Skocz do zawartości

Jaki amplituner do 1200zł


suprnowa

Recommended Posts

Witam
Obecnie posiadam amplituner Yamaha RX-V457.Kupiłem do 2 lata temu,i niestety nie posiada on wejść/wyjśc HDMI co jest teraz dla mnie bardzo ważne.Potrzebuję podpiąć PS3 oraz laptopa po HDMI,z tym aby dzwięk był na amplitunerze,a niestety w telewizorze nie mam wyjścia optycznego.Zmusiło mnie to do mysli zakupu nowego amplitunera.Obecny jest już wystawiony na Allegro.I mam ok 7 dni aby kupić nowy.
Czego oczekuję od nowego amplitinera:
-musi mieć dwa wejścia HDMI
-czy Yamaha 463 i 363 obłsługują Iphony(Ipody),czyli moge go odrazu podpiąć i będzie odtwarzał muzyke i wyświetlał muzykę,czy będe potrzebował jakiś dock?Z tego co widziałem,463 mam chyba wejście USB?
-najbardziej interesuje mnie Yamaha,choć inne firmy także wezmę pod uwagę
-pokój ma 25mkw,posiadam pełen zestaw głośników od kina domowego(6.1)
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he, ale wpadka, cofam wczesniejszy post, möj tv tez ma optyczne, sorry icon_redface.gif
Czy w ampli nie wystarczy Ci po prostu usb bez wskazania na obsluge ipoda? Jesli wykorzystasz Ipoda jako dysk twardy,czyli muzyki nie zapiszesz na nim poprzez Itunes, a po prostu zrzucisz z kompa, na ampli bez problemu odtworzysz mp3 w ten sposöb zapisane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukamy, do 1200 na pewno cos sie znajdzie. nie wiem, czy yamaha w tanszych modelach obsluguje bezposrednie poläczenie z ipodem poprzez usb, mozliwe (i bardzo prawdopodobne, ze trzeba dokupic stacje dokujäcä, a ta kosztuje dosc sporo) ja ipoda podläczalem w sposöb, jaki Ci opisalem. dziala wtedy na zasadzie plyty cd-r z mp3, ktörej sluchasz na odtwarzaczu - wybierasz folder, tytul plyty, utwör i sluchasz. warunkiem jest jednak zgrywanie utworöw na ipoda, wykorzystujäc go jako dysk twardy, a tym samym brak mozliwosci odsluchania ich bezposrednio na ipodzie. jesli masz w miare duzy dysk (80 lub 160gb, chociaz mi wystarcza 30) mozesz muzyke zrzucic podwöjnie - zgrac przez itunes i dodatkowo na dysk twardy. takie rozwiäzanie nie ogranicza wtedy wyboru amplitunera.

Denon 1509 ma format 5.1, brak dekoderöw hd audio (nie wiem, czy ma je ps3?) a rozumiem, ze ps3 ma sluzyc takze jako odtwarzacz blu-ray. wyjscie hdmi tylko dla wizji. brak usb icon_sad.gif aby podläczyc ipoda jestes "zmuszony" zrobic to przez stacje dokujäcä Denona(ok.500pln wzwyz, sä chyba 3 modele)
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rx-v463 wydaje sie dobrym wyborem, chociaz brak usb, podläczenie ipoda poprzez opcjonalnä stacje dokujäcä. czyli - podobnie do Denona.ma jednak wejscie mini jack dla sprzetu przenosnego, czyli - podläczasz ipoda kabelkiem mini jack - mini jack z jego wyjscia sluchawkowego i sluchasz przez amplituner, ale nie wiem, jak wydajne jest to w praktyce. mankamentem takiego rozwiäzania jest brak mozliwosci obslugi ipoda poprzez pilota systemowego, info o utworach nie wyswietla sie na ekranie itp, ale czy to konieczne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy do yamahy trzeba dokupić taki dock...
Jeżeli Denon wypadnie lepiej,to aż na słuchaniu muzyki z Ipoda mi tak nie zależy,zawsze będe miał podłaczonego laptopa po HDMI z amplitunerem i wtedy moge także słuchac muzyki.
Oczywiście PS3 ma służyc do rozrywki (gry),ale także filmy,ale chyba jak Denon nie ma dekoderów to obraz będzie?Nie bardzo rozumiem...Jak podłacze PS3 bezpośrednio do Tv to blueray działa b.dobrze.
W czwartkew wybiore się do sklepu o potestuję oba amplitunery,i Ty jak możesz napisz coś więcej jak podłaczysz go po HDMI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, möj bläd, niezbyt precyzyjnie sie wyrazilem.

Z tego, co wiem, hdmi w tym modelu obsluguje tylko wizje, czyli obraz do 1080p, dlatego sygnal audio nalezy do niego poprowadzic oddzielnym kablem cyfrowym lub analogowym.
W praktyce oznacza to dla Ciebie - Obraz bedzie na pewno (do 1080p, czyli full hd, w zaleznosci od telewizora). nie ma tylko dekoderöw hd audio (yamaha i denon) (7.1), ale do dyspozycji masz Dolby Digital, Pro Logic itp, oparte na 5 glosnikach i subwooferze (tyle mozesz podläczyc) Poza tym 7 programöw dzwieku przestrzennego DSP. sygnal audio musisz poprowadzic oddzielnym kablem.

W przypadku Yamaha 463, ten problem poläczenia nie wystepuje, poniewaz port hdmi odbiera audio i video. W tym wypadku, polaczenie byloby najprostsze i mysle - najlepsze:

wejscia hdmi w ampli - ps3 i laptop
wyjscie hdmi - telewizor.

Jesli chodzi o programy DSP, osobiscie cenie Yamahe. Reszta dekoderöw, podobnie jak w Denonie, czyli pelna opcja 5.1 i brak hd audio. pozdrawiam-
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...