Skocz do zawartości

Podstawa kina domowego


ironman

Recommended Posts

Witam, poszukuje sprzętu który będzie podstawą pod kino domowe. Narazie chciałbym kupić amplituner plus 2 kolumny, kiedyś dokupić resztę do 5.1

Przeszedłem sie po sklepach i każdy swoje chwali.
Starają mi się wcisnąć Denona avr 1909 i do tego kolumny jbl es80

Czy można lepiej w podobnej cenie? Czy macie inne propozycje?
czy ten denon bedzie dawac dzwiek z hdmi na kolumny ?


Pomieszczenie gdzie będzie to ustawione ma około 20 m^2 ale jest otwarte na kuchnie, przedpokój.
Sprzęt ma służyć do słuchania muzyki, a także do oglądania filmów na dvd. Odsłuchałem dzisiaj kilka głośników, ale rożne warunki, rożne ustawienia i w głowie postał zamęt. Najfajniej brzmiały dla mnie jbl es100 , ale to spore i raczej za duże jak na mój pokój ? bo przecież nie będe słuchać muzyki tak głośno żeby na całej ulicy było mnie słychać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz pozostały sprzęt (DVD, CD...).
Zakładam, że możesz wydać 4-5 tysięcy na amplituner w kolumnami frontowymi.

Co do kolumn - opinie o JBL są różne, jest pewnie tyle samo ich przeciwników co zwolenników. Modele ES100/E100 wymagają raczej powierzchni powyżej 30m^2, więc u Ciebie albo ES80/E80 albo ES90/E90 (od 20m^2 można już kupić ES90/E90, na mniejszych powierzchniach raczej nie ma to sensu).
Z innych firm - choćby Canton, HEco czy Jamo. Poza tym jest też parę niezłych polskich firm (ESA itp).

Popatrz na testy Audio - często poruszane są tematy kolumn w zakresie 2-3 tysięcy za parę.
Warto również skorzystać z wyszukiwarki lub popatrzeć na tematy w dziale Kino Domowe - równiez tu było juz poruszanych parę tematów typu "amplituner + kolumny" w cenie 3, 4 czy 5 tysięcy.

Chcesz nowy sprzęt, czy może być używany?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt tylko i wyłącznie nowy.
zgadza się, budżet to ca 5 tys zł za parę kolumn i amplituner.


nie mam niestety możliwości od słuchu w 1 miejscu kilku głośników ( poza media markt, ale w ich warunkach to ipod najwyzej mozna odsluchac) i dlatego pytam.

słuchałem Dali Concept 6 ale brakowało mi w nich średnich tonów, tak płasko grały.

jbl moge kupić w kilku miejsach, wiec posłuchać dałoby ich rade. Ale porównania brak ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak naprawdę aby mieć pewność co do zakupu musiałbyś wybrane kolumny posłuchać w domu.Kiedyś słuchałem integry Audioneta na Audio Show zachwyciła mnie.Załatwiliśmy ten wzmacniacz na odsłuchy u kolegi ,zaraz po podłączeniu odpadł.Niedawno miałem go u siebie w domu .W moim pomieszczeniu z moimi kolumnami znowu zagrał świetnie ,na tyle że się zastanawiałem czy nie zamieniłbym go za swoje lampki.Podobają się JBL spróbuj wypożyczyć za kaucją ,najlepiej na sobotę i niedzielę .Jeden dzień to trochę mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym kupił stereo, a amplituner na razie olał. Ważne jest żeby wzmacniacz można było potem zintegrować z kinem, czyli żeby jedno z wejść można było skonfigurować tak, że pominięta jest regulacja głośności. Potem jak koniecznie będziesz chciał mieć kino, to kupiłbym jakikolwiek amplituner, do kina wystarczy.
Przynajmniej posłuchaj jaki jest dźwięk z amplitunera, a jaki z wzmacniacza stereo o podobnej cenie. Ja też na początku chciałem kino, ale szybko mi pszeszło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co do Dali Ikon 6, to rewelacyjne glosniki... moze troche drozsze niz twoj budzet (ok. 3k) ale moim zdaniem warto.
Mialem mozliwosc odsluchu u znajomego zarowno muzyki w stereo jak i filmow na pelnym zestawie Ikonow.

Ogolnie bardzo fajny bas, rewelacyjne wysokie tony (w dziale z testami mozesz sobie poczytac o Ikonach 5... 6stki maja tak samo, tylko lepszy bas).

Moim zdaniem dobry wybor zarowno do muzyki, jak i pozniejszego rozbudowywania do zestawu 5.0 lub 5.1 :)
Sam posiadam Dali 505... i tez planuje predzej czy pozniej przesiasc sie na Ikony.

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

słuchałem Dali Concept 6 ale brakowało mi w nich średnich tonów, tak płasko grały.


Jesteś chyba pierwszą osobą, której nie odpowiadały średnie tony
w Dali Concept. Należą one do czołówki kolumn grających właśnie
naturalną średnicą bez wyostrzeń góry i dolu, odpowiednią oczywiście
do swojego przedziału cenowego...
Z czystej ciekawości, na jakiej elektronice je słuchałeś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...