Skocz do zawartości

Małe stereo do salonu 40m2


Staszek_M

Recommended Posts

Teraz tak myślę że dobrą opcją będzie postawienie serwera i wtedy z poziomu telewizora mam dostęp do całej muzyki, to by ułatwiło bardzo życie.

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Szczerze wątpię by tv odczytał flac-i z dysku.

Właśnie podpiąłem usb do starego 7 letniego telewizora samsung z utworem w formacie FLAC i gra🤩

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio należy do tej większości firm produkujących kolumny które od dawna podają wyższą impedancje kolumn niż ta prawdziwa. Większość kolumn będących w sprzedaży ma impedancję 4 Ω. Monitor Audio ostatnimi czasy zwykło budować coraz częściej kolumny i nieco wyższej impedancji z minimami około 5 Ω, co sprawia ze można by je nazywać 6 Ω. W przypadku wzmacniacza takiego jak Q5 pro nie jest najlepsze. Niższa impedancja kolumn daje tu większa moc i taka była by bardziej do niego wskazana bardziej. Jednak nie jest to takie bardzo ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Topping jest lepszy od Q5? Jeden i drugi ma swoich zwolenników/przeciwników. Ciężko jednoznacznie stwierdzić najlepiej porównać i opisać! 

Skoro te MA Bronze 2 odpowiadają cenowo to chyba wybór kolumn się wyjaśnia!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RLC napisał:

Czy Topping jest lepszy od Q5? Jeden i drugi ma swoich zwolenników/przeciwników. Ciężko jednoznacznie stwierdzić najlepiej porównać i opisać! 

Skoro te MA Bronze 2 odpowiadają cenowo to chyba wybór kolumn się wyjaśnia!

Mi też ciężko stwierdzić który lepszy, oba są w podobnej cenie. Topping przemawia dla mnie modułem bluetooth oraz jak mi się wydaje możliwością połączenie z Maliną po USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwą przewagą Toppinga MX3 jest to że posiada bluetooth, choć tylko o podstawowej jakości. Ma jeszcze wyjście słuchawkowe. Co do dźwięku trudno mi coś powiedzieć, bo nie porównywałem ich obu. Między wierszami dostrzegam że SMSL powinien sprawdzić się lepiej z kolumnami które są bardziej wymagające jeśli chodzi o ich napędzenie. Topping powinien mieć nieco bardziej poluzowany bas i zapewne bardzo dobrze sprawdzi się z większością tanich kolumn pod które jest głównie skonstruowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 18 wybrał bym raczej do postawienia obok monitora przy komputerze. Ma wprawdzie podawaną nominalną większą moc ale z tego co zauważyłem od początku był sprzedawany z bardzo słabym zasilaczem, a potem z tym z którym był początkowo sprzedawany Q5 pro zanim nie uposażono go w mocniejszy.  Trochę zaskakujące że początkowo wył sprzedawany z zasilaczem z którym można było liczyć realnie na około 2 x 20W, a potem jakieś 2 razy więcej. Pewnie AD 18 nada się dość podobnie jak MX3 i jest chyba jego głównym konkurentem o podobnych cechach. Taka wąska i dość wysoka obudowa zapewne dobrze się sprawdza tam gdzie jest na nią mało powierzchni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten topping MX3 to nie jest zły pomysł, połączyć go wtedy z Aurorą 700, albo Klipschami R-620F (topping łatwiej je napędzi niż Aurory, wiemy, że to kinówki, ale lubią grać głośno i spokojnie w takim pomieszczeniu podołają o ile przypadnie Ci do gustu ich brzmienie) .

Ewentualnie używane kolumny a zainwestować we wzmacniacz np.: NAD C316BEE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...