Skocz do zawartości

Jaki amplituner kina domowego do głośników Klipsch RP-8000F


Piotr Kmiecik

Recommended Posts

Proszę o rade w dobraniu odpowiedniego amplitunera do moich nowo zakupionych głośników firmy klipsch rp-8000F. Obecnie mam amplituner sony STR-DN860. Do słuchania ścieżki dzwiakowej w filmach jest ok ale jak puszczam muzykę w stereo to już nie wygląda według mnie dobrze.  Cena amplitunera do 5 tyś. i musi to być amplituner kina domowego. 7.1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piotr Kmiecik napisał:

Proszę o rade w dobraniu odpowiedniego amplitunera do moich nowo zakupionych głośników firmy klipsch rp-8000F. Obecnie mam amplituner sony STR-DN860. Do słuchania ścieżki dzwiakowej w filmach jest ok ale jak puszczam muzykę w stereo to już nie wygląda według mnie dobrze.  Cena amplitunera do 5 tyś. i musi to być amplituner kina domowego. 7.1

 

Onkyo serii RZ najlepiej 840.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że 4x8" do napędzenia, to nie w kij dmuchał, ale Klipsch'e same w sobie są kolumnami o wysokiej skuteczności, więc nie mają dużego zapotrzebowania na prąd, żeby zagrały. A Arcam sam w sobie, to już trochę inna półka, niż wspomniani popularni japońscy producenci.

Jak już kolega wyżej napisał, wypożycz, potestuj i wybierz najlepszy dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR 390 gra na prawdę bardzo dobrze. Wysteruje je bez problemu.

Ale moja propozycja

Dnia 28.09.2020 o 08:10, S4Home napisał:

Albo Yamaha 685 + końcówka na fronty Atolla.

zagra nawet jeszcze lepiej.

10 godzin temu, Markcox napisał:

A Arcam sam w sobie, to już trochę inna półka, niż wspomniani popularni japońscy producenci.

Dokładnie. Brytyjczycy stawiają na dynamikę, przy równym poziomie częstotliwości. Japończycy lubią rozjaśnić brzmienie. Doprowadzić do szerszej sceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podepnę się pod temat. Też ostatnio nabyłem 8000F + 504C i przy kinie napędzanym przez ONKYO tx-nr656 jest ok. Natomiast przy słuchaniu muzyki z tego zestawu jest średnio, wokale uciekają w tył i ogólnie "czegoś" mi brakuje. Zmiana kabli nic nie zmieniła, to też planuje zmianę amplitunera.

Muzyka jest odtwarzana z domowego serwera z plików Flac, streaming Tidal Master (czasem Spotify) i gramofonu.

Czy wobec tego jest sens szukać czegoś w kwocie do 3000 zł czy lepiej tak jak tu proponujecie od razu należy szukać w półce cenowej powyżej 5000 zł?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2020 o 12:19, Piotr Kmiecik napisał:

Różnica miedzy tymi modelami to 1800zł. W czym  model 1080 jest lepszy od 880

We wszystkim.

880 to 685 w metalowej obudowie.

9 godzin temu, tadekk55 napisał:

Który to już wątek typu mam klipsch i nie gra w muzyce :D ? no niestety tak to jest jak się kupuje kolumny które są pod KD i grają skrajnymi częstotliwościami.

No dokładnie i to kobyły 8000 z modelem 656 amplitunera. No tak to bedzie grało. Albo wymiana frontów pod muzyke. Albo amplituner za 3 razy tyle. Kino super ale w stereo pokazuje ti braki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

No dokładnie i to kobyły 8000 z modelem 656 amplitunera. No tak to bedzie grało. Albo wymiana frontów pod muzyke. Albo amplituner za 3 razy tyle. Kino super ale w stereo pokazuje ti braki.

Kupując amplituner jakieś 4 lata temu na odsłuchach był podłączony do RP-260F i gało to bardzo dobrze (przynajmniej tak mi się wydawało). Onkyo 656 grał lepiej niż Denon czy Yamaha w tej półce cenowej, dlatego wybór padł na niego. Przez te lata współpracował z moimi kolumnami DIY. Jako że odsłuchy przy zakupie były zadowalające, gdy nadszedł czas wymiany kolumn wybór padł na Klipsch. RP-260F wydawały mi się za małe to też szukałem RP-280F, których już nie produkują, dlatego kupiłem RP-8000F... i mleko się rozlało.  Jestem z nich zadowolony, ale teraz mam niedosyt.  

