Skocz do zawartości

Pomoc w sprawie doboru amplitunera lub wzmacniacz


freek-f1

Recommended Posts

Witam!!!

Do laptopa podpiętą mam kartę graficzną creative sb 5.1 do której podłączone mam głośniki Genius 5005.
Mam pytania, co będzie najlepiej pasować do sprzętu który posiadam? Doradźcie czy kupić amplituner czy wzmacniacz i jaki wybrać?Jakie firmy są dobre i tanie(jeśli to możliwe)? Może do takiego zestawu wystarczy jakiś noname ?
Nie mam zbyt wiele środków na zakup wiec tu się rodzi moje następne pytanie, czy jest możliwość podpiąć amplituner stereo pod 5.1?
dodam że karta ma optical out

Proszę o rady i info
z góry dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć 5.1 wychodzące z amplitunera - to musisz kupić amplituner (lub wzmacniacz) kina domowego.
Jeżeli wystarczy Ci stereo - to wtedy wychodzisz z karty muzycznej komputera kabelkiem minijack-2cinch, no i te 2 cinche podłączasz pod dowolne (za wyjatkiem PHONA) wejście amplitunera (np. AUX, Tape, CD, Tuner...).
Praktycznie nie spotyka sie amplitunerów/wzmacniaczy stereo, które mają wejście ceyfrowe (optyczne czy koaksjalne), a poza tym i tak nie osiągnąłbyś tym więcej.

Jezeli kupujesz sprzet (amplituner, kolumny) to należy wystrzegac sie wynalazków (czy bezfirmówek), a skupić sie na znanych markach (z amplitynerów/wzmacniaczy będą to np. Denon, JVC, Marantz, Onkyo, Pioneer, Sony, Yamaha ...).

Co do firm - to parę pytań:
- czy moze być sprzęt używany (bo nowy bedzie Cię sporo kosztował)
- na jakiej powierzchni będzie to grało
- jakie kolumny
- będzie służył do gier w 5.1, czy do filmów czy do muzyki (z MP3 czy normalne CD)
- ile możesz wydac na to

Absolutne minimum dla stereo to 400zł (prosty amplituner i nieduże kolumny podstawkowe), dla zestawu 5.1 to 800zł.
A sensowne wydatki to bedzie 2x więcej...

Pozdrawiam
PS. Warto jeszcze uzupełnić swój profil i podać miejscowość icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, zastanawiałem się nad sprzętem używanym ponieważ, jest tańszy.
Mój pokój jest mały i jego powierzchnia nie przekracza 10 metrów 2.
Do amplitunera zamierzam podłączyć głośniki komputerowe 5.1 Genius 5005( łączna moc to 150w), przy czym małe mają po 15w ( może coś do nich dokupię lub zamienię).
Chciałbym, żeby zestaw był w miarę możliwości uniwersalny tzn służył mi i do gier jak i do filmów, muzyki(muzyka nie tylko w mp3).
A co do kosztów jakie mogę ponieść to im mniej tym lepiej icon_biggrin.gif a tak na poważnie to do 500 zł max.

Sprawdzając allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item533715840_onkyo_tx_s...a_domowego.html
i kilka innych zgodnych z przedstawionymi przez Ciebie firmami.....teraz kwestia tylko w parametrach...
Nie wiem czy w takim przedziale cenowym dam rade kupić cos z wyjściem optycznym a na tym tez by mi zależało....jesli to będzie konieczne wstrzymam się z kupnem do momentu aż dozbieram troszkę pieniędzy....

Bardzo Ci dziękuję za treściwą odpowiedz
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, chociaz znalazlem w necie ten zestaw, nie jest typowo komputerowy. majä normalne kable glosnikowe, woofer oczywiscie ze wzmacniaczem i zaciskami sprezynkowymi. Ale powaznie bym sie zastanowil, czy warto je läczyc z ampli, jesli karta dzwiekowa posiada dekodery 5.1. Poza tym.....ta ich moc po 15 Watt.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że sprzęt jest słaby ale już wcześniej pisałem, mam zamiar go modernizować..dlatego tez pytam i zbieram informację co i jak a po za tym uważam , że można z tych głośników troszkę więcej wyciągnąć. Mam jeszcze pytanie, czy podłączenie optyczne karty z amplitunerem da różnice w dźwięku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 500zł znajdziesz już firmowy amplituner KD z dwoma rodzajami wejść cyfrowych 5.1 (czyli koaksjalnym i optycznym), najwyżej chwilę poczekasz i poszukasz. icon_cool.gif

Niezła jest seria ONKYO SR-TX50x, najstarszy model to TX500. Poniżej masz na aukcji srebrny za 589zł
http://allegro.pl/item534187025_onkyo_tx_s...super_cena.html
Nie warto kupowac niższej serii (np. 304, nie w każdym roku modelowym seria 30x występowała).
Poza tym jest trochę ofert na SONY czy Pioneera w tej cenie.
Rozsądną cenę mają te 2 amplitunery SONY: DE-697 (Kraków) za 560zł oraz za 600zł (Żyrardów) model DG-510 (już z HDMI i mikrofonem do automatycznej kalibracji kolumn). Najlepszy oczywiście byłby odbiór osobisty i sprawdzenie sprzętu (a przede wszystkim sam wieziesz sprzęt do domu i nie musisz się obawiać rzucania pudłem przez kuriera)
http://allegro.pl/item536039127_sony_str_d...tny_czarny.html
http://allegro.pl/item541568934_amplituner...kalibracja.html

Jeżeli zakładasz stopniową wymianę sprzętu - to możesz rzeczywiście zacząć od samego amplitunera KD (i podłączyć pod niego Twoje Geniusy).
Natomiast nie oczekuj radykalnej poprawy dźwięku po podłączeniu Geniusów pod amplituner.

Pamiętaj, że kupując najniższe (albo prawie najniższe) modele danej frmy nie należy oczekiwać cudów! icon_sad.gif
Jeżeli chcesz nowy sprzęt - najlepiej poczekać i dozbierać jeszcze "trochę".

Pozdrawiam
PS. W ten weekend jest w MediaMarkt wyprzedaż - pewnie można będzie trafić na komplet amplituner, odtwarzacz DVD oraz 5 kolumn w cenie trochę wyższej niż tysiąc złotych (sprzęt nowy i na gwarancji, ale kolumny zapewne nie będą rewelacyjne - mniej uznanych firm jak MAudio czy coś w tym stylu). Jeżeli masz możliwość zwiększyć kwotę (lub pożyczyć czy wziąć na raty) to może to być sensowne rozwiązanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiadomo, że sprzęt jest słaby ale już wcześniej pisałem, mam zamiar go modernizować..dlatego tez pytam i zbieram informację co i jak a po za tym uważam , że można z tych głośników troszkę więcej wyciągnąć. Mam jeszcze pytanie, czy podłączenie optyczne karty z amplitunerem da różnice w dźwięku?


Röznica w dzwieku bedzie, na lepsze oczywiscie. Poza tym, to chyba jedyna w tym przypadku mozliwosc przeslania dzwieku wielokanalowego do amplitunera. Powinno byc lepiej takze w stereo.

Kablem cyfrowym (tu - optycznym) bedzie do amplitunera przesylany czysty (nieprzetworzony) sygnal AC3 z karty dzwiekowej, natomiast przetworzeniem sygnalu zajmie sam amplituner, ktöry ma (najprawdopodobniej) lepsze przetworniki niz karta i nie jest narazony na tyle zaklöcen, ile jest w komputerze. To tyle w skröcie, chyba, ze ktos mnie skoryguje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...