Skocz do zawartości

"Budowa" kina domowego-etapy


spidertick

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym się przywitać:)

Witam :)

nadszedł czas aby nowe lokum wyposażyć w kino domowe,

wstępnie wybrałem na początek 2 kolumny podłogowe oraz amplituner, reszta z czasem (fundusze).

Wybrałem:

Pioneer vsx-lx304

2 x dynavoice challenger m-65

Wysokość pomieszczenia 2,7 m

rzut mniej więcej jak w załączniku.

(czerwony kolor kolumny)

Beznazwy-1.thumb.jpg.807760d18a47837612e3a961b82b5269.jpg

Reszta rozbudowana zostanie później.

Czy mój wybór jest słuszny?

Główne założenie to kino domowe, ale oczywiście też muzyka.

 

Edytowano przez spidertick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

niestety nie słuchałem. 

Bazuję na opiniach sprzedawców. 

Słuchałem jedynie elac'ów. I troszkę płasko jak na moje ucho. Poza tym nie wiem czy wypełnią pomieszczenie. 

Ze szczecina...

Byłem na miejscu w 2 salonach w jednym nie wiele stało w moim budżecie w innym potraktowany zostałem jak hmm debil który się nie zna ( fakt nie znam się)

Zostaje tylko Internet. 

Pioneer dlatego, że ma najwięcej mocy.  Aby wieczorem jak domownicy będą spać móc korzystać z kolumn stosunkowo cicho bez większych spadków na jakości.

Co do samych kolumn jestem otwarty na propozycje. Chciałbym się zamknąć w pierwszym etapie na 6-7 tyś. wraz z kablami.

Myślałem też o Heco Aurora 700/1000

Edytowano przez spidertick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś Cie tak potraktował to nie znaczy że masz tracić na dzieje. Niestety są salony ktore maja taki styl obsługi.

Idx do innego.

Do nas

23 godziny temu, spidertick napisał:

Pioneer dlatego, że ma najwięcej mocy.  Aby wieczorem jak domownicy będą spać móc korzystać z kolumn stosunkowo cicho bez większych spadków na jakości.

To nic nie da.

To papierowa moc.

Moim zdaniem Yamaha 685 + set HEco Aurroa 700 z subem.

Moge ci pożyczyć taki system na odsłuch domowy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

To papierowa moc.

Nie bardzo rozumiem, opinię na temat wyższości tego sprzętu słyszałem z 3  niezależnych źródeł, z czego 1 osoba nie miała nawet już w ofercie tego sprzętu i zachęcała do zakupu gdzie indziej jeżeli uda mi się gdzieś znaleźć.

Poza tym złącze HDMI z przodu to wygoda, żeby podłączyć np kamerę, telefon itp...

System 9.1 daje też możliwość dalszej rozbudowy o kolumny efektowe, a wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, a ja gadżeciarz jestem :)

 

9 godzin temu, S4Home napisał:

Moge ci pożyczyć taki system na odsłuch domowy.

Jaki koszt takiego wypożyczenia?

Edytowano przez spidertick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JaZz napisał:

No tak nie do końca.

Ale jak to nie do końca? Wypożyczałem kiedyś wzmak (który zresztą ostatecznie kupiłem) w S4Home i wyglądało to tak, że po wpłaceniu kaucji równej wartości sprzętu, wzmacniacz dostałem na testy. Jeśli by mi się nie spodobał kasę oddają a wypożyczający pokrywa koszt wysyłki. Cała filozofia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od końca jest to zwrot. Gdyz nie musimy wówczas robić to jak prawo nakazuje. Mianowicie termin wypożyczenia jest dowolny. Do ustalenia.

A druga sprawa nie robimy problemów z oddaniem, ze zwrotem i oddajemy natychmiast a nie do 14 dni. 

Uwierzcie wiem że niektóre salony robią problem ze zwrotem. Dlatego że mało kto zwrócił uwagę że prawo zwrotu chroni też sprzedawce.

"Sprzęt nie może nosić śladów użytkowania!" Uwierzcie jeśli ktoś chce bardzo łatwo udowodni te słady

Ja tak miałem.

13 godzin temu, spidertick napisał:

Nie bardzo rozumiem, opinię na temat wyższości tego sprzętu słyszałem z 3  niezależnych źródeł, z czego 1 osoba nie miała nawet już w ofercie tego sprzętu i zachęcała do zakupu gdzie indziej jeżeli uda mi się gdzieś znaleźć.

Pisałem o mocy. W przypadku amplitunerów tej samej klasy a takim jest wspomniany Pioneer Denon X 2700 czy Yamaha 685 nie czujesz różnicy w mocy. Barwie dzwieku owszem. Ale moc zwłaszcza ta która psize na pudełku to wydmuszka. 170W czy ile tam jest nie uzyskasz i nigdy to nie zagra na taka wartośc. Wzmacniacze oferujące takie moce są drogie. A gdzie dopiero amplituner.

Pioneer jest ok. Mam go w ofercie po prostu informuje że to model zbudowany w kopii z Onkyo 696 / 686. Rożni się softem.