Zatem będę zobowiązany za wszelkie rady jak uskutecznić system nie wymieniając frontów. Trzeba wymienić amplituner, ok ale na jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP 260 a RP 280 czy też nowe dokładnie to samo RP 8000 to jest olbrzymia rożnica.

W 260 czy też 6000 masz 2x 16,5 cm na basie

W280 czy tez 8000 masz 2 x20 cm.

Zapotrzebowanie na energie jest znacznie wieksze. Wynika to z masy samego głośnika.

To się tak tylko wydaje ale powierzchnia głosnika jest znacznie wieksza. Polecam policzyć PI*R2

12 godzin temu, Piotr Kmiecik napisał:

Dziękuje za poświęcony czas. Zdecyduje się yamahe 1080

Słusznie. Zapraszam po wycenę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2020 o 17:39, abu1999 napisał:

Czy wobec tego jest sens szukać czegoś w kwocie do 3000 zł czy lepiej tak jak tu proponujecie od razu należy szukać w półce cenowej powyżej 5000 zł?

Moim zdaniem nie ma sensu szukać w przedziale 3000 zł bo będziesz miał plus minus to co masz obecnie tylko w nowszej odsłonie. Jeśli już chcesz uzyskać odczuwalny przeskok to celuj w przedział 5000 zł. Sprawdź chociażby RZ-840.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli kina + końcówka mocy na fronty to najlepsze połączenie pod względem jakości brzmienia szczególnie w stereo...inaczej ciężko pogodzić jedno i drugie w jednym urządzeniu. Nawet ampli za 10k nic tu nie zmieni poza funkcjonalnością ale o tym trzeba się przekonać samemu - ucho prawdę powie

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fosge napisał:

Ampli kina + końcówka mocy na fronty to najlepsze połączenie pod względem jakości brzmienia szczególnie w stereo

Sorry , ale to co piszesz to wg. mnie mit. Mit w który sam bardzo długo wierzyłem. Nie ma innego rozwiązania jeżeli nie chcemy się bawić w namiastki stereo, jak rozdzielenie systemów. Rozdzielenie systemów KD i Stereo nie musi oznaczać podwójnych frontów. Wystarczy amp. KD z wyjściem Pre Out na fronty podłączony pod WZMACNIACZ DZIELONY lub INTEGRĘ z możliwością pracy jako końcówka mocy , lub switch RCA , lub switch oparty o podłączenie kabli kolumnowych. Przede wszystkim chodzi o to, by sygnał ze źródeł stereo , był przetwarzany przez pre wzmacniacza stereo a nie amplitunera KD. Podłączenie samej końcówki niczego nie zmienia , owszem odciąża końcówki mocy amplitunera odpowiadające za fronty , ale nadal wąskim gardłem jest przystosowany do dźwięku kinowego przedwzmacniacz.

To oczywiście tylko moje sugestie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomek4446 napisał:

Sorry , ale to co piszesz to wg. mnie mit. Mit w który sam bardzo długo wierzyłem. Nie ma innego rozwiązania jeżeli nie chcemy się bawić w namiastki stereo, jak rozdzielenie systemów. Rozdzielenie systemów KD i Stereo nie musi oznaczać podwójnych frontów. Wystarczy amp. KD z wyjściem Pre Out na fronty podłączony pod WZMACNIACZ DZIELONY lub INTEGRĘ z możliwością pracy jako końcówka mocy , lub switch RCA , lub switch oparty o podłączenie kabli kolumnowych. Przede wszystkim chodzi o to, by sygnał ze źródeł stereo , był przetwarzany przez pre wzmacniacza stereo a nie amplitunera KD. Podłączenie samej końcówki niczego nie zmienia , owszem odciąża końcówki mocy amplitunera odpowiadające za fronty , ale nadal wąskim gardłem jest przystosowany do dźwięku kinowego przedwzmacniacz.

To oczywiście tylko moje sugestie :) 

Przecież o to mi właśnie chodzi ... stereo ze wzmacniacza stereo a kino z amplitunera nie inaczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Albo przepinanie kabli na bananach. Wówczas masz totalnie dwa niezależne systemy.

Ale to nie w każdej rodzinie przejdzie 🙂. Po pierwsze nie każdy ma swobodny dostęp do kabli. A po drugie - i chyba o wiele ważniejsze - nie każda żona potrafiłaby sobie z czymś takim poradzić 😁. Ale zgadzam się z tym co pisze @tomek4446, sam mam Amp z wyjściem pre i wzmacniacz z main in. Źródło podłączone bezpośrednio do wzmacniacza a fronty działają zarówno w KD jak i w stereo. Z tym że przy takim rozwiązaniu warto pomyśleć nad lepszej jakości kolumnami frontowymi.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...