Skocz do zawartości

Jaki amplituner kina domowego do głośników Klipsch RP-8000F


Piotr Kmiecik

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Albo przepinanie kabli na bananach. Wówczas masz totalnie dwa niezależne systemy.

Powiedz Piotrek to mojej żonie , że jak będzie chciała obejrzeć swoje ulubione " Domo + " , to za każdym razem ma przepinać wtyki :)@seba3002 i ja chyba do takich odważnych nie należymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 - prostym rozwiązaniem jest kupno drugiego tv i wstawienie go w innym pomieszczeniu. Może w sypialni. Do tego można podeprzeć taką decyzję słowami, że to dla Jej wygody😉. Żony, na ogól nie są wybredne, jeśli chodzi o jakość oraz ilość funkcji sieciowych i dlatego koszt takiego posunięcia nie będzie zbyt wysoki. Poza tym takie rozwiązanie to już krok do przodu na drodze do urządzenia pokoju odsłuchowego. No i nikt nikomu nie przeszkadza. Pozdrowienia dla Małżonki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 5.10.2020 o 08:03, S4Home napisał:

We wszystkim.

880 to 685 w metalowej obudowie.

No dokładnie i to kobyły 8000 z modelem 656 amplitunera. No tak to bedzie grało. Albo wymiana frontów pod muzyke. Albo amplituner za 3 razy tyle. Kino super ale w stereo pokazuje ti braki.

Oczywiście stary temat ale Sie podepnę.Mam 2 lata już klipsch rp260f rp450c rp600m niby najlepsze monitory klipsch.Amplituner nic nie pomoże najpierw onkyo686 potem denon4400 finalnie Onkyo rz1100 mało tego wzmacniacz nic nie pomoże.Onkyo9070 teraz Rotel Ra1572 na sprzęt wydałem prawie 30tys zł.I zagrało to w stereo nawet z Amplitunerem Onkyo rz1100 jak fronty zmieniłem na Heco Celan Revolution3 na 18m kw rozszarpały rp260f czy rp600m.Klipsch rp to są dobre kolumny do kina niestety słabe do stereo i jak wam się nie podoba teraz wydacie więcej kasy niż ja i nadal będzie lipa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak.

Ale to o czym zapominamy to taki był zamysł także samego producenta.

On ma inne modele typowe pod stereo.

 

Oczywiście.

Ja od początku kupowałem sprzęt pod kino domowe nie mogę mieć pretensji do producenta pisali że w kinie sąsiedzi cię znienawidzą:).A w muzyce będę sie czuł jakbym był na koncercie.Tak jest ale nie do końca ja osobiście lubię to w stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć! Uznałem, że nie ma sensu tworzyć nowego tematu, więc piszę tutaj.
Zamierzam zrobić upgrade kina domowego i chcę wskoczyć na kolumny Klipsch RP-8000F + RP 404 C. Problem w tym, że mam trochę słaby amplituner: Yamaha RX-V479.
Trochę specyfikacji: http://www.yamaha-audio.pl/amplituner-kina-domowego-5.1-yamaha-rx-v479.html

Docelowo czaję się na Marantza, np SR5015 lub może SR7015. Pozostaje kwestia budżetu, bo na razie mnie na niego nie stać.

Mądrzejszych ode mnie chcę zapytać, czy ta Yamaha jakoś uciągnie ten zestaw głośników dopóki nie zakupię czegoś mocniejszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciągnie?

no grac będzie. Ale zupełnie bez szału.

nie wiem jakie masz teraz kolumny. Jeśli Prism to owszem szał będzie.

8000 potrzebuje dużo prądu. SR 5015 tez będzie dla nich po prostu nijaki. Da więcej pradu, złagodzi górę pasma. Ale 7015 to już inna bajka.

Ewentualnie Denon 3700  i jakaś końcówka?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...