Skocz do zawartości

Klipsch rp-8000f czy Monitor audio silver 300


Niczek 123

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Szukam kolumn do kina domowego. Będą wykorzystywane głównie do filmów, sporadycznie do słuchania muzyki. Pomieszczenie ma 16 m2 i zastanawiam się nad dwoma modelami klipsch rp-8000f oraz Monitor audio silver 300. Słyszałem że klipsche mogą być za mocne do takiego pomieszczenia, od ekranu do ściany jest 4.10 m. Także jak możecie polecić jeden z tych dwóch modeli czy opisać które co mają lepszego, ewentualnie wykluczyć któreś ze względu na pomieszczenie. Jestem otwarty również na inne modele w podobnym budżecie oczywiście do KD, planuje zrobić system 5.1 tylko póki co chce kupić kolumny przednie + amplituner żeby rozłożyć koszty i kupić coś porządnego na lata. Także jeżeli możecie polecić do tego jakiś fajny amplituner do 4 tys. będę wdzięczny.

Do głośników planuje dobrać subwoofer  któryś z poniższch:

- REL t7i

- Klipsch spl-150

- SVS sb-2000

- Monitor Audio w10

Chciałbym żeby to się wszystko dobrze komponowało, to będzie mój pierwszy zestaw audio kina domowego. Z kolumn posiadam już wysłużone altusy 110 i wzmacniacz technicsa, Zależy mi żeby fajnie się z tym oglądało filmy, nie jestem audiofilem. Jeżeli miałbym wymienić dwie cechy na których najbardziej mi zależy to myślę że jest do dynamika i szczegółowość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kilka uwag

1. Klipsch RP 8000 jest za duzy do 16m. I to sporo. RP 6000 wystarczy ale to jednak gorsza konstrukcja. Do kina Ci wystarczy. Silver 300 moim zdaniem ma lepszy, bardziej zróżnicowany dzwiek

2. REL T7i i SVS SB 2000 to słabsze suby pod kino. Tu jesli chcesz kontrolę to REL HT 1205 a jak zejscie to SVS PB 2000 albo Klipsch 115 SW. SPL 150 to to samo tylko drożej.

Jaki bedzie amplituner? Do jasniejszych kolumn a takie wybrałeś, słusznie, kinowo proponuję Denona X 3700 lub NAda.

Skąd jesteś? Masz możliwości podjechania do nas na odsłuch?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, RP8000 w takim pomieszczeniu Cię zabiją 😁

Jeżeli upierałbyś się przy Klipschu, to mając na uwadze, że głównie idziesz w kino, to ja bym oparł system nawet na monitorach, nie podłogówkach - 4x RP600 i do tego central 440/404.

Ew. wziąć pod uwagę kolumny od MA, o których wspomniał Piotr, ale też zastanowiłbym się nad oparciem systemu o monitory

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ale raczej zostanę przy kolumnach. Tak jak pisałem, muzykę też planuje odtwarzać. Nie jestem koneserem ale lubię dobre brzmienie, jak już urządzam taki pokój to chce żeby fajnie się oglądało filmy i jak trzeba to posłuchać muzyki stereo.
 

Jeżeli chodzi o kolumny klipsch RP6000 i silver 300 to różnica waszym zdaniem jest znaczna? Ten zestaw już odbiega od siebie cenowo, oczywiście ostateczna decyzje podejmę po odsłuchu. Pytam raczej o różnice w jakości wykonania i o wasze subiektywne odczucia.

Jeśli macie do polecenia inne kolumny to też będę wdzięczny za propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Dzień dobry,

jeśli szuka Pan dobrych kolumn do kina, które zrobią w tym pomieszczeniu efekt wow, proszę spojrzeć na Quadral Platinum + Five.

Pozdrawiam,

Michał

Dzięki za polecenie,

Poczytałem o nich trochę i wydają się fajną propozycją. Na pewno będę chciał ich posłuchać.

W artykułach piszą że to wymagające kolumny i stąd moje pytanie, czy amplituner np. ten polecany przez Piotra, czyli Denon X 3700 sobie z nimi poradzi? Czy trzeba będzie wziąć coś mocniejszego albo dołączyć końcówkę mocy? 

