Skocz do zawartości

Kto miał doczynienia (dłużej) z Heresy III


Fafniak

Recommended Posts

Świetne kolumny o niespotykanym dziś brzmieniu, dla ambitnych odbiorców. Wymagają umiejętnego doboru reszty toru audio ale odpowiednio napędzone, odpowiednio ustawione w pomieszczeniu odwdzięczą się brzmieniem wyjątkowo naturalnym, równym i muzykalnym. Do tego wybitna kontrola i szybkość bez popadania w nerwowość, jasność czy natarczywość. Ich otwartość i brak skrępowania są nieosiągalne dla konwencjonalnych konstrukcji. Przyzwyczajenia wymaga ilość niskich tonów - jest ich stosunkowo niewiele ale po krótkim osłuchaniu okazuje się, że niczego nie brakuje. Mało tego, większość kolumn współczesnych z konstrukcjami typu bass reflex w kwestii basu brzmi dla użytkownika Heresy III jak niezbyt "szybki" subwoofer kina domowego :)Korzystam z tych kolumn prywatnie i jestem bardzo zadowolony. Jedna uwaga - koniecznie należy pozbyć się fabrycznych zworek w terminalach, które wyraźnie ograniczają kolumny.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 w takim razie mam pytanie.

(moim błędem było niestety nie wzięcie lepszych lampek razem z moim wzmacniaczem ale już trudno) - być może w ten weekend będę miał je w domu na odsłuch.

W odległości ok 2m czuć dość wyraźnie "granie z podłogi"na 3 może 3,5m jest dużo lepiej (to są orientacyjne odległości, nie mierzyłem tego)

Czy podniesienie kolumn na "standy" o wysokości powiedzmy 50cm (taki kawałek "taboretu" pod którym będzie pólka na winyle) czy jest dobrą opcją

Czy faktycznie taki zabieg może zmniejszyć ilość niskich tonów?

10 minut temu, Kubakk napisał:

Testowaliście w q21 te kolumny np z fezzem na lampie 300b / 2a3 ?

Cieplejsze granie niż na HAIKu el34 (na firmowo dodawanych lampach) ale z utratą jednak kontroli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe jest Twoje pytanie (dłużej)

JA nie słuchałem dłużej bo dla mnie dłużej to znaczy kilka dni / miesiąc non stop.

Ale mam podobne wrażenie i do Twoich i do tego co wspomnieli koledzy z branzy.

Obawiam się jednak że położenie ich na standach to nie do końca dobry pomysł. Nie wiem nie słuchałem ale obstawiam że zostaną wykastrowane z głębszego basu.

Sprawdź z taboretami jaka będzie różnica.

Słusznie uznali to koledzy to brzmienie dla ambitniejszego odbiorcy który szuka takiego właśnie grania. I mimo swojej kompaktowej jak by nie patrzeć wielkości jednak do wiekszych pomieszczeń. Stad lepszy efekt przy dalszym odsłuchu.

Na zeszłorocznym audio show wypadły mizernie.

Ja słuchałem w znajomym salonie dłużej, kilka godzin i było ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

miałem okazję obcować z tymi kolumnami dłuższy czas, udało mi się jak myślę znaleźć też fajne połączenie dla tych kolumn. Z mojego doświadczenia najlepiej wypadają z lampami w klasie A, chociaż raz zdarzyło mi się je sprzedawać z tranzystorem ( wyjątek potwierdzający regułę ). Jeśli szukasz do nich fajnego wzmacniacz zwróć proszę uwagę na Unison Research Simply Italy ( Preludio też cudnie z nimi grało, ale jeśli chcesz poprawić kontrolę basu to raczej Simply ). Bardzo dobrze te kolumny zagrały również z Audio Note P1 PP. Jeśli chodzi o Fezza to celowałbym w Mira Ceti, z tym wzmacniaczem też brzmi to dobrze.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fafniak napisał:

Ja mam takie pytanie. Czy te kolumny są w stanie zagrać delikatnie, przydymiona atmosferę klubu. Bez wymiany lamp i wzmacniacza

tak gra mój set z lampami sterującymi sylvania 6f8g , fajny efekt właśnie taki o jakim piszesz - niestety EL34 może tego  nigdy nie wygenerować ,przeglądaj zagraniczne fora może tam ktoś sparował z czymś

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 odpal sobie Sinnermana Niny Simone , na Twych paczkach powinno być kameralnie z prawej pociągnięcia kontrabasu , z lewej gitara elektryczna.
Ja takie klimatyczne kawałki to puszczałem Claptona , 1940s (ella + louis - dream a little dream of me / soundtrack do allo,allo!!), Mietek Fogg , ale wstępniak do Dextera by Rolfe Kent także powinien Cię zadowolić :D
PS: @Fafniak jeśli dobrze gra z RLS to po co kombinować , dopieść kablami :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

Przepraszam za wtręt , ale jestem na etapie testów jak wiesz , możesz podrzucić jakąś płytę lub utwór z taką atmosferą do odtworzenia . 

Tego sformułowania użyłem trochę jako "hasła" przewodniego

Zobacz sobie płytę The best o f blue note - nawet pierwszy utwór

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

już spadam i przepraszam.

No dajże spokój :D

26 minut temu, Kubakk napisał:

Sinnermana Niny Simone

Tak ale jednak to trochę nie ta atmosferka :)

28 minut temu, Kubakk napisał:

PS: @Fafniak jeśli dobrze gra z RLS to po co kombinować

Ale z drugiej strony brakuje mi pazura do takich utwórów jak miał Maanam

Mam troszkę tego w tych kolumnach TLS co kupiłem ale chciałoby sie lepiej

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam od lipca w domu Heresy IV na Unison Res. Simply Italy. Bardzo mi leży to brzmienie, jest pazur i klimat. Potrzebna jest absolutna cisza w domu żeby móc się zatopić w muzyce. Tu różnice robią detale i faktura dźwięku, które gubią się na słabszych kolumnach. Np takąNinę Simone doskonale się słucha. Tak samo jak Johnego Casha. Bardzo naturalnie brzmi ludzki głos, na mnie nadal to robi wrażenie mimo że od 3 miesiący praktycznie codziennie słucham. Także do tego ta kolumna się nada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 28.09.2020 o 17:48, Q21 napisał:

Tak, testowaliśmy. Lampa 300B spokojnie jest w stanie napędzić te kolumny. Pamiętajmy, że ich efektywność  jest wysoka a membrana papierowa bardzo lekka. Celowałbym we wzmacniacze o trochę cieplejszej barwie. Świetnie sprawdza się tutaj oferta wzmacniaczy Haiku.

 

Czy testowałeś Mira Ceti 2A3 z Klipsch Heresy lub Fortè lub Cornwall?
Czy był w stanie napędzić je przy dużej głośności?

Pozdrowienia z włoch

 

 

Edytowano przez Alessandro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...