Skocz do zawartości

Małe stereo do salonu 40m2


Staszek_M

Recommended Posts

Witam,

Szukam jakiegoś sprzętu do salonu w kwocie około 2200 zł. Do dnia dzisiejszego myślałem o soundbar ale jak zacząłem czytać co forumowicze piszą na ten temat to raczej zrezygnuje i pójdę w stereo.

Salon dość duży bo ma razem z jadalnią 43m2.  I tutaj pojawia się spory dylemat, bo kasa niewielka a nie chciałbym aby zestaw był zbyt mały lub inaczej mówiąc za słaby i nie będzie to grało przyzwoicie stąd moja prośba o pomoc forumowiczów.

Jeśli chodzi o przeznaczenie sprzętu, to głównie podpięte pod tv, czasami posłuchanie muzyki, z serwisów bądź z usb lub telefonu, dlatego też nie musi to grać bardzo mocno i głośno.  Bo jeżeli w cenie soundbara można mieć fajne stereo to dlaczego nie?

Kolumny raczej podstawkowe, na załączonym pliku jest rzut salonu, dwa czarne kółka na prawo miejsce na kolumny, między nimi czarna kreska  - wiszący telewizor.

salon2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego metrażu to obawiam się będziesz musiał poszukać w sprzęcie używanym, bo 2000 pln to chyba na sam wzmacniacz to raczej niska kwota. 

1 godzinę temu, Staszek_M napisał:

Bo jeżeli w cenie soundbara można mieć fajne stereo

Tutaj to raczej mało kto podzieli tę opinię. Obawiam się, że dobre stereo do 43 metrów kw. znacznie przekroczy cenę soundbara. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną opcją jest cyfrowy wzmacniacz SMSL Q5 pro i do tego jakieś monitorki. Ideałem były by KEF LS50. Tyle ze to już sporo ponad budżet. KEF Q350 są od nich tańsze i zbliżone brzmieniem.  Te kolumny idealnie pasują do tego wzmacniacza. 

Ten wzmacniacz można było ostatnio kupić na aliexpress po 370 zł, a jest zaskakująco dobry.

Kolumny Q350 można kupić za 1950 zł nowe:

https://allegro.pl/oferta/kef-q350-black-satin-2szt-8710325377

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście USB w Q5 pro nie współpracuje z Androidami i urządzeniami przenośnymi bez typowych systemów operacyjnych, które współpracują z typowymi urządzeniami audio. Malina musiała by mieć zaimplikowany sposób połączenia taki jak system Windows lub Os. Nie słyszałem aby ktoś podłączał do niego malinę pod USB.

3 minuty temu, RLC napisał:

Q5 to jest bardzo dobry wzmacniacz! Kolumny Kef do niego dobrze pasują Możesz też poszukać Magnat Quantum 723 

Z tymi kolumnami może nagłaśniać spore pomieszczenie bez poczucia ze mamy do czynienia z małymi kolumienkami z ograniczonym zejściem basu. Oczywiście ograniczeniem zawsze pozostanie ekstremalny poziom wysokiej głośności w zakresie niskich częstotliwości. Do tego już trzeba dużych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma być w nim bardziej uniwersalnego i w jakiej kwocie ma się zmieścić ? Bo jeśli chcesz lepszego dźwięku tu musisz szukać czegoś naprawdę dużo droższego.

Podobny poziom jakości dźwięku powinna zapewnić Yamaha 803d. Posiadacz kolumn Audiovector QR1 za około 5 tyś, uznał ze to porównywalny wzmacniacz po własnych testach i ostatecznie uznał ze jest do nich nawet nieco lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Tego nie wiem. Raczej jest to mało prawdopodobne. Współpracuje z Windowsami i Os-ami Maca. Do maliny potrzebny były raczej moduł z wyjściem coaxial lub optycznym. 

Rozwiazaniem pomiedzy malina a q5 "moze" sie okazać takie urządzonko...

https://hifiphilosophy.com/recenzja-m2tech-hiface-two-192-khz/?caly-artykul=1

Jego brat czyli...

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/recenzja-m2tech-hiface-dac/2/

Mam osobiscie i swietnie wspolpracuje z malina bo jest "stabilny" z linuxem. Ale co do pierwszego nie jestem w 100% pewny. Musiałbyś w wlasnym zakresie to ogarnac bo nigdy sie nie zagłębiem w to!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie flac-i leca tak....

Malinka z dyskiem ssd》m2tech HiFace DAC 》 analogowy wzmacniacz.... i jest miodnie :D

kiedys był laptop z foobar-em ale to bylo nieporeczne. Bo teraz malinka schowana. Wizualizacje przedstawia mi tablet (np. Okladka albumu itp.) a sterowanie czyli pilot to telefon.

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy wszystko;

KEF Q350 + SMSL Q5 PRO - podpiete opticalem pod tv w tym 43 metrowym salonie zagra wystarczająco dobrze?

Jeżeli zachce się słuchania muzyki, zawsze można puścić z telewizora np spotify lub Youtube. - lub podpiąć telefon pod aux

Zawsze można podpiąć dysk pod tv - czy on odczyta dobre formaty plików i będzie to ta jakość dźwięku?

Dla wymagających podpięcie kompa.

Bardzo dziękuję za cenne uwagi i wskazówki

Edytowano przez Staszek_M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...