Pozdrawiam,

Dominik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Niczek 123 napisał:

Jeżeli chodzi o kolumny klipsch RP6000 i silver 300 to różnica waszym zdaniem jest znaczna?

Moim zdaniem tutaj tak. 300tki w każdym aspekcie wypadają lepiej.

Tylko że seria 4700 u Denona to juz piekło nie pieniądz :P Moim zdaniem 3700 + wzmacniacz w tej cenie grają zawsze lepiej. 

No a Nad no jest wydajnym Nadem. Daje rade :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S4Home napisał:

Tylko że seria 4700 u Denona to juz piekło nie pieniądz :P Moim zdaniem 3700 + wzmacniacz w tej cenie grają zawsze lepiej.

Mógłbyś polecić jakiś wzmacniacz który dobrze będzie się komponował w tym zestawieniu?

18 minut temu, S4Home napisał:

No a Nad no jest wydajnym Nadem. Daje rade :)

Tylko że mi zależy również na dobrym obrazie, a mam wrażenie że w tym aspekcie nad wypada blado na tle denona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zbudować system typowo pod kino domowe, zdecydowanie pozostałbym przy marce Klipsch. Model RP-6000F jest optymalny do tego pomieszczenia, proszę tylko pamiętać o odpowiednim głośniku centralnym, to bardzo ważny kanał w systemie kina domowego. Rozważając subwoofer, brałbym pod uwagę trzy opcje - Klipsch SPL-120Rel T/7I oraz wersję zamkniętą (będzie moim zdaniem lepsza do Twojego pomieszczenia) SVS SB-2000 Pro.

Amplituner - jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, świetną opcją będzie Marantz SR6015, taniej i też dobrze model niżej SR5015 lub Denon.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. To tylko kilka propozycji, na miejscu w naszym salonie mamy dziesiątki modeli kolumn dostępne od ręki, które możesz w komfortowych warunkach posłuchać, porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli chcesz zbudować system typowo pod kino domowe, zdecydowanie pozostałbym przy marce Klipsch. Model RP-6000F jest optymalny do tego pomieszczenia, proszę tylko pamiętać o odpowiednim głośniku centralnym, to bardzo ważny kanał w systemie kina domowego. Rozważając subwoofer, brałbym pod uwagę trzy opcje - Klipsch SPL-120Rel T/7I oraz wersję zamkniętą (będzie moim zdaniem lepsza do Twojego pomieszczenia) SVS SB-2000 Pro.

Amplituner - jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, świetną opcją będzie Marantz SR6015, taniej i też dobrze model niżej SR5015 lub Denon.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. To tylko kilka propozycji, na miejscu w naszym salonie mamy dziesiątki modeli kolumn dostępne od ręki, które możesz w komfortowych warunkach posłuchać, porównać.

Biorę pod uwagę 3 modele kolumny które zostały tutaj wymienione (klipsch, monitor audio, Quadral). Decyzję podejmę po odsłuchu.

W sprawie polecanych przez Ciebie subooferów, jest tu pewna rozbieżność między tymi polecanymi przez Piotra. Moim faworytem jest marka Rel i tutaj Piotr zaproponował model który jest przeznaczony do KD. Także bardziej jestem za modelem HT 1205.

Czy polecany przez Ciebie amplituner poradzi sobie z kolumnami pozostałych dwóch marek które rozważam?

Dzięki za opinie i polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma obraz do amplitunera?

Teraz procesory wizyjne jeśli są to mizerne. Pod tym kątem nie patrz. Tu nie będzie jakiejś przepaści.

co do suba to HT 1205 to znakomity model.

Dnia 30.09.2020 o 08:14, Niczek 123 napisał:

Mógłbyś polecić jakiś wzmacniacz który dobrze będzie się komponował w tym zestawieniu?

to zalezy które kolumny wybierzesz.

Ale końcówka mocy NAD czy Atoll na prawdę poprawi aspekt brzmienia. Także Cyrus ONE podniesie klasę grania.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...