę a wiadomo chcę zrobić konkretny zakup i być zadowolony z sluchania Mam cały czas kolumny Prism ale to nie to Szczerze to ten dżwięk z nich mnie drażni szczególnie gdy chcę posłuchać polskiego rocka glośno a pokój mam 25 Mkw

2 minuty temu, RLC napisał:

 

Jaki EFEKT masz na myśli 🤔 co masz na mysli: wysokie tony, przestrzeń, wokale wyraźne?

Podaj proszę wielkość pomieszczenia.

25 metrów kw. pokój a efekt to oczywiście bas ale także głośny dżwięk wysokich tonów bo te moje Prism co mam od kilkunastu lat to są przytłumione no nie wiem jak to nazwać ale przy glośnej muzyce brakuję czystości wysokich tonów za bardzo basują 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem nigdy jak gra altus tylko z opini w necie. Ale jesli bardzo chcesz akurat tego typu kolumny to obawiam sie ze wzmacniacz rowniez bylby mile widziany z tamtej "epoki" (diora/unitra/zodiak itp). Współczesne urzadzenia łączone z altuso-podobnymi kolumnami mogły by obnażyć niedoskonalosci dźwięku tego typu konstrukcji. Nawet moglbys do tych starszych wzmacniaczy dokupić jakis korektor chebelkowy z tamtych czasow.... jesli juz sentymenty dzwiekowe są na pierwszym miejscu, jednak podobnie jak koledzy powyżej proponowałbym wybrac sie do salonu lub jesli za daleko do salonu masz to chociaz do znajomego ktory ma bardziej "współczesny" system i ocenić na "własne ucho" jakie mozna miec alternatywy poza altusami. Pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Robert Lewandowski używałem ALTUSY. Pierwsze były 110 pok.16m2 , zamieniłem je na 140 (pok 32m2) i używałem ponad 3lata do muzyki z vinyli . ALTUSY 140  z tamtej epoki zagrają na pewno dobrze w Twoim pokoju. Ale przy zakupie sprawdzaj stan techniczny i najlepiej kiedy popszedni właściciel nie miał ich blisko kuchni z kuchenką gazową. 

Też doradzam wymiane amplituner na wzmacniacz stereofoniczny ( ok 60W RMS ) z tamtej epoki. ALTUSY nie zagrają dobrze.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę 140 -tek szukałem głównie na stronie Tonsila ale jak narazie nie ma , są tylko głośniki do 140 ale będę szukał bo to byłoby dobre wybranie Karol jeśli kupię z sklepu nowe to raczej o stan techniczny nie będę musiał się obawiać Jeśli znasz jakąś stronę jakiegoś sklepu internetowego gdzie mógłbym znależć 140-stki to proszę napisz . Z góry dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę szukał Mam nadzieję że znajdę bo jeśli robią głośniki do 140 to i powinny być kolumny a jeżeli chodzi o wzmacniacz to żaden problem jest tego po lombardach gdzieś trafię a może i zrobię zamianę na swój to nie powinno z tym być problemu Teraz to te kolumny stawiam na pierwszym miejscu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj wzm. Technics, czy Kenwood.  do swoich uzywałem  Jas 77 JVC na 16m2 do słuchania cichego bo tak lubie, a kolega jak pisałem wyżej na 32m2 podobnie słuchał. Głośniki moga robic do 140 ale nie oznacza że są nowe, sprawdzałeś na ich stronie czy maja oferty 140.

Co do 200 to słuchałem je krótko u kolegi, ale muza  było  z CD i trudno wydac mi obiektywną opinię, ale czego brakowało.

http://tonsilproducent.pl/pl/zestawy-stereo

200 są słabsze od 140 dlatego polecam jak chcesz miec altusy

ofert sprzedaży jest dużo, tylko musisz wybrać

https://www.olx.pl/oferty/q-altus-140/

a tutaj wzm.

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-jvc-ja-s22-CID99-IDFYdR3.html#355dfba870

całośc będzie stanowić dobry komplet.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Karol wspomniane Altusy słyszałem bardzo dawno temu, były to czasy mojego buntu młodzieńca 😁 

Jest pełno dobrych kolumn dlatego warto spróbować czegoś innego jak Altusy!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak TY ,ale obecnie żeby wybrac coś z nowości i żeby dorównały im to trzeba wydać przynajmniej 15k chyba że siegniemy do przeszłości, lata 70/80 . Dla tego jest tak ciężko obecnie kupic coś dobrego. i za rozsądną cene.

7 minut temu, Robert Lewandowski napisał:

Cześć chciałbym je kupić ale nigdzie nie ma,

ALTUSY 140 nie kupisz nowych, tylko używane, juz ich nie produkują bo obecny TONSIL to inna spólka i nie maja licencji na produkcję 140 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...