Skocz do zawartości

Mikrofon do nagrywania prób


jarek198867

Recommended Posts

Witam serdecznie. Nie jestem pewien czy wybrałem dobry dział - w razie co, proszę o poprawienie mnie. Mam takie pytanko. Czasami chodzę na różne powiedzmy koncerty, przedstawienia w domach kultury gdzie jest grana muzyka na gitarach, keyboardach, różnie. Bardzo mi się podobają te występy i chciałem nagrać je w celu późniejszego odtworzenia. Początkowo nagrywałem dyktafonem wbudowanym w tel. Na początku miałem LG G3, potem G6 potem V40. Jednak im nowszy model telefonu tym dźwięk wg mnie gorszy więc kupiłem zewnętrzny mikrofon krawatowy Rode SmartLav+ i podłączyłem do telefonu. Mikrofon ma bardzo dobre opinie i też nie jest tani. Jednak z efektu byłem zawiedziony. Głos może wypadł lepiej niż w telefonie ale dźwięk instrumentów tzn gitary, keyboarda słychać jakby wychodzil gdzieś z wody. Taki przytłumiony, niewyraźny. Czy można wnioskować że mikrofon w telefonie jest lepszy niż ten Rode? Chciałbym zaznaczyć, że nie bardzo chce aby widzieli że ich nagrywam stąd pomysł z mikrofonem krawatowym. Czy macie pomysły jak poprawić nagrywany dziwek? Czy jakbym kupił dyktafon i podłączył ten mikrofon to byłoby lepiej niż smartfonem? Jeśli tak, to jaki dyktafon? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon typu lavalier ma swoje zastosowanie tylko do "zbierania" ludzkiego głosu w trakcie rozmowy, on nawet do śpiewania się nadaje. To jest typowo wywiadowy mikrofon. Do nagrywania dźwięku a zwłaszcza muzyki służą mikrofony pojemnościowe, ewentualnie można posłużyć się nagrywarką typu ZOOM H8, natomiast nie wiem czy wiesz, że osoby nagrywane muszą wyrazić zgodę na to, żeby je rejestrować. Takie nagranie bez ich zgody a tym bardziej rozprzestrzenianie tego dalej jest niezgodne z prawem i obsługa koncertu lub kina, może Cię wyprosić z wydarzenia, jeżeli zauważy takie naruszenie zasad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały zachowuję tylko dla siebie :) ten mikrofon, który wymieniłem w opisie ma napisane, że jest pojemnościowy. I teraz się zastanawiam czy mimo wszystko on się nie nadaje czy np podpięcie pod dyktafon by zadziałało. Ewentualnie jakieś oprogramowanie na androida, w którym można zmienić ustawienia czy jest to nagrywany dźwięk czy muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...