Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu stereo do pokoju 17m2


lwaclaws

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuję pomocy w wyborze mojego pierwszego poważniejszego sprzętu stereo do pokoju 17m2 (ok. 3,3 m x 5,1 m). Zakładam, że dla takiego pomieszczenia polecane będą kolumny podstawkowe (co mi pasuje, bo będzie łatwiej mi je zmieścić, chociaż mniejsze podłogowe też mogą być). Sprzęt ma być nowy, kwota jaką dysponuję to 8-12 tys. zł, chociaż tutaj jestem elastyczny i mogę dołożyć jeszcze kilka tysięcy jeżeli coś będzie tego warte (mimo wszystko to wciąż mój pierwszy sprzęt stereo). W tej kwocie chcę kupić kolumny oraz wzmacniacz zintegrowany. Amplituner też wchodzi w grę, ale teraz wolę skupić się na samym dźwięku, a odtwarzacz sieciowy/CD dokupić później. Konieczne jest wejście cyfrowe i dobry przetwornik C/A, gdyż w ten sposób zamierzam podłączyć wzmacniacz do reszty sprzętu (tymczasowo do telewizora, a w przyszłości do jakiegoś odtwarzacza/streamera).

Z tego co patrzyłem, to ze wzmacniaczy łapią się NAD C368, Rotel A14 oraz Hegel H90, a z kolumn B&W 606 S2, B&W 706 S2 czy Haydn Jubilee. Co o nich sądzicie?

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lwaclaws napisał:

Z tego co patrzyłem, to ze wzmacniaczy łapią się NAD C368, Rotel A14 oraz Hegel H90, a z kolumn B&W 606 S2, B&W 706 S2 czy Haydn Jubilee. Co o nich sądzicie?

Z tego co mozna Ci zaproponowac jako ze to Twoj pierwszy poważny zestaw to.... salon,  salon i jeszcze raz salon. Tylko Ty sam jestes w stanie ocenic który jest najlepszy dla Ciebie a pozniej po wstepnym wybraniu najlepiej wypożyczyć do swojej akustyki i potwierdzic ze to jest to!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mój przedmówca ma bardzo dużo racji! Weź swoje ulubione płyty CD lub pliki idź do salonu i posłuchaj. Sam musisz się określić co chcesz kupić! Co najważniejsze finalny zestaw/zestawy zabieraj do domciu i tam słuchaj! 

Pozdrawiam 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pewne połączenia sprzetu są dobre a pewne nawet w takim budzecie nie dadzą Ci odpowiedniego dzwieku. Widzę że na razie zaznajomołes się z oferta Top HiFi i fajnie. ale cześć tych produktów ze sobą nie można łączyć. Chyba że słuchałeś i takie połączenie Ci się podobalo. Dla mnie Hegel z bowersem jest nie do przyjęcia na przykład.

Salon niezależny da Ci większe pole manewru.

Moim zdaniem ELAC Carina 243.4 z Cambridge CXA81 to bardzo udane połączenie. Tutaj ewentualnie można połączyć wlaśnie Hegla

Dalej znakomity wzmacniacz Roksan K3 z Dynaudio Emit 30. Myslę że spokojnie można w 17 metrach je położyć. ewentualnie mniejsze świetne Evoke 20

Osobiście lubię też granie PMC Twenty 22 i KEF R300.  Mimo że obie prezentują znacznie inny charakter grania.

Zapraszam do nas na odsłuch. Masz możliwość wypożyczenia sprzetu do domu. Skorzystaj i wybieraj sprzęt dla Siebie

Piotr

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, jakie brzmienie lubisz, czego słuchasz itd.

Co do pomieszczenia, to szczerze to 17m2 nie jest aż takim tragicznym metrażem jeśli chodzi o kolumny podłogowe.

Sam mam 18m2 salon i proporcje podobne do Twoich, a w nim dość spore kolumny podłogowe stojące na dłuższej ścianie i uważam, że bardzo dobrze się w nim odnajdują, więc nie bałbym się wpakować podłogówek na Twoim miejscu.