Jak masz gdzieś przełożyć budżet to na kolumny. A jak masz i na kolumny i na najdroższy wzmacniacz z segmentu no to nie ma problemu :)

Zapraszam po wyceny. Jest w ofercie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Sprzęt nie może nosić śladów użytkowania!

sorry, ale to bzdura totalna, to jest klauzula abuzywna...

Sprzęt ma być w stanie nienaruszonym, czyli nieuszkodzony.

Użytkowanie w granicach normalnego zarządu jest dozwolone inaczej nie miałoby to sensu.

 

cyt:

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9.

Czyli przekładając na język polski, nie mogę użyć kolumny jako młotka.

 

Ustawa chroni tylko konsumenta, w żaden prawie sposób sprzedawcę, w sądzie i tak racja zawsze jest po stronie konsumenta, a udowodnienie rysek, klient może złożyć reklamację w razie czego z rękojmi... itd... Nie wygrasz

 

Podsumowując, nawet jak klient odeśle Ci porysowaną kolumnę i powie, że taką otrzymał, to Ty masz obowiązek dowieść tego że tak nie było, musisz mieć zdjęcia produktu przed jego wysłaniem i w chwili kiedy klient otwiera paczkę...

W transporcie mogła ulec uszkodzeniu.

Tak czy inaczej przegrywasz...
A to ciągnie koszta, sądy, zastępstwo procesowe... Jak trafisz na świadomego klienta i mu odmówisz licz się z tym że popłyniesz finansowo.

Do tego dojdą wpisy klauzul abuzywnych a tam liczą za znak, jak masz coś nie tak w regulaminie....

Lepiej ustąpić...

 

 

Rozważę Twą propozycję :)

Edytowano przez spidertick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sprzedawcy i sprzedawcy, są tacy co im zależy na klientach i nieposzlakowanej opinii a są tacy jak piszesz.

Ja ostatnio mam pecha, wszystko, dosłownie wszystko co zamawiam muszę reklamować (wyposażam/wykańczam nowe lokum).

Z żoną zamawiając coś z netu robimy już zakłady co będzie nie nie tak...

Nie obstawiamy, czy będzie czy nie będzie tylko co, bo na pewno coś będzie :)

Także ze sprzętem audio mam obawy jak cholera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robimy z niczym problemu.

Obsługujemy tak jak sami byśmy chcieli być obsłużeni.

A co do zwrotu. To ja tylko mówię. Sam się z tym spotkałem. Wyraźnie mi powiedzono że nie oddadza całości albo wcale.

Oczywiscie Euro, Media i takie tam problemów nie robią, ale mówimy tu o salonach audio. Nie podam tutaj bo to było by nie właściwe ale znam takowy który Ci będzie robił problemy ze zwrotem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sami sobie by zaszkodzili jakby robili problem. 

Tego się nie obawiam. 

Wracając do tematu 

Zostanę przy Pionierze, wczoraj byłem w jednym z salonów. 

Nie mieli to w ofercie ale też usłyszałem już 4 opinię że jak amplituner budżetowy to sens ma tylko pioneer. Oczywiście jeśli poza kinem chce się jeszcze posłuchać muzyki. 

Także pioneer lx304

W sufit wsadzę polk audio cp60 jako efektowe. Na razie tylko 2 szt. Docelowo 4.

Edytowano przez spidertick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, seba3002 napisał:

A można wiedzieć kto wygłasza takie opinie 🙂

W 4 salonach audio otrzymałem takie informacje. Tak jak pisałem, jeżeli chce się posłuchać muzyki.

Widzę, że to kij w mrowisko :)

Nie ma sensu dalej tego wałkować, wybrałem pioneer'a

Jak przepłacam, trudno - moja kasa - mój wybór.

Poza tym system 9 kanałów i hdmi z przodu, kamera, laptop, telefon, aparat.

Yamaha tego nie ma.

Edytowano przez spidertick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to ma, denon to ma 🙂. Ale ok, nie słyszałem Pioneera, słyszałem Onkyo, słyszałem Yamahę, Denona miałem, Marantza mam. Gdybym miał budować kino domowe, wybrałbym Yamahę. Gdybym chciał budować kino domowe ale z jako takim stereo - wziąłbym Marantza. Onkyo podobno ma dobrą kalibrację (nie wiem, nie testowałem). Nie wiem co ma Pioneer, że 4 salony go tak chwalą. 

A na marginesie dodam, że jeśli lubisz posłuchać muzyki to sugeruje wybrać AMP z wyjściem pre out. Ja zaczynałem przygodę od KD, dziś dominuje stereo. Zawsze warto zostawić sobie furtkę. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, seba3002 napisał:

A można wiedzieć kto wygłasza takie opinie 🙂

No właśnie też jestem ciekaw... Bo ja się z tym nie spotkałem.

21 godzin temu, spidertick napisał:

W 4 salonach audio otrzymałem takie informacje

Nazwy?

18 godzin temu, yahoo111 napisał:

Różnica jest taka, że jeśli w innym sklepie coś kupisz, zwrócisz, znów kupisz coś innego, zwrócisz, to mogą chyba odmówić realizacji kolejnego zamówienia, jeśli się z nimi zawczasu nie umówiłeś, że sprzęt tak naprawdę wypożyczasz.

Moga. Pytanie czy będą chcieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2020 o 13:21, yahoo111 napisał:

Różnica jest taka, że jeśli w innym sklepie coś kupisz, zwrócisz, znów kupisz coś innego, zwrócisz, to mogą chyba odmówić realizacji kolejnego zamówienia, jeśli się z nimi zawczasu nie umówiłeś, że sprzęt tak naprawdę wypożyczasz.

Nie mogą...

Niezgodne z prawem, zapłacą kary i sprawa w sądzie, nie z powództwa cywilnego, a z urzędu. (ostatnio w telewizji sprawa żabki, jak ekspedientka odmówiła obsługi klientowi bez maski).

Nie radzę odmawiać sprzedaży klientowi.

W przypadku umów zawieranych na odległość klient ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny i może tak do usranej śmierci... Sprzedawca ma obowiązek wywiązać się z umowy. Odmowa obsługi/sprzedaży jest niezgodna z prawem.

Jest tylko kilka przypadków kiedy można, zagrożenie życia, niezgodność z prawem itp. a nie dlatego że klient korzysta ze swojego prawa (IMHO dziurawego).

6 godzin temu, S4Home napisał:

W 4 salonach audio otrzymałem takie informacje

wolę nie podawać nazw

 

Pioneera już mam :)

 

Dnia 1.10.2020 o 11:21, seba3002 napisał:

A na marginesie dodam, że jeśli lubisz posłuchać muzyki to sugeruje wybrać AMP z wyjściem pre out.

Pioneer je ma, yamaha chyba nie.

 

Dnia 1.10.2020 o 11:21, seba3002 napisał:

Onkyo podobno ma dobrą kalibrację

Pioneer ma zbliżoną konstrukcję, te firmy się "połączyły".

Dnia 1.10.2020 o 12:16, Q21 napisał:

Jak już zamówiłeś to przetestuj, posłuchaj i podziel się wnioskami ;). Wypożyczenia to ważny element wyboru sprzętu, ciężko mi sobie wyobrazić dużą część zakupów bez tego procesu.

Gdybym może kupował kolumny za 10 k to tak, nie jestem audiofilem, a dźwięk po prostu ma wypełniać przestrzeń, czy trochę przebarwi, czy zagra inaczej niż oryginał, ja pewnie i tak różnicy nie wyłapię.

Oczywiście, każdy ma swoje podejście. Wiadomo, że chciałbym jak najlepsze za jak najmniej :) - jak każdy.

Chcę mieć możliwość dalszej rozbudowy systemu i to też przemawia na Pioneera, 9 kanałów :) 7 to tak łatwo zapełnić, 9 już trudniej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaryzykowałem" z tymi dynavoice. 

Przyjechały... Szczerze mówiąc 

Słuchałem elac'ów i monitor audio bronze .

Pomimo iż słuchałem ich w salonie hifi na wzmacniaczu stereo,  to jak dla mnie u mnie w salonie te dynavoice brzmią lepiej. 

Grają o wiele niżej niż w/w.

Mogłyby być trochę krótsze, jednak dźwiękowo jak dla mnie to w tym budżecie to dobry wybór. 

W sufit kupiłem już 2x polk audio sc60

Już podłączone, w przyszłym miesiącu kupię jeszcze centralny i pewnie ze dwa atmosy.

Lepiej je wieszać pod sufit czy postawić na kolumnach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2020 o 10:34, spidertick napisał:

W sufit kupiłem już 2x polk audio sc60

Już podłączone, w przyszłym miesiącu kupię jeszcze centralny i pewnie ze dwa atmosy.

Lepiej je wieszać pod sufit czy postawić na kolumnach?

Dobre pytanie MARKCOX

Z tego wynika jakoby to były surround. I jedne i drugie w sufit :/

Oj to się nie uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surround będą 2 podstawkowe po bokach (bardziej z tyłu - na ile będzie to możliwe, , 2 x do zabudowy nad głową (na razie są jako surround).

Czyli lepiej w sufit dać dodatkowe 2 atmosy, sprawa jasna.

reasumując:

2 frontowe + centralny + subwoofer, nad głową 2x sc60, po bokach 2 podstawkowe, mniej więcej na środku (między siedziskiem a tv) 2 sufitowe kierunkowe ( albo do zabudowy (głębokość mnie trochę ogranicza, albo zwykłe w pudełkach.

Tak to widzę.

Spiąłem na razie TV z amplitunerem za pomocą earc, czy lepiej zrobić złączem optycznym?

Fajnie, że pilotem tv można sterować amplitunerem, jest to wygodne i amplituner sam się wyłącza przy wyłączeniu TV itp.

Miałem mały problem ze spięciem tego amplitunera z sony kd-75xg9505, ale po aktualizacji TV i ponownym przejściu przez kreatora wszystko ładnie działa.

Edytowano przez spidertick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...