No ale zawsze najlepiej sprawdzić jednak u siebie, bo też sporo pewnie zależeć będzie od akustyki pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie odrzucałbym kolumn podłogowych, po prostu wybrałbym jakiś mniejszy model, np Dali Oberon 5, coś z Indiana Line (niestety obecnie jest problem z dostępnością) ewentualnie System Audio SAXO 40, lub 60, wyjątkowo dobrze grająca duńska konstrukcja.

Do tego dobrałbym jakiś wzmacniacz (moim zdaniem lepiej zagra niż amplituner) Cyrus One HD, Magnat MR-780, Marantz PM7000N (zintegrowany z odtwarzaczem strumieniowym)

Audiolab 6000a (wzmacniacz z Bluetooth, w serii jest również odtwarzacz strumieniowy).

W takim budżecie w grę wchodziłby również zestaw aktywny, jest kilka ciekawych propozycji w tym dziale. Buchardt czy wspomniane już wcześniej System Audio ale z systemem Silverback 5

Gdyby coś Ci wpadło w oko to dawaj znać, wycenimy i zaprosimy na odsłuchy. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 @RLC Jestem świadomy tego, że bez odsłuchu raczej się nie obejdzie, ale dostępnego sprzętu jest tyle, że nie nie dałbym rady wszystkiego odsłuchać i muszę zacząć od zawężenia wyboru do liczby opcji jaką będę w stanie odsłuchać.

@S4Home @Q21 Dzięki za przedstawione propozycje, sprawdzę je. Chętnie wpadłbym do Was na odsłuch, ale niestety macie sklepy w innych miastach (mieszkam w Warszawie).

@kacper.kaps Najbardziej lubię rock progresywny (King Crimson, Genesis, Marillion, Van der Graaf Generator itp.), chociaż słucham też sporo różnej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lwaclaws napisał:

Jestem świadomy tego, że bez odsłuchu raczej się nie obejdzie, ale dostępnego sprzętu jest tyle, że nie nie dałbym rady wszystkiego odsłuchać i muszę zacząć od zawężenia wyboru do liczby opcji jaką będę w stanie odsłuchać.

Przecież nikt ci nie karze słuchać PIŃCET zestawów 😉 dobrze kombinujesz wybrać kilka i na odsłuch. Swoją drogą ten A8+R3 Bardzo Ciekawa Propozycja!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także słucham sporo różnej muzy, od rapu, elektroniki, po rock, metal itp. i powiem Ci szczerze, że nic tak mi nie zrobiło roboty jak Pylony Diamond. Na odsłuchach miałem Diamond 25, ostatecznie zdecydowałem się na Diamond 28. We wszystkich innych kolumnach, których odsłuchiwałem, czegoś mi brakowało, szczególnie basu przy muzyce gitarowej. Dopiero Diamondy zagrały tak, jak chciałem i zrobiły na mnie naprawdę ogromne wrażenie. 

IMO zdecydowanie powinieneś chociaż je przetestować w salonie. U mnie grają z Audiolabem 6000A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli jesteś z Warszawy i chciałbym zrobić jakiś pierwszy odsłuch żeby się rozeznać zapraszam serdecznie. Możemy spróbować zarówno w kwestii kolumn podstawkowych jak również niedużych podłogówek. Budżet, który masz pozwala już na spore ruchy. 

W pierwszej kolejności proponowałbym sprawdzić Cyrusa One HD lub One Casta. Do tego na przykład kolumny Audio Physic Classic 8. Ciekawą opcją z niedużych podłogówek mogą być również włoskie Opery Grand Mezza. Możemy również spróbować z Fyne Audio F501 lub Tannoy Revolution XT6. Jeśli podstawki to zdecydowanie posłuchałbym PMC Twenty5.21 lub Audio Physic Step Plus. